Skocz do zawartości

Doradźcie co wybrać 530d czy 545i E60


jkar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wolał benza+ LPG, benza tańsza od ropy a gaz to już wogule i raczej nie wzrośnie a tylko będzie tanieć. Benzyna to benzyna te obroty cos pięknego ale to moje zdanie. Teraz diesel tyle samo spali co i benzyna a jak masz gaz to wychodzi taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ja tez wolę benzynę ale wiem że 530d pali ok 9-10 l/100km w cyklu mieszanym, a 545i ok 15l. Nie wiem jak te silniki współpracują z gazem, może ktoś napiszę parę słów o tym. Przemawiają względy ekonomiczne za 530d, ale nie zawsze jest tak ja k się myśli dlatego pytam was doświadczonych o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W dawnych czasach jeździło się gazownią ale to jednak zawsze jakiś problem.Szukałem ostatnio X5 w gazie i oglądałem parę.Żadna z nich nie chodziła normalnie tzn. jak na benzynie.Choć co niektórzy jeżdżą i nie narzekają.Ja od czasu TDSa pozostaję fanem "klekotów"

O gazie możesz poczytać i podyskutować na tu:

http://lpg.info.pl/index.php?sid=b7f15dce0d175f1044056a7c7197dee8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka zagazowanych V8, nawet w niemczech. To są silniki wolnossące, więc do gazu się nadają. Inna kwestia to obsługa silnika - ze względu na tony elektroniki, możesz miec troche zabawy.

 

Plusem benzyny jest jak zawsze to, że nie będziesz musial wymieniac turbin, wtrysków czy też przepływki (tak często jak w dieslu). No i omija Cie sprawa problemów z kolektorem ssącym w 530d, który jest dokładnie opisywany - tak więc masz duże szanse przy 545i, że jakieś tam blaszki nie rozwalą Ci silnika.

 

Same plusy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.