Skocz do zawartości

Nabijanie klimy czy nabijanie w butelkę?


Rekomendowane odpowiedzi

niby tak, ale powszechne zalecenia (nie dla konkretnej marki) mowią o nabijaniu i odgrzybianiu regularnie co dwa lata, bez względu na to co się dzieje. Fakt, że wiekszosc ludzi to ignoruje i nabija dopiero wtedy kiedy jest koniecznosc, ale niektorzy pewnie robią to co drugi rok i wydają $, "bo tak trzeba"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojęcie "nabijanie klimy" jest pojęciem ogólnym z którego trzeba rozróżnić

1- uzupełnianie czynnika chłodzącego w przypadku nieszczelności instalacji klimatyzacji

2- oczyszczanie czynnika chłodzącego to jest jego wypompowanie, oczyszczenie, uzupełnienie czynnika smarującego i ponowne wpompowanie do instalacji klimy. czynność tą powinno wykonywać się raz w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - kto mowi ze trzeba? Przeciez nie ASO, tylko warsztaty, ktore sie tym zajmuja. Gdyby to rzeczywiscie mialo sens i bylo potrzebne, to ASO nie omieszkaloby wprowadzic takiej uslugi do rutynowych czynnosci serwisowych, tak jak zmiana oleju. Jak dla mnie to sciema, jeszcze nigdy nie musialem tego robic i nie zamierzam.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że to troche wyciąganie od ludzi kasy na siłę.

Jeśli nie masz wycieków czynnika a klima chłodzi - to nie trzeba nic tam grzebać - oprócz wymiany filtrów oraz odgrzybienia.

 

Podobnie jest z lodówką/zamrażarką - czy dajecie ją napełniać co roku???

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa specjalne wyspecjalizowane serwisy klimatyzacji. Zajedź zacznij serwisować i nie będziesz miał problemów, że Cie ktoś robi w ch..

 

Klimatyzacje a raczej serwis odwiedza się co roku. Klima jest dobijana i za ilość proszku jaka w nią idzie się płaci i z reguły jest to koszt 70-120zł co jakiś tam czas należy robić inne zabiegi to już Wam podadzą na serwisie. Zaniedbana nigdy nieserwisowana klimatyzacja a co gorsz nabijana z jakichś butli u papudraka będzie zmęczona i serwis wykona komplet czynności jakie robi się przy klime (po raz pierwszy) koszt bagatela od 350 do blisko 500zł. Gdy się zobaczy ile rzeczy należy robić i jak się to serwisuje to w tedy dopiero się otwierają oczy ze zdziwienia :) Niestety gorsze jest to że zapewne się od nich w tedy usłyszy, iż Pana sprężarka chodzi ze sprawnością ok 70% :) sami tacy ludzie są sobie tego winni niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam wykonywac czynnosci, ktorych nawet producent nie przewiduje - ergo nie uwaza za potrzebne (a pewnie kazde ASO chetnie by tez zarobilo na takim serwisie)? To tak, jakby naprawiac cos, co dziala...

 

 

Zaniedbana nigdy nieserwisowana klimatyzacja a co gorsz nabijana z jakichś butli u papudraka

 

Ciekawe slowo... :lol:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajedź zacznij serwisować i nie będziesz miał problemów, że Cie ktoś robi w ch..

 

No to jeszcze ciekawsze stwierdzenie :cool2:

 

P.S. Ja bym to porównał ze stwierdzeniem koncernów farmaceutycznych iż należy się masowo szczepić na grypę :P:P:P

Szkoda tylko, że wirus grupy mutuje a szczepionka jest na bazie wirusa z poprzedniego sezonu.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam wykonywac czynnosci, ktorych nawet producent nie przewiduje - ergo nie uwaza za potrzebne (a pewnie kazde ASO chetnie by tez zarobilo na takim serwisie)? To tak, jakby naprawiac cos, co dziala...

 

Wydaje mi sie, a ten artykul wzmacnia moje przekonanie (http://www.motofakty.pl/artykul/przeglad_klimatyzacji.html ), ze kazde ASO wykonuje usluge serwisowania klimatyzacji. Skad przekonanie, ze producent nie zaleca takiej czynnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupując nowe auto z klimą nic nie robiłem przez 5 lat bo nie było sensu , w BMW też nic bo chłodzi OK ale zaczyna po wyłączeniu nieprzyjemnie śmierdzieć a to odznaka do dezynfekcji klimy

 

Tylko, ze taka dezynfekcja czesto w ogole nie pomaga.

 

Skad przekonanie, ze producent nie zaleca takiej czynnosci?

 

Co rozumiemy pod pojeciem "przeglad"? Jezeli sprawdzenie dzialania, to oczywiscie, ze zaleca. Ale jezeli chodzi o bezsensowna wymiane srodka chlodniczego i zastapienie go nowym ("nabicie") oczywiscie nie aaleca.

 

 

W artykule z linka przeczytalem cos takiego:

 

Specyfika tego gazu jest taka, że nawet pomimo zupełnej szczelności układu w ciągu roku ubywa około 10 do 15 proc. czynnika.

 

Gdyby zalozyc, ze ubywa rzeczywiscie co roku 15%, to znaczyloby, ze po 5 latach mamy cos pomiedzy 40 a 50% pierwotnej ilosci czynnika chlodniczego. Niech mi to ktos wytlumaczy, jak tez czynnik "ucieka" skoro uklad jest szczelny? Cud jakis czy co? Wytlumaczenie ze "taka jest specyfika" mnie osobiscie nie satysfakcjonuje :mrgreen:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miałem w megane po 5 latach ledwo chłodziła ale kolega co mu ją sprzedałem pojechał podpięli dwie końcówki od maszyny ustawili na niej markę i model auta i zacząła ściagać gaz potem nabijć ale w tym momencie wywaliła błąd nieszczelności w układzie spryskali czyms i to coś się zabarwiło podczas nieszczelności ale wracając do tematu w klimatroniku jak chłodzi to bym tylko odkaził i wszystko żadnych wymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZDURY opowiadacie klima samoczynnie co rok traci 10 15 procent aso nie serwisuje klimy bo musi dać gwarancje woli nie zarabiac i nie miec z tym problemu nowoczesne kombajny do klimy oczywiscie jak ktos wyżej pisał to kosztuje ale one wymieniaja czynnik olej osuszaja układ sprawdzająszczelnośc daje to gwarancje na bezawaryjna prace klimatyzacji i nie słuchajcie tekstów typu po H jak hodzi tam jest olej którego trzeba wymienicco roku bo jak stanie kompresor wtedy larum bijabo kosztuje kilka tysiecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam wykonywac czynnosci, ktorych nawet producent nie przewiduje - ergo nie uwaza za potrzebne (a pewnie kazde ASO chetnie by tez zarobilo na takim serwisie)? To tak, jakby naprawiac cos, co dziala...

 

Wydaje mi sie, a ten artykul wzmacnia moje przekonanie (http://www.motofakty.pl/artykul/przeglad_klimatyzacji.html ), ze kazde ASO wykonuje usluge serwisowania klimatyzacji. Skad przekonanie, ze producent nie zaleca takiej czynnosci?

 

cos podobnego jak nie zaleca wymiany oleju w skrzyni automatycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miałem w megane po 5 latach ledwo chłodziła ale kolega co mu ją sprzedałem pojechał podpięli dwie końcówki od maszyny ustawili na niej markę i model auta i zacząła ściagać gaz potem nabijć ale w tym momencie wywaliła błąd nieszczelności w układzie spryskali czyms i to coś się zabarwiło podczas nieszczelności ale wracając do tematu w klimatroniku jak chłodzi to bym tylko odkaził i wszystko żadnych wymian

 

haha ich błąd skoro był po raz pierwszy i jej nie serwisował to pierwsze co powinni zrobić to ją opróżnić, później sprawdzić szczelność a jak jest zicher to powinni ją wyczyścić i zakonserwować, nabić, zmienić olej w sprężarce, zdezynfekować i odgrzybić układ nawiewów (strasznie śmierdzi później ta chemia) i chyba coś tam jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps KrzysztofP są dwa zaworki serwisowe przez które zawsze coś ucieka.
nie ma co owijać w bawełne wszystko co ma płyn czy gaz należy serwisować i wymieniać te płyny może nie tak często ale co 4 lata pasuje a 200zł to nie jest tak dużo za komfort chłodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, serwisujcie sobie wszystko co chcecie, ale piszcie jak ludzie. Przeciez tego, co tu niektorzy produkuja, nie da sie czytac... :roll: Czy ktos z kolegow slyszal juz cos o znakach interpunkcyjnych? :mad2:
rozjaśnij nam umysły co to za znaki i wogóle bo najechałeś na nas nic nie uzasadniając wiec jakie Twoje zdanie co do klimatyzacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, serwisujcie sobie wszystko co chcecie, ale piszcie jak ludzie. Przeciez tego, co tu niektorzy produkuja, nie da sie czytac... :roll: Czy ktos z kolegow slyszal juz cos o znakach interpunkcyjnych? :mad2:

 

 

Witam co prawda w twoim poście jest aż 12 błędów ale są mało widoczne ja interpunkcji jeszcze nie mogę załapać bo pisze z laptopa i nie wiem gdzie i jak wpisać poprawie się na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie serwisowana klima sprawia tez że sprężarka będzie nam służyć bezawaryjnie tyle lat co sam samochód ;)

 

Coroczne serwisowanie nie kosztuje dużo! Kosztuje pierwsza wizyta nieserwisowanej klimatyzacji później już jest to sprawa 70-120 zł rocznie a więc nie wiele za tą przyjemność i gwarancje że gdy przyjdą skwary nie spocimy się w naszych autkach ;] już nie będę wspominał o tym że klimatyzacja służy nie tylko do chłodzenia nas ale i naszych silników!!!!

 

PS. Serwisy klimatyzacji są osobnymi serwisami nie musimy jeździć do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.