Skocz do zawartości

silnik spada z obrotów i dziwnie sie zchowuje


Depson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam m40 316i w budzie e36 i od pewnego czasu pojawił się denerwujący problem - na początku działo się to tylko na gazie - myślałem, że to problem z regulacją ale teraz jest też tak na benzynie - szczególnie rano, gdy silnik jest zimny. Do rzeczy - obroty nie falują natomiast kiedy dodamy mu gazu i puścimy pedał obroty spadają prawie na sam dół i jakby odbijają się od dna co strasznie denerwuje bo drży przy tym całe auto pomimo wymienionych poduszek pod silnikiem efekt jest taki że zaczyna mi się już przy tym nawet tłuc wydech (tak duże wibracje - może już coś naruszyły) to samo jak dojeżdżam np do świateł auto ze 2 razy zejdzie prawie na sam dół obrotów wytrzęsie mnie i jakoś się trzyma. Jest to niesamowicie denerwujące. Wygląda to identycznie jak w momencie gdy... hmmm powiedzmy zatykamy ręką wlot powietrza w pudle od filtra i zanim się zadławi puszczamy rękę i odtykamy wlot. Co to może być ?

 

Pozdrawiam,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij właśnie od tego? Moze masz gdzieś przypchany dolot powietrza? Sprawdz też silnik krokowy. Odłącz kostkę od niego i się przejedz. Obroty pewnie ci wzrosnę ale jak nie będzie opadał z obrotow to wymień krokowca. Kumplowi dzieje się to samo na bęzynie spada mu do zera i gaśnie a na gazie ma 1500obrotów. Jak rozpracuje jego usterkę to ci napiszę co było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - .... :duh: krokowiec :) Powiem tak - rok nerwów, robienia wszystkiego, regulacji wszystkiego co się da, czyszczenia krokowca czym i jak sie da, falowanie obrotów które potem ustępuje, potem wspomniane doly na obrotach, trzepanie silnikiem itd - aż tu nagle odpinam kabelek od krokowca :mrgreen: :duh: i wszystko (pomimo, wiadomo lekko większych obrotów) zaczyna być ok :) Silnik nie drży, nie spada z obrotów, nie odbija się od dna, pracuje równo przyjemnie dla ucha, nie trzepe budą przy puszczaniu gazu, rusza z miejsca o wiele mocniej bez dlawienia się itd ! :roll2: Nie wiem jak to się stalo, że pomimo różnych zabiegów z krokowcem nie zrobiem nigdy podstawowej sprawy - odcięcia zasilania :) Teraz w przyszym tygodniu kupuje krokowca i w końcu cieszę się z jazdy w korkach :) ;) Czy muszę jakoś kasować bląd tego ustrojstwa o ile taki wystąpil, w komputerze ? Druga sprawa - związana z tym, że krokowca chce kupic w przyszlym tygodniu - czy wzrosnie mi spalanie ? jazda glownie we wroclawskich korkach (obroty na jaowym okolo 1300) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli wszystkie pozostałe elementy układów paliwowego i zapłonowego są ok to spalanie troszkę wzrośnie.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, mam podobny problem co kolega. jak sie silnik nagrzeje to zaczynają falować obroty od 1000 do 500 a niekiedy 400. Dzisiaj odłączyłem kabel od krokowca to dostał dużycho obrotów, jakieś 1500 także można było ruszać bez dodawania gazu :wink: ale nie falowały. czy to będzie wadliwy silniczek krokowy, czy należy jeszcze brać pod uwage przepływomierz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem co kolega. jak sie silnik nagrzeje to zaczynają falować obroty od 1000 do 500 a niekiedy 400. Dzisiaj odłączyłem kabel od krokowca to dostał dużycho obrotów, jakieś 1500 także można było ruszać bez dodawania gazu :wink: ale nie falowały. czy to będzie wadliwy silniczek krokowy, czy należy jeszcze brać pod uwage przepływomierz?

 

Prawdopodobnie masz uszkodzony zawór powietrza dodatkowego. Natomiast dla sprawdzenia - podmień na inny sprawny - od kogoś i sprawdź czy działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.