Skocz do zawartości

Podgrzewane siedzenia


Nasa87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy może ktoś mi napisać jak powinna wyglądać instalacja podgrzewanych siedzeń bo w swojej bemie mam przyciski takowych podgrzewań ale gdy siedze to nic nie czuje żeby mi grzało w tyłek a zerkając pod siedzenia widać tam 2 kostki wiszące na przewodach szukałem jakiejs wtyki ale nie znalazłem....siedzenia wymieniane? jak rozpoznać podgrzewane siedzisko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powinny zo fetela wychodzic po jednej kostce. Często bywa, że ze starości w którymś miejscu obieg jest przerwany i nie działa podgrzewanie. Niektórzy to naprawiają. Poszukaj. Pozdro ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dasz radę zrobić fotki tych wtyczek?

 

One wiszą z siedzeń czy wystają z podłogi?

 

Czy są to jedyne wtyczki jakie widzisz pod siedzeniami?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z podłogi wystają i są połączone z tymi co wystają z siedzień - proste. Wystarczy tam rękę włożyć i zobaczyć czy to w ogóle jest połączone. Tyle. Możesz jeszcze sprawdzić czy masz w ogóle napięcię na samym przycisku od podgrzewanych foteli. Świeci się on jak włączysz?? Dwa fotele ci nie działają??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam radę jutro wkleje jak dobrze pamiętam to wychodza z podłogi i wiszą podczepione pod siedzenie zerkałem na siedzenia ale nie widac zeby mialy jakies rozprowadzone instalacje grzewcze czy cos podobnego dodam że przyciski po załączeniu swiecą się ale nic poza tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma Ci grzać siedzenie skoro masz wtyczki niepodpięte? Pytanie drugie to czy te wtyczki mają zakończenie w siedzeniu czy w podłodze bo ze zdjęcia widać tylko, że są podczepione pod siedzenie (bo ja niestety nie pamiętam czy męski jest przy siedzeniu, a żeński przy podłodze czy odwrotnie)?. Jeśli masz włączniki do grzania to masz i instalację, kwestia jest tylko taka, że jak te wtyczki mają zakończenie w podłodze, a z foteli nie wystają inne to znaczy, że ktoś wymienił fotele na zwykłe, jeśli natomiast te wtyczki z obrazka mają zakończenie w fotelach to najprawdopodobniej ktoś urwał wtyczki wychodzące z instalacji, powinny wychodzić z podłogi przy tyle zewnętrznej(pierwszej od drzwi) szyny prowadzącej siedzenie od środka fotela. Ewentualnie mogą być ukryte pod wykładziną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja w swojej tez mam grzane fotele i po zakupie oprócz tego ze swiecił sie przycisk nic sie nie działo, wyciągłem fotele i tam nic nie zobaczysz dopiero trzeba zdjąc siedzisko z ramy fotela, rozebrać to siedzisko z materiału, bądz skóry i tam jest taka mata grzewcza, ale ze jest ona bardzo cięka często się przegrzewa i nie grzeje. chyba ze masz coś walnięte z kabelkami. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie fakt że żaden kabelek nie wystaje z siedzenia ani od kierowcy ani od pasażera chyba że sa poobcinane ?lolek0 a u Ciebie dokladnie z ktorego miejsca wychodza kable?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod którym siedzeniem jest zrobiona ta fotka? Pasażera? Bo może jedna z tch wtyczek jest od poduszki ?

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na środku fotela jest taka szyna i do tej szyny powinny być przyczepione na taki plastikowy wcisk dwie wtyczki, połączone w jedną, zaraz koło czujnika poduszki powietrzej, powinieneś mieć dwie większe wtyczki od grzania fotela i jedną mniejsza od poduszki....ja odkręciłem fotel obaliłem go na plecy i wszytko masz jak na dłoni (dosłownie cztery śrubki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.