Skocz do zawartości

co byscie wybrali ALFE 159 czy E90?


chemik666

Rekomendowane odpowiedzi

obydwie za ta cene raczej na full wypasie!?ja mam 320 ale staruszkowi sie bardzo spodobala jazda bmw zachwyca sie ale mocy mu malo:P.on siedzi w alfach i ma dylemat.w sumie jak patrze na ta 159 to slinka cieknie.alfa to raczej wersja \ 159 2,4 JTDM 210 km a 3 to 330 moze xd. ja mu polecam jakas 5 ale nie..
Czuc respekt do Bmw nawet gdy je masz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam w domu alfę 2,4 JTD 156. Drugi raz Alfy nie kupię. Nie sprawia o dziwo problemów, ale robi się jakaś tak "rozklekotana" Jest piękna jak dziewczyna w makijażu. Następnego dna żałujesz, że za dużo wypiłeś.

 

159 w dodatku strasznie przytyła. Podobno nie prowadzi się zbyt dobrze,a silnikowi mocy nie przybyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

159 w dodatku strasznie przytyła. Podobno nie prowadzi się zbyt dobrze,a silnikowi mocy nie przybyło.

No właśnie we wszystkich testach podkreśla się niezłe własności jezdne 159, ale fakt, strasznie ciężka jest, jak na tę klasę aut.

Wybrałbym BMW - za układ jezdny i silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei sie nasluchalem o Alfiku ze to auta skonstuowane na ograniczony do 100 tys km przebieg, potem jak jakub pisze jest jednym wielkim zlepkiem stali i plastiku. Pomyslmy nad odsprzedaza ....BMW pojdzie szybciej niz Alfik, i zobaczcie-jakość , jakość wykonania- kreca liczniki z 400 tys na 180 tys w BMW a te skubane dalej wygladaja jakby mialy 50 tys na zegarze :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei sie nasluchalem o Alfiku ze to auta skonstuowane na ograniczony do 100 tys km przebieg, potem jak jakub pisze jest jednym wielkim zlepkiem stali i plastiku. Pomyslmy nad odsprzedaza ....BMW pojdzie szybciej niz Alfik, i zobaczcie-jakość , jakość wykonania- kreca liczniki z 400 tys na 180 tys w BMW a te skubane dalej wygladaja jakby mialy 50 tys na zegarze :norty:

 

A już myślałem, że włoski diesel jest lepszy od tego niemieckiego, a to tylko złudzenie, że te w BMW mają po 200 T przebiegu :)

 

Tak poważnie włochom wyszedł silnik diesla i wygląd auta.

Alfa prowadzi się świetnie ale tylko w opinni tych, którzy niczym innym nie jeździli. No może Ładą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękna jak dziewczyna w makijażu. Następnego dna żałujesz, że za dużo wypiłeś

 

:cool2:

 

Wybrałbym BMW - za układ jezdny i silniki.

 

:cool2: :cool2:

 

Kilka miesięcy temu kolega kupił 159 z dieslem a więc trochę popatrzyłem i posłuchałem jak to jeździ.

IMHO AR159 to zwykły masowy Fiat tylko w ładniejszym opakowaniu (zewnętrznym, bo wnętrze już zbytnio się od większych Fiatów nie różni wykonaniem czy jakością materiałów).

 

Jeżeli miałbym się zastanowić na Alfą to może GT albo Brerą - te auta budzą we mnie jakieś emocje, ale 159 to rodzinna limuzyna, która niestety jeździ jak zwykła rodzinna limuzyna.

 

E90 daje znacznie więcej frajdy z kręcenia kółkiem. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwie za ta cene raczej na full wypasie!?ja mam 320 ale staruszkowi sie bardzo spodobala jazda bmw zachwyca sie ale mocy mu malo:P.on siedzi w alfach i ma dylemat.w sumie jak patrze na ta 159 to slinka cieknie.alfa to raczej wersja \ 159 2,4 JTDM 210 km a 3 to 330 moze xd. ja mu polecam jakas 5 ale nie..

 

Ja bym sie nie zastanawiał tylko wział BMW dla mnie to zupełnie inna klasa auta. Alfa nie jest zła ma coś w sobie nie powiem ale wg. mnie do BMW duzo jej brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie pytaj na forum BMW czy wybrali by BMW czy inny samochod, bo odpowiedz jest oczywista :twisted2:

Mylisz się, nie jest oczywista.

 

Ale z tych swóch w/w samochodów brałbym E90, a od Alfy trzymał się z daleka.

Nie dlatego, że mają opinie awaryjnych, ale utrata wartości aut tej marki jest ogromna.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie pytaj na forum BMW czy wybrali by BMW czy inny samochod, bo odpowiedz jest oczywista :twisted2:

Mylisz się, nie jest oczywista.

 

Ale z tych swóch w/w samochodów brałbym E90, a od Alfy trzymał się z daleka.

Nie dlatego, że mają opinie awaryjnych, ale utrata wartości aut tej marki jest ogromna.

 

Na tym forum jest oczywista, bo kazdy z jakiegos powodu wybral BMW a nie inne auto. Poki co nie było ani jednej odpowiedzi, ze ktos by wybral alfe. Gdyby to samo pytanie zadac na forum alfy to odpowiedzi byłyby odwrotne niz tu. No ale wracając do tematu wybrałbym BMW. Mialem okazje jezdzić Alfą, nie powiem ładny srodek, fajnie jezdzi, ale to i tak nie to samo co BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Hipotetycznie - Wygląd Alfy + jakośc materiałów i wykonania BMW to byłby świetny samochód. W skrócie włoski design + niemiecka jakość - nigdy odwrotnie :nienie: :mrgreen: :mrgreen:

 

BTW. Bardzo ładne porównanie było w Auto Motor Sport z 05/2006 - Alfa 159 Sportwagon z E90 touring (oba w dieslu) - polecam

Edytowane przez trzastek

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem uzytkownikiem alfy juz od 7 lat mam druga alfe w bezynie i nie narzekam na NIC wszystko jest ok, to co pisza ludzie ze jest awaryjna to troche lekka presada mam 156 2.5 v6 i leje tylko benzyne poza wymianami typu olej klocki itp nic wiecej nie robilem.Lecz w tym temacie sam wybral bym juz E90 jak dla mnie jest duuuuzo lepsze no i to jest BMW ktore nie straci na wartosci tak szybko jak wloszka.Sam mam zamiar zmienic marek na bawarke 2.8 coupe tylko ciezko znalez cos ladnego.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pracuje w salonie Alfy, uznaje tylko bmw, ale jak ktos pisze ze Alfa 159 jeździ się świetnie, jak jeździł tylko Łada to znaczy ze nigdy nie prowadzil 159. Auto jest naprawde BDB. Wystarczy poczytać porównania w gazetkach motoryzacyjnych. Nawet mam jedno takie przed soba gdzie porównują 159 do E90. Owszem BMW wygrywa, ale bardzo nieznacznie. Model 159 nie jest w żadnym stopniu podobny do fiata, a materiały wykończeniowe są świetnej jakości. Ja wybrał bym e90 ale nie zgodzę sie z opinią że Alfy są tandetne, a tym bardziej że źle smigają. Alfa bardzo zmieniła podejście do produkcje samochodów po wpadce z piękną ale kapryśną 156. A 156 do 159 nie można porównywać. A silniki 4 cylindrowe w bmw nigdy nie brzmiały tak jak w Alfie. BTW Polecam wybrać się na jazdę testową Alfą Mito 1.4 TB. U większości dealerów są włanie takie na DEMO. niesamowita frajda! Acha.. i hamulce w Alfie sa nieporównywalnie lepsze od hamulców w BMW e90

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pracuje w salonie Alfy, uznaje tylko bmw, ale jak ktos pisze ze Alfa 159 jeździ się świetnie, jak jeździł tylko Łada to znaczy ze nigdy nie prowadzil 159. Auto jest naprawde BDB. Wystarczy poczytać porównania w gazetkach motoryzacyjnych. Nawet mam jedno takie przed soba gdzie porównują 159 do E90. Owszem BMW wygrywa, ale bardzo nieznacznie. Model 159 nie jest w żadnym stopniu podobny do fiata, a materiały wykończeniowe są świetnej jakości. Ja wybrał bym e90 ale nie zgodzę sie z opinią że Alfy są tandetne, a tym bardziej że źle smigają. Alfa bardzo zmieniła podejście do produkcje samochodów po wpadce z piękną ale kapryśną 156. A 156 do 159 nie można porównywać. A silniki 4 cylindrowe w bmw nigdy nie brzmiały tak jak w Alfie. BTW Polecam wybrać się na jazdę testową Alfą Mito 1.4 TB. U większości dealerów są włanie takie na DEMO. niesamowita frajda! Acha.. i hamulce w Alfie sa nieporównywalnie lepsze od hamulców w BMW e90

 

tak, masz racje, Alfa jest stylistycznie ładnym samochodem ( no wszytsko jest tez kwestia gustu) Opinie sa czesto stronnicze i dlatego tyle negatywnych opinii na temat tej marki. Ale do rzeczy: spadek ceny ? co jest tego wynikiem ze tak traci na wartosci?, liczba zakupionych samochodow, Alf nie sprzedaje sie tyle co BMW- z czegos to wynika, kilku czesto nasto letnie BMW sa kupowane chetnie a ALfy?To tez wynika z czegos.

 

a to, to niby skad sie wzieło?

Mysle , ze dosc obiektywnie i bezstronnie przedstawiam argumenty , bo nie jestem po zadnej stronie....alfa miejsca 104 a BMW 55

TÜV Raport 2008

Miejsce Model Procent aut z poważnymi usterkami

1. Mazda3 1,2%

2. Mazda2 1,4%

3. VW Golf/Bora 2,2%

3. Ford Fusion 2,2%

5. Honda Jazz 2,3%

6. Mazda MX-5 2,4%

6. Porsche Boxster 2,4%

6. Porsche Cayenne 2,4%

9. Ford C-MAX 2,5%

9. Mercedes-Benz A 2,5%

9. Opel Meriva 2,5%

9. Toyota RAV4 2,5%

13. Ford Fiesta 2,6%

13. Porsche 911 2,6%

13. Toyota Yaris 2,6%

16. Audi A8 2,8%

16. Mazda Premacy 2,8%

16. Toyota Avensis 2,8%

19. Audi A4 2,9%

19. Mazda6 2,9%

19. Saab 9-3 2,9%

22. Suzuki Grand Vitara 3,0%

22. Subaru Forester 3,0%

22. Toyota Corolla 3,0%

25. Land Rover Freelander 3,1%

25. Lancia Ypsilon 3,1%

27. Audi A3 3,3%

27. Mercedes-Benz SL 3,3%

27. Nissan Almera 3,3%

30. VW Touran 3,4%

31. Honda CRV 3,5%

31. Hyundai Matrix 3,5%

33. Mitsubishi Space Wagon 3,6%

33. Nissan X-Trail 3,6%

35. Audi TT 3,8%

35. Škoda Octavia 3,8%

35. Smart ForTwo 3,8%

38. Audi A2 3,9%

38. Hyundai Getz 3,9%

38. Nissan Micra 3,9%

38. SEAT Cordoba 3,9%

42. BMW X3 4,0%

42. Citroen Xsara 4,0%

44. Ford Focus 4,1%

45. Honda Civic 4,2%

45. Opel Agila 4,2%

45. Opel Corsa 4,2%

45. Suzuki Wagon R+ 4,2%

49. BMW 5 4,3%

49. Mercedes-Benz SLK 4,3%

49. Škoda Fabia 4,3%

52. Kia Sorento 4,4%

52. Volvo S40/V40 4,4%

54. Renault Scénic 4,5%

55. BMW 3 4,6%

55. BMW 7 4,6%

55. Mitsubishi Pajero 4,6%

55. VW Lupo 4,6%

59. Opel Vectra 4,7%

59. Volvo S70/V70 4,7%

61. Audi A6 4,8%

61. Citroën Berlingo 4,8%

61. VW Polo 4,8%

64. Ford Mondeo 4,9%

64. Honda Accord 4,9%

64. VW New Beetle 4,9%

64. VW Passat 4,9%

68. Jeep Grand Cherokee 5,0%

68. Mercedes-Benz S 5,0%

68. Mitsubishi Carisma 5,0%

68. Škoda Superb 5,0%

72. VW Sharan 5,2%

73. Opel Astra 5,3%

74. Hyundai Santa Fe 5,4%

75. Renault Twingo 5,5%

76. Mercedes-Benz E 5,6%

76. SEAT Toledo 5,6%

76. Volvo S60 5,6%

79. Ford Galaxy 5,7%

79. Ford Ka 5,7%

79. SEAT Alhambra 5,7%

79. Suzuki Jimny 5,7%

83. BMW Z4 6,1%

83. Fiat Punto 6,1%

83. Renault Megane 6,1%

86. Opel Zafira 6,2%

86. Peugeot 206 6,2%

88. BMW X5 6,4%

89. Citroën C5 6,5%

90. Citroën C2 6,6%

90. Fiat Doblo 6,6%

92. Citroën C3 6,7%

92. Opel Frontera 6,7%

92. Suzuki Swift 6,7%

95. Kia Rio 6,8%

95. Mercedes-Benz C 6,8%

97. Renault Clio 6,9%

98. Peugeot 406 7,0%

98. Fiat Panda 7,0%

100. Fiat Seicento 7,1%

101. Chrysler Voyager 7,3%

102. Alfa Romeo 156 7,4%

103. Mini Cooper 7,5%

104. Alfa Romeo 147 7,6%

104. Peugeot 307 7,6%

106. Mercedes-Benz M 8,1%

106. Mitsubishi Colt/Lancer 8,1%

108. Fiat Stilo/Bravo/Brava 8,4%

108. Opel Omega 8,4%

108. SEAT Arosa 8,4%

111. Renault Kangoo 8,6%

112. Nissan Primera 9,2%

113. Renault Laguna 12,6%

114. Renault Espace 12,7%

115. Chrysler PT Cruiser 13,5%

116. Kia Carnival 19,7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wg tego raportu o bezawaryjnosci widze porownanie do 156, a to chyba troche nie na miejscu, auto konstrukcyjnie duzo starsze niz 159. BMW mniej traci na wartosci, bmw ma tylny naped, i moze jest i mniej bezawaryjne, ale polecam jazde 159 i gwarantuje ze jezeli ktos jezdzi bmw to w 159 bedzie czul sie bardzo dobrze. A poza tym uzywane 159 sa drogie! wiec cene trzymaja, zobaczymy jak bedzie z 10 latkami ale 2-3 letnie nie spadaja az tak na wartosci

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wg tego raportu o bezawaryjnosci widze porownanie do 156, a to chyba troche nie na miejscu, auto konstrukcyjnie duzo starsze niz 159. BMW mniej traci na wartosci, bmw ma tylny naped, i moze jest i mniej bezawaryjne, ale polecam jazde 159 i gwarantuje ze jezeli ktos jezdzi bmw to w 159 bedzie czul sie bardzo dobrze. A poza tym uzywane 159 sa drogie! wiec cene trzymaja, zobaczymy jak bedzie z 10 latkami ale 2-3 letnie nie spadaja az tak na wartosci

Jest to raport aut 2-3 letnich wiec zakładamy , ze chodzi w raporcie o Alfe z konca produkcji wiec dopracowana przez lata sprzedazy , a BMW 3 chyba juz moze byc E90 czyli cos nowego sprawdzane i weryfikowane przez rynek . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Miałem AR 156 2.0 JTS a przed zakupem E90 trochę się z tatą zastanawialiśmy, 159 JTD czy E90 320d. Jak widać, wybraliśmy E90. Alfa ma swój urok, jest bardzo ładna i na pewno lepsza od poprzedniczki, ale do mnie zdecydowanie bardziej przemawiała E90, chyba pod każdym względem :cool2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy ja mogę po latach odgrzebać stary watek?

 

Szczerze powiedziawszy śledziłem go, kiedy sam byłem na etapie wyboru i pomyślałem sobie, że bogatszy o życiowe doświadczenie napiszę dla zainteresowanych co mi się w temacie wyboru Alfa 159/BMW przytrafiło. Zaczynałem od Alfy 159 z 2006 roku 1.9 jtdm 150KM i byłem w 7 niebie jeżdżąc tym samochodem, ale przerobiłem:

 

- regenerację turbo

- wymianę poduszek skrzyni

- wymianę dwumasu i sprzęgła

- wymianę wahaczy górnych i dolnych z przodu po obu stronach

- wymianę półosi

 

Policzcie sobie na szybko ile wyszło, nawet jeśli nie jestem ignorantem mechanicznym i kilka z tych rzeczy potrafiłem zrobić sam w garażu...Co prawda żadna z awarii nie unieruchomiła samochodu, nazwijmy, że po prostu zużyły się określone elementy.

 

Potem zakupiłem E91, którym latam do dziś. Co przerobiłem? Wymianę oleju i kolcków z przodu...

Jakoś ciągle nie mogę uwierzyć, czemu tu nic się nie zużywa ;-) Alfa miała 150 tys przebiegu, na BMW mam 160 tys przebiegu.

 

Ale wybór nie jest taki prosty. Fotele w Alfie o klasę lepsze, prowadzenie na felgach 18'' w moim odczuciu bardziej precyzyjne, design zewnętrzny i wewnętrzny tak finezyjny, że cały czas patrzyłem na to autko z dziką frajdą... W BMW mam genialny, oszczędny, cichy jak na diesla silnik, lepsze nagłośnienie i dużo lepsze materiały w środku (nie licząc tapicerki), ale niestety... to już nie jest tamta dzika i nieskrepowana frajda z jazdy.

BMW jest poprawne do bólu i takie chyba pozostanie...

 

Co bym wybrał teraz? Zdziwicie się, ale wziąłbym Alfę... Nowszą, z większym silnikiem i tańszą od BMW, mając niestety świadomość, że za frajdę i banana na ustach po drodze, będę musiał "nieco" więcej wydać na eksploatację...Nie ma róży bez kolców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.