Skocz do zawartości

sprzeglo


grzesiek120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem iż od pewnego czasu coś szumiało kiedy wciskałem pedał sprzęgła. Pewnie łożyso oporowe.

Za jakis czas sprawa sie pogorszyła ponieważ sprzęgło ślizgało, dało się jechać ale przy np mocniejszym wciśnięciu gazu obroty rosły ale nie przyspieszał. Teraz całe sprzęgło do wymiany...

Jeździłem tak jakiś czas a tu dziś wciskam pedał sprzęgła I silnik gaśnie, biegi bardzo cieżko wchodzą, cieżko ruszyc albo ktorykollwiek bieg wbic. Jak już udało mi sie ruszyć i jechałem zauważylem że nie slizga, co jest? Ledwo dojechałem do domu.

Nieraz wszedł bieg lzej, jak wczesniej, ale rzadko i slizgało sprzegło. Nieraz nie dało sie wbic żadnego, raz nawet zazgrzytała mi skrzynia przy probje wbicia trojki.

Dlaczego nie slizgało mi sprzegło ?? miał ktos podobny przypadek? jak by tarcza byla do wywalenia to nie było by raczej takiej sytuacji, prawda? Może to cos innego poszło?? albo tez cos innego...

czemu gasł? może docisk poleciał?? jakie są objawy kiedy sie rozleci?

Wydaje mi się że wszystko poszło łozysko oporowe jest podowem gasniecia??? ....

Dzieki za odp. i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poleciał docisk. I pewnie tarcza zablokowała pracę sprzęgła < mógł się oderwać kawałek okładziny i zablokował sprzęgło >

Wcześniej klękło łożysko.

Mieś nadzieję , że nie wysiadło koło zamachowe bo raczej łatwego życia ostatnio nie miało < na tym ślizgającym się sprzęgle >

No i jeszcze nie wiadomo czy nie siadł wyprzęgnik lub pompa sprzęgła?

 

Wymiana kompletu na nowy < dobrej klasy > załatwi sprawę.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Sprzegło zostało wymienione (tylko jakos nie było czasu napisać) kompletne firmy valeo. Załowałem wtedy ze nie zdarzyłem wymienic samego lozyska i poszlo cale sprzeglo ale teraz przynajmniej jest nowe pewne i chyba wystarczy na dlugo :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.