Skocz do zawartości

Felgi na zimę 15 cali nie pasują do e39 528iA ???


j__a__r__o

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w którejkolwiek instrukcji obslugi do e39 jest wymieniony rozmiar 195/65/15? Patrzę na instrukcję do 528i, gdzie najmniejszym rozmiarem jest 205/65/15. Typowa opona 205/65/15 ma indeks nosnosci 94, natomiast typowa opona 195/65/15 ma indeks nosnosci 91.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w którejkolwiek instrukcji obslugi do e39 jest wymieniony rozmiar 195/65/15? Patrzę na instrukcję do 528i, gdzie najmniejszym rozmiarem jest 205/65/15. Typowa opona 205/65/15 ma indeks nosnosci 94, natomiast typowa opona 195/65/15 ma indeks nosnosci 91.

 

Dobra, nie będziemy się kłócić o szczegóły. Wiem z własnego DOŚWIADCZENIA, że w niczym nie przeszkadza założenie na zimę opon o szerokości 195 do 523 i z PEWNOŚCIĄ nie inaczej jest z 528 iA. I nie przekonasz mnie że jest inaczej :) To tyle ode mnie.

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że się nie da. :)

 

Po prostu w skrajnych przypadkach, kiedy jedziesz autem załadowanym na full i dodatkowo musisz wykonać jakiś gwałtowny manewr, który powoduje, że większość masy zostaje rzucona na jedną z opon, tej nośności może okazac sie za mało. To, że nie miałes do czynienia z takim przypadkiem, nie znaczy że nigdy on się nikomu nie przydaży. Osobiście wolę być przygotowany na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem na 195 i auto jest bardzo niestabilne przy wyższych prędkościah i rzeczywiście wygląda śmiesznie.

 

 

Niestety w e39 nawet 205 wyglada smiesznie dosc :(

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojej E39 też chciałem założyć stalówki 15 takie posiadałem po starym aucie z E34 i takie mam oponki 205/65/15 okazało się ,że otwór centrujący z felg ,które mam wynosi 72... a potrzebuję 74...

no to na tokarkę i przetoczyć,,,żaden problem,będzie pasować

 

nic gorszego nie można zrobić jak osłabić konstrukcje Felgi , pasować pasuje a co do bezpieczeństwa ?

opona i Felga musi być odpowiednio zdolna konstrukcyjnie do przenoszenia masy i przeciążeń pojazdu , ale widać ze niektórzy przygodę z Samochodem zakończyli na jego kupnie. :cool2:

ty wiesz co ty wogóle mówisz?przecież materiału do zebrania przy przetoczeniu jest 0,75 mm! to mniej więcej tyle co ma paznokieć....nic się nie osłabi,nie ma takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.