Skocz do zawartości

Siódemka w zimie. E65


yamaha7777

Rekomendowane odpowiedzi

Yamaha7777, jezeli bedziesz mial dobre zimowe opony i wlaczone systemy kontroli trakcji i pomimo to spore klopoty z przyczepnoscia, to polecam wizyte w ktorejs ze szkol bezpiecznej jazdy. Kurs kosztuje od 400 PLN w gore i bardzo pomaga w opanowaniu podstaw jazdy po sliskiej nawierzchni.

 

Pozostalych piszacych w temacie prosze o grzeczna dyskusje, bez uwag na temat czyjegokolwiek IQ i tym podobnych.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu aluzja do mnie ;)

 

Jak dla mnie to takiego samochdu nawet chcac nie da sie rzucic w poslizg majac komplet elektroniki i ziomowki :) to chyba ze ktos bardzo chce na czystym lodzie. Ale na testach i w takich warunkach wyciaga auto :)

 

Wiec albo brak wiedzy albo cos jest uszkodzone. Ale nie winie ja w swoim E38 do dzisiaj nie wiem jak wylaczyc kontrole trakcji aby sobie powariowac :D :mad2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad ludzie z takim IQ maja takie samochody??

Powiem Ci. Trojmiasto stalo sie zaglebiem handlarzy luksusowymi samochodami. Wiec po miescie smigaja chlopaki siodemkami, X6, Porsche i innymi drogimi zabawkami ubrani w bluze z kapturem i czapka Nike na glowie ;)

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu aluzja do mnie ;)

 

Jak dla mnie to takiego samochdu nawet chcac nie da sie rzucic w poslizg majac komplet elektroniki i ziomowki :) to chyba ze ktos bardzo chce na czystym lodzie. Ale na testach i w takich warunkach wyciaga auto :)

 

Wiec albo brak wiedzy albo cos jest uszkodzone. Ale nie winie ja w swoim E38 do dzisiaj nie wiem jak wylaczyc kontrole trakcji aby sobie powariowac :D :mad2: :cool2:

wszytskie systemy wlaczone opony roczne zimowe dunlop i troche sniegu i samochod "tanczy" na drodze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz nowe i dobre opony ? Czy moze kupiles uzywki albo chinskie nankangi ?
to sa roczne dunlopy m3

W takim razie moze paliles gume ostatniej wiosny ? Jesli auto jest sprawne i ma dobre zimowe opony napewno nie bedzie tanczyc.

Chyba, ze naprawde nic tylko butujesz i oczekujesz przyczepnosci jak od rajdowki na kolcach.

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie dunlopy u siebie i trzyma sie swietnie, snieg czy oblodzona droga. Wczoraj dodalem mocniej gazu przy skrecaniu zeby sprawdzic swoje umiejetnosci i jak lekko tyl zaczal odjezdzac, momentalnie kontrola trakcji sprawila ze jechalem jak po sznurku.

 

Ciężko jest E65 wprowadzic w poźlizg z systemami kontroli trakcji. U mnie jest jeszcze dynamic drive i edc, tak że prowadzi sie to bardziej jak jacht niz jak samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie dunlopy u siebie i trzyma sie swietnie, snieg czy oblodzona droga. Wczoraj dodalem mocniej gazu przy skrecaniu zeby sprawdzic swoje umiejetnosci i jak lekko tyl zaczal odjezdzac, momentalnie kontrola trakcji sprawila ze jechalem jak po sznurku.

 

Ciężko jest E65 wprowadzic w poźlizg z systemami kontroli trakcji. U mnie jest jeszcze dynamic drive i edc, tak że prowadzi sie to bardziej jak jacht niz jak samochód.

ja mam tez systemy i jakos ciezko mi wjechac nawet w mala górke w mojej miejscowosci jak jest malo sniegu,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha a za ile kupiles swoje BMW?? :) Jak je masz zlozone z kilku to bedzie dziwne ;p jedz na serwis lub zrob chociaz na poczatek diagnostyke w dobrej firmie. Masz cos nie tak. Nie mow ze jakis VW jezdzi lepiej od BMW bo chlopie jak bys mial sprawne auto to zapierda... bys jak latem po sniegowych drogach majac dobre opony... Nie ma szans na to abys sie slizgal albo auto jechalo gdzie indziej niz Ty chcesz! Po prostu nie ma takiej opcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciężko jest E65 wprowadzic w poźlizg z systemami kontroli trakcji. U mnie jest jeszcze dynamic drive i edc, tak że prowadzi sie to bardziej jak jacht niz jak samochód.

 

a co ma dynamic drive wspólnego z brakiem przyczepności zimą?

Jak jacht, czyli jak? Buja?

pzdr

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e38 750i wiec bez kontroli trakcji nie ma opcji ruszyć na zmarzniętym śniegu, natomiast jak włączę bez problemowo rusza... rozpędza sie naprawdę szybko... ale problem z hamowaniem i to duży, masa auta robi swoje zatrzymanie sie na wyślizganym śniegu na zimówkach trwa wieki przy prędkości 20km/h na płaskiej drodze droga hamowania (z abs) jakieś 30m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyrzucisz z D na N to cos sie zmienia?

 

Ja co prawda w aucie bez elektorniki, bo w MB W124 z automatem mialem tak ze jak pod koniec hamowania wyrzucalem z D na N i dzieki temu auto szybciej sie zatrzymywalo. Nie bylo efketu ze przod hamule, tyl pcha i ABS zaczyna lekko glupiec.

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e38 750i wiec bez kontroli trakcji nie ma opcji ruszyć na zmarzniętym śniegu, natomiast jak włączę bez problemowo rusza... rozpędza sie naprawdę szybko... ale problem z hamowaniem i to duży, masa auta robi swoje zatrzymanie sie na wyślizganym śniegu na zimówkach trwa wieki przy prędkości 20km/h na płaskiej drodze droga hamowania (z abs) jakieś 30m

 

Uuuu a jakie masz oponki?? Ostatnio jak rozmawialiśmy to pisałeś że jedziesz po coś. Nie kupiłeś słabych, przeciętnej marki opon? Jak masz takie problem ty podejrzewam że albo producent skopał bierznik i po prostu są Shit lub poprzedni właściciel jeszcze wiosną lubił je "palić" :/ Każdy wie że hamowanie jest problemowe ale to co piszesz na prawdę mocno wychodzi po za standard :( już lepiej mi działają letnie (z przodu prawie sliki haha) przekra prawda ale nie mogę skompletować dobrych opon a nie dam za nówki 3 tyś!!! :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.