Skocz do zawartości

problem ze wspomaganiem


arturoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,od dwoch dni mam problem ze wspomaganiem a mianowicie slychac ja wyje pompa czy to skrecajac kolami czy jadac na wprost,sprawdzalem dzis stan oleju wspomagania i niestety ale jest go na tyle malo ze chyba tylko na samym dnie zborniczka jest odrobina.Podpowiedzcie czy wycie pompy wspomagania moze byc spowodowane niedoborem oleju wsp. w zbiorniczku?I jeszcze jedno pytanie jaki powinienem kupic ten olej i jakiego koloru bo ja mam wlany ni to czarny ni to zielony a juz chyba napewno nie czerwony a wyglada on tak jakby przezroczysto-czarny no chyba ze byl zielony tylko po zuzyciu zmienil kolor na czarnawy.Jesli macie jakies pomysly co do wycia pompy to prosze o pomoc z gory dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Olej bez powodu raczej nie zniknął.

A to wróży kłopoty.

Miałem tak niedawno i trzeba było remontować przekładnię.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego arturoo wyło mi też-miałem źle poskręcane opaski na wężach i wyciekł płn i było poniżej minimum-dolałem i problem znikną natychmiast.

A nie masz jak się dowiedzieć od poprzedniego właściciela co zalane jest?

Ja miałem zalewane autko jakieś 8 miesięcy temu i teraz także nie wiedziałem co to jest-na chusteczce tak samo czarno jak u Ciebie-zadzwoniłem do mechanika co mi nalewał i był to Mobil ATF 220 czerwony.

 

 

 

Kolego lskora u Ciebie może już być czasami ciężej-może być to już na przykład maglownica siadnięta, nie tak dawno ktoś pisał o takim wyciu i o wymianie nie maglownicy, ani płynu tylko coś jeszcze innego-nie pamiętam co :( poszukajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdajesz dziwne pytania chyba samo z siebie wychodzi ze trzeba zlac to stare dziadostwo i wlac nowe i wtedy mozesz se gdybac jak wycie nie ustanie

RUDY102 nie pytalem sie czy zlac to stare dziadostwo bo nie napisalem ze jest stary olej tylko pytalem czy kolor oleju jaki mam w zbiorniczku moze swiadczyc o tym ze jest zuzyty i nie samo za siebie mowi ze jesli mam olej koloru czarnego to jest juz starym dziadostwem poniewaz o ile mi wiadomo to jest rowniez olej w tym kolorze.Wiec jesli nie doczytujesz tematu do konca to prosze cie bardzo nie odpowiadaj glupio.

 

ufOOOO dzieki za podpowiedz ze po jakims czasie czerwony olej moze zmienic barwa na czarny a co do pytania do poprzedniego wlasciciela to niebardzo mam jak sie go o to spytac bo auto w tamtym roku z niemiec sprowadzilem wiec rozumiesz chyba.

Jutro doleje Mobila i zobacze co sie bedzie dzialo.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdajesz dziwne pytania chyba samo z siebie wychodzi ze trzeba zlac to stare dziadostwo i wlac nowe i wtedy mozesz se gdybac jak wycie nie ustanie

RUDY102 nie pytalem sie czy zlac to stare dziadostwo bo nie napisalem ze jest stary olej tylko pytalem czy kolor oleju jaki mam w zbiorniczku moze swiadczyc o tym ze jest zuzyty i nie samo za siebie mowi ze jesli mam olej koloru czarnego to jest juz starym dziadostwem poniewaz o ile mi wiadomo to jest rowniez olej w tym kolorze.Wiec jesli nie doczytujesz tematu do konca to prosze cie bardzo nie odpowiadaj glupio.

 

ufOOOO dzieki za podpowiedz ze po jakims czasie czerwony olej moze zmienic barwa na czarny a co do pytania do poprzedniego wlasciciela to niebardzo mam jak sie go o to spytac bo auto w tamtym roku z niemiec sprowadzilem wiec rozumiesz chyba.

Jutro doleje Mobila i zobacze co sie bedzie dzialo.Pozdrawiam.

 

Tak myślałem że z Niemiec zdarłeś-też to przerabiałem :D. Ale kolego ja nie mówię że olej czerwony się zmienia w czarny-może i zielony też taką barwę przyjmuje po czasie-nie miałem wiele do czynienia na razie w tym temacie-piszę tylko jak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy może ktoś już to pisał bo nie chciało mi się czytać. Wycie raczej napewno jest spowodowane małą ilością oleju, dolejesz i powinno ucichnąć. Tylko sprawdź czy Ci gdzieś nie wycieka. Też mi wyło jak miałem mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy może ktoś już to pisał bo nie chciało mi się czytać. Wycie raczej napewno jest spowodowane małą ilością oleju, dolejesz i powinno ucichnąć. Tylko sprawdź czy Ci gdzieś nie wycieka. Też mi wyło jak miałem mało.

 

No wiele do czytania nie miałeś :) -było o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
cos u mnie wyje podejrzewam wspomaganie bo gdy ruszam kierownica dzwiek sie zmienia ale nie zanika nawet na chwile caly czas jest buczenie a juz na wyzszych obrotach to slychac tylko swist przypominajacy troche dzwiek turbiny. Zaznacze ze olej w zbiorniczku jest. Co to moze byc?
http://img299.imageshack.us/img299/402/zegaryod9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos u mnie wyje podejrzewam wspomaganie bo gdy ruszam kierownica dzwiek sie zmienia ale nie zanika nawet na chwile caly czas jest buczenie a juz na wyzszych obrotach to slychac tylko swist przypominajacy troche dzwiek turbiny. Zaznacze ze olej w zbiorniczku jest. Co to moze byc?

takie dźwieki wydaje pompa wspomagania,a buczy cały czas bo pracuje od momentu włączenia silnika.Jeżeli jesteś pewny jakości oleju to znaczy że pompa już swoje przepompowała.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.