Skocz do zawartości

e46 330dA M-pakiet kontra e46 330i SMG - ciekawostka


dusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis koledzy byla proba przyspieszenia 0-200km/h. Wynik remis;)) co mnie bardzo ucieszylo, bo bylem pewien przegranej. U kolegi 330i ze skrzynia juz SMG w sedanie, moje w kombi. Podkreslam, ze moj dieselek jeszcze nie zchipowany;)) Az korci mnie podlubac delikatnie na jakies 240kucy w Mastersie...;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis koledzy byla proba przyspieszenia 0-200km/h. Wynik remis;)) co mnie bardzo ucieszylo, bo bylem pewien przegranej. U kolegi 330i ze skrzynia juz SMG w sedanie, moje w kombi. Podkreslam, ze moj dieselek jeszcze nie zchipowany;)) Az korci mnie podlubac delikatnie na jakies 240kucy w Mastersie...;))

dusiu z tym chipowaniem to uważaj , masz już niezły moment ale masz również automat , sprawdż sobie jakie przeciążenia max może przenieść skrzynka i zdecyduj ile masz jeszcze 'luzu' w Nm , co do kolegi w 330i to chyba jakiś nowicjusz i nie ma wprawy w skrzynkach smg :mrgreen: i jeszcze jedno , M-Pakiet w kombi waży troszkę więcej jak sedan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no sam nie wiem, raczej kolega byl niegapowaty - byc moze moja w niemczech byla zchipowana, ale nie chce mi sie w to wierzyc. Moze wplyw na osiagi ma to, ze wymieniam olej, filtry itd co 15tkm, jest swiezo po wymianie oleju w automacie przy 90tkm oraz odmy. Co do chipowania, to wiem ze moja skrzynia przenosi max 390Nm, ale wg mnie to jej uzytkowanie wplywa najbardziej na jej zywotnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no sam nie wiem, raczej kolega byl niegapowaty - byc moze moja w niemczech byla zchipowana, ale nie chce mi sie w to wierzyc. Moze wplyw na osiagi ma to, ze wymieniam olej, filtry itd co 15tkm, jest swiezo po wymianie oleju w automacie przy 90tkm oraz odmy. Co do chipowania, to wiem ze moja skrzynia przenosi max 390Nm, ale wg mnie to jej uzytkowanie wplywa najbardziej na jej zywotnosc.

 

wydaje mi się że już masz wyższy moment seryjnie jak te 390Nm , pewnie masz skrzynkę GM , ja bym nie ryzykował niezaleznie od skrzyni no chyba że manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no i wszystko jasne... kolego jakubie, jesli uda Ci sie szybciej zmienic bieg manualem niz automat w trybie sport to klekne przed Toba i ucaluje Cie w sznurowki:) moze nie wiesz, ale pewnie tracisz ( minimum a co jesli kierowca w wanualu [BAD]) okolo 0,4 sekundy na kazdy wrzucany bieg, a zeby dojechac do 200 do w dieslu musisz wrzucic ich przynajmniej 5;) Od 0-180km/h jest roznica 4,5 sekundy na niekorzysc diesla w manualu. Policz sobie biegi itd i wez pod uwage, ze nigdy manualem nie wystartujesz na stracie tak szybko jak automatem ( ja to wiem z doswiadczenia). Wiec robi sie bardzo realny wynik...hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie biegi itd i wez pod uwage, ze nigdy manualem nie wystartujesz na stracie tak szybko jak automatem ( ja to wiem z doswiadczenia).

 

Przepraszam, nie wysyłaj CV do Saubera.....

 

zamiast tego zobacz to porównanie. Automat podobny do Twojego. Do 100 przegrywa pewnie dlatego, że tylko dwa razy ma okazję się wykazać.

 

http://www.zeperfs.com/duel1126-1119.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega w SMG miał włączoną trakcję i zapomniał nacisnąć przycisk Sport. Po przytrzymaniu DSC kilka sekund i włączenie trybu Sport, powoduje że auto robi się groźne i myślę że powinno lekko objechać 330dA, ale jakby nie patrzeć ten Diesel słaby nie jest. Ale ja ze względu że mam 330Ci SMG i wiem jak to jeździ stawiam, że dałbym radę dieslowi :)
BMW i wszystko jasne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze mozemy to tylko rozstrzygnac spotykajac sie i mierzac co i jak. wtedy mozemy opisac;) moze to tylko moje szczescie, albo kolegi smg juz jest niezle wyjechane;) jak cos, smialo moge sie zmierzyc, bo nie ukrywam, bardzo ciekawi mnie wynik z innymi 330i...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos, smialo moge sie zmierzyc, bo nie ukrywam, bardzo ciekawi mnie wynik z innymi 330i...

 

ale po co przecie to juz dawno pomierzone i powszechnie wiadomo że 330dAT ma 7,3s a 330iSMG 6,5s do 100kmh.

 

i to nowe.

 

aaa, no tak zapomniałem że przecież wymieniasz regularnie olej i odme :modlitwa: :clap:

 

PS. Na zachodnich forach jak ktoś twierdzi ze ma lepsze osiągi niż fabryka to załącza liste modów jaką zrobił, bo inaczej go 'zjedzą'. Bez tego takie posty to tylko bicie piany.

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbir, podajesz tylko katalogowe dane, dlatego napisalem, ze chetnie sie zmierze, zeby byl wynik namacalny a nie jakies suche dane. Jesli wiesz, to czesto i tylko w dieslach sie zdarza, ze fabryka daje wiecej PS i Nm niz podaja, a w benzynach czesto jest na odwrot - no chyba ze jestes takim znawca i sie myle;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zgadzam się, w swojej e46 320i 150km powinienem mieć 0-100km/h okolo 10,4 sekundy, a regularnie wykręcam 9,1-9,5, zaznaczam że modów żadnych nie robiłem no jedynie założyłem stożek ale jak wszyscy wiedzą on nic nie daję poza dźwiękiem. Jak dla mnie to do 120km/h 330d moze wygrywac, ale do 200 już nie, w którymś linku nawet było że od 0-180 330d miał ileśtam a 330i o chyba 4 sekundy krócej, wiec nie ma siły żeby do 200 miały tak samo lub żeby 330d (seryjny) dał rade 330i

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos, smialo moge sie zmierzyc, bo nie ukrywam, bardzo ciekawi mnie wynik z innymi 330i...

 

ale po co przecie to juz dawno pomierzone i powszechnie wiadomo że 330dAT ma 7,3s a 330iSMG 6,5s do 100kmh.

 

i to nowe.

 

aaa, no tak zapomniałem że przecież wymieniasz regularnie olej i odme :modlitwa: :clap:

 

PS. Na zachodnich forach jak ktoś twierdzi ze ma lepsze osiągi niż fabryka to załącza liste modów jaką zrobił, bo inaczej go 'zjedzą'. Bez tego takie posty to tylko bicie piany.

 

Wynik na hamowni - 220 KM i 500 NM. Tak przyjechała z Niemiec. Moze ma lekki soft.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze mozemy to tylko rozstrzygnac spotykajac sie i mierzac co i jak. wtedy mozemy opisac;) moze to tylko moje szczescie, albo kolegi smg juz jest niezle wyjechane;) jak cos, smialo moge sie zmierzyc, bo nie ukrywam, bardzo ciekawi mnie wynik z innymi 330i...

ja jestem ciekaw jak daleko w tyle bym został bo mam miewam myśli o zmianie na 330d 204km ale jak bym zbyt daleko nie odstawał to może dozbieram do 335d :twisted2:

M330d 220Km i 500Nm i może ma lekki soft :mrgreen: jajcarz :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.