Skocz do zawartości

wymiana klockow, oleju a reset CBS


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, no więc nadszedł dziś długo oczekiawny od tygondia dzień kiedy wymieniłem w koncu olej oraz klocki. Wszystko fajnie gra gitara wymienione. Podlaczam GT1 zeby wykasowac inspekcje, w pierszej kolejnosci idzie oil service poszlo gladko ciach i juz mam skasowany. Niestety przy probie kasowania klockow wyskoczylo -25tys :jawdrop: i za cholere nie moge tego skasowac, nie wymienialem czujników gdyz klocki nie byly zjechane do konca i nie swiecila sie lampka namawiająca do ich wymiany. I teraz moje pytanie , czy ten czujnik w e60 wymiania sie razem z kolckami pomimo tego ze nie mial zwarcia? Czy moze jest jakas inna metoda skasowania lampki od klocków, bo myslalem ze z gt1 pojdzie gladko. Z gory dzieki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w E60 czujnik nie działa na zasadzie "zwarciowej" :mrgreen: Tam działa to na zasadzie rezystora i wraz ze ścieraniem zmniejsza się rezystancja a przy określonej daje sygnał do wyświetlenia komunikatu. Podobno przy E60 to najczęściej spotykana "usterka" po wymianie klocków gdy nie można ich wykasować :mrgreen:
Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj,czy przed wczoraj o tym pisalismy. Jak nie byly naruszone to sa ok. Poprobuj jeszcze raz a potem nastepny, na spokojnie i na pewno załapie i bedzie np. 40000. U mnie czujnik był do polowy zdarty. Po wymianie chyba za 7mym razem udało sie wykasowac. To nie żadna usterka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej progresowy ale ja to kasuje gt1 czyli kompem do beemki, do cholery kasowalem to juz z 10 razy i nic :( raz tylko zmienjszylo mi sie z -25tys do -10tys ale znowu mam -25 tys :)

A po co kompem. W aucie masz kombinacje przyciskow i heja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "usterka " w cudzysłowie bo ludzie przeważnie oglądają czujnik na "oko" i zakładają z myślą że sprawny bo jeszcze nie zdarty a tu niestety nie idzie wykasować komunikatu. Tak jak napisałem jego rezystancja nakazuje już komputerowi aby wyświetlił komunikat i tyle. Można i sto razy próbować :mrgreen:
Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był juz naruszony czujnik klocki ledwo zipjały. A mimo to czujki pokazywaly 25tys na plusie. Po kasowaniu wskoczylo -15tys. Dopiero za ktoryms tam razem wskoczylo 40tys. Powciskaj pedał hamulca i reczny pozaciskaj. Na pewno zaskoczy. Wraz z klockami zalozylem nowe czujki. U ciebie byly nie naruszone to powinny dzialac ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, u mnie to samo, wychodzi na to ze przy kazdej zmianie klockow czujnik pomono tego iz nie byl zwarty trzeba wymieniac. W czwartek go wymienie i napisze czym rozni sie nowka sztuka od niezwartego i czy uda mi sie skasowac po jego wymianie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymienia sie zawsze. Przy przytartym czujniku nie da sie wiecej skasowac inspekcji!

A tak na marginesie.... dlaczego kombunujecie tak z tymi czujnikami!

Zmienia sie klocki, tarcze, nowy czujnik i spokoj sie ma przez nastepne 40 tys. No chyba ze wam szkoda 50 zl na nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też miałem ten problem - 25 000 podczas kasowania klocków.

Musisz na 100% wymienić czujnik przy wymianie klocków inaczej wskoczy ci -25 000. Już to przerabiałem też chciałem zaoszczędzić mimo że czujnik tak czy inaczej kupiłem razem z klockami. No ale skoro tylko draśnięty leciutko to po co wymieniać hehe... Te numery w E60 i E61 nie przechodzą.

 

Pozdrawiam Janusz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z mechanikiem, który wymieniał mi klocki i powiedział, że nie wstawił mi czujnika, bo w InterCars'ie nie mieli w sobotę. Wstawi mi ten czujnik za tydzień jak przyjadę wymienić przednie klocki, których akurat w InterCars'ie wogóle nie mieli na stanie.

Tak więc wydaje się wszystko jasne. Muszę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymienia sie zawsze. Przy przytartym czujniku nie da sie wiecej skasowac inspekcji!

A tak na marginesie.... dlaczego kombunujecie tak z tymi czujnikami!

Zmienia sie klocki, tarcze, nowy czujnik i spokoj sie ma przez nastepne 40 tys. No chyba ze wam szkoda 50 zl na nowy...

 

Ty za to widze jestes nonszalancki i wymieniasz z kazda wymiana klockow takze i tarcze :) Pogratulować, btw nikt tu nie kombinuje z czujnikami tylko w poprzedniej wersji nie wymienialo sie ich za kazdym razem tylko jak sie zwarl. A skoro sie nie zwarl to wydawalo sie ze nie trzeba go wymieniac, a jednak w e60 jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dzis wymienilem klocki z przodu wraz czujnikiem i nie moge wykasowac inspekcji.

 

Pojawila sie czerwona ikonka klockow i przebieg ( - 15 000 km ) czyli przekroczony termin o 15000 km. Wczesniej bylo tak jak przed wymiana czyli zolta ikona i dystans 600 km do wymiany.

 

O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie czujników z przewodem, może coś nie łączy.

Następnie skasuj ponownie.

 

Mi się pokazało - 25 000 jak nie wymieniłem czujników.

Kupiłem czujniki skasowałem ponownie i wszystko ok.

 

Jeśli to nie pomoże to chyba pozostaje podłączyć pod komputer.

Ewentualnie możesz spróbować jeszcze wymienić czujnik może jest uszkodzony.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.