Skocz do zawartości

jak wymienic łozysko bmwe36


mario 123

Rekomendowane odpowiedzi

Przód czy tył?jeśli nie masz dobrych kluczy,ściągacza,praski to nie zabirej się wogóle za to.Ja wymieniam łożyska z tyłu i urwała się jedna śrubka od wachacza wchodząca w próg!trzeba wiercić,szlifować spawać,tragedia.Ale mechanik się z tym meczy i jutro mam nadzieje auto bedzie gotowe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wam powiem drodzy koledzy że nie trzeba prasy ściągaczy czy tam jeszcze innych przydatnych narzędzi z przodu łożysko schodzi rekami z czpienia a z tyłu trochę gorzej najpierw trzeba odkręcić i wyjąć całą pół oś potem wybić piastę z łożyska wybić młotkiem stare łożysko i nowe wciągnąć długą śrubą tylko koniec śruby trzeba oprzeć na zewnętrznej bieżni łożyska nigdy na wewnętrznej i normalnie skręcasz śrubę a łożysko wchodzi na swoje miejsce bez problemu ja tak robiłem i jest dobrze zakładam tylko łożyska skf a wyjmowanie wahacza ruszanie tych śrub potem ustawianie geometrii to moim zdaniem nie potrzebna robota :cool2:
przedni napęd jest dla dziewczyn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podłącze a jaki może być koszt takiego łożyska bo wydaje mi się że u mnie właśnie jedno siada, stwierdzam tak po tym że powyżej 80 w aucie zaczyna coś buczeć i ostatnio to się nasiliło trzeba by już wymienić, no chyba że źle zdiagnozowałem problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to zależy z jakiej firmy ja w swojej zmienialem przód i tył i cena kształtuje sie 100-200zl maxi na allegro tańsze ale niepolecam a wymiana na warsztacie50 zl ale musialem troszke poszukac bo może to dziwne alle niewszędzie wiedzieli jak to zrobic powodzenia pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.