Skocz do zawartości

320i M52 Ilość oleju w silniku ??


kwiatus19

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy wszystkim wchodzi do silnika te książkowe 6,5l oleju ??.

Ja jestem już po dwóch wymianach od zakupu auta i za każdym razem wchodzi mi wyraźnie mniej oleju niż powinno.

Ostatnim razem jak zalałem 6,0l to musiałem odciągać około 0,5 l aby stan był na MAX. Czyli weszło cos około 5,5 l oleju.Czy ktoś miał podobny przypadek ??

Dodam jeszcze że olej zmieniam i u siebie i rodziny ok kilku lat i po kilkudziesięciu (wymianach) mam raczej orientację jak i kiedy sprawdzić jego poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam silnik m52B20 tylko w e39 ale myślę , że to nie ma znaczenia.

 

Wchodzi dokładnie 6,5 litra i wtedy olej jest dokładnie między znakami MIN-MAX.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja mam 2.8 M52 i tez przy ostatniej wymianie weszlo dokladnie 6 litrow i poziom byl rowno z gorna kreska max :roll: a olej zlewal sie z 20 min az przestaly nawet kropelki kapac. takze nie kumam o co kaman :D

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ostatnio byl temat o oleju jak go sprawdzac na zimnym czy na cieplym i odczekac 2 min po zgaszeniu...

poniewaz wymnienialem olej m52b25 i tez weszlo 6 l postanowilem to sprawdzic.

przy zimnym silniku pokazuje na bagnecie delikatnie ponad gorna kreske na cieplym po srodku.

wymienilem tez czujnik od poziomu oleju /slynna zolta kontrolka/ po zapaleniu silnika jest ok, ale jak gasze silnik a samochod stoi pod skosem to potrafi sie zapalic.. wiec moze mam jednak za malo tego oleju i powinieneim dolac 0,5l??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja wczoraj zmieniałem olej w mojej 320i m52 i weszło jakieś 7 litrów i jest równo z górną kreską. Wcześniej miałem 2.5l m50 i tak samo lałem 7 litrów. Tylko przy wymianie dmucham sprężarką w korek wlewu oleju i wtedy dużo jeszcze zlatuje z miski. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.