Skocz do zawartości

Kto robi tarcze dla BMW?


coboss730d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć kto produkował tarcze do BMW E38 w latach 1999-2001 na pierwszy montaż? Oprócz tarcz chętnie poznałbym też producenta klocków uchodzi za niego niby TAXTOR i takowe montowałem jak dla mnie szału nie ma :) zobaczymy jakie będą przebiegi mam nadzieję że chociaż tutaj ten producent zabłyśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o klocki, to te robione dla BMW a sprzedawane jako tego samego producenta - to zupełnie inny materiał. Wiem bo czekając aż dojadą nowe z Niemiec, założyłem zamiennik i wsyzstko było ok (hamuje pieknie, nie ma pisków etc) ale po przejechaniu 20km felgi są czarne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginaly to lucas , textar i ate

 

 

wez pod uwage ze textar robi klocki w dwoch klasach jakosci , a lucas w 5 klasach jakosci ... wiec mogles kupic np 2 albo 5 klase jakosci - a to bardzo duza roznica !

 

najlepiej sprawdzic w etk jaki numer szedl na pierwszy montaz i takie wlasnie kupic. ja tak zrobilem i jest idealnie - nic nie piszczy , hamuje bardzo dobrze ...

 

felgi sie brudza , ale za to hamulce sa swietne , wczesniej mialem lucasa - felgi sie nie brudzily ale nie bylo czym zahamowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginaly to lucas , textar i ate

 

 

wez pod uwage ze textar robi klocki w dwoch klasach jakosci , a lucas w 5 klasach jakosci ... wiec mogles kupic np 2 albo 5 klase jakosci - a to bardzo duza roznica !

 

najlepiej sprawdzic w etk jaki numer szedl na pierwszy montaz i takie wlasnie kupic. ja tak zrobilem i jest idealnie - nic nie piszczy , hamuje bardzo dobrze ...

 

felgi sie brudza , ale za to hamulce sa swietne , wczesniej mialem lucasa - felgi sie nie brudzily ale nie bylo czym zahamowac

 

 

Nigdy dotąd nie słyszałem o klasach... a jeżeli chodzi o zużycie to jak? Często jest tak że jak klocek jest igła to jest miękki i szybko się kończy miałem takie złe wspomnienie przy Omedze gdy kupiłem ATE klocek max ale po 8tyś km się skończył (tylna oś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od rodzaju klocków (czy to na I montaż czy zamienników) obojętnie jakie klocki się założy, obojętnie w jakim aucie, od pyłu z klocków felgi będą brudne czy to stalówki na wew stronie czy tez alusy.

 

Oj stary chyba jeszcze nie widziałeś wrednego klocka :)) niektóre w początkowej fazie potrafią w tydzień zrobić taką warstwę pyłu że można szpachelką skrobać ://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć kto produkował tarcze do BMW E38 w latach 1999-2001 na pierwszy montaż? Oprócz tarcz chętnie poznałbym też producenta klocków uchodzi za niego niby TAXTOR i takowe montowałem jak dla mnie szału nie ma :) zobaczymy jakie będą przebiegi mam nadzieję że chociaż tutaj ten producent zabłyśnie :)

 

 

tarcze i klocki na 1 montaż robi kilku producentow ale przede wszystkim JURID

nawet etk podaje JURID

a to że klocek zostawia pyl na feldze to świadczy o dobrej jakosci klocki,jest po prostu miekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy kolcek ścierający się niż twardy (który sie zeszkli), przy okazji widać czy równo się zużywają, kiedys miałe sytuacje, że nie było czuć, że się tłoczki w zacisku zacierają a na jednej felg było więcej okładziny niz na innych - od razu było widac, ze zacisk do roboty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.