Skocz do zawartości

Problem z wyborem E65 czy X5


diablos661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Od jakiegoś czasu przegladałem to forum i wiele mi pomogło w przypadku obecnego samochodu E34\1994. :cool2:

Ale teraz mam problem iz niemoge się zdecydowac czy wybrac E56/2002r czy X5/2004 obydwa samochody są bogato wyposażone, bardziej chcialem się dowiedzieć który lepszy mniej awaryjny oraz tanszy w eksplatacji.

Który model lepiej wybrać.

 

Jeśli napisalem w nieodpowiednim dziale proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci powie tylko serce :) nie ma taniego w utrzymaniu BMW :) to wszystko zalezy czy kochasz tak jak ja wielkie piekne limuzyny (mam E38 i jobla na punkcie E65) czy wolisz terenowe auta w kturych siedzisz wysoko patrzac na ludzi z gory roznica nie tylko w widokach z za kierownicy ale takze w dynamice i prowadzeniu. Najlepiej bylo by przejechac sie jednym i drugim.

 

PS. 7ka to jest 7ka oryginalne i prestizowe autko a E65 juz w ogole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli E65, to szukaj modelu po lifcie elektroniki oraz skrzyni - produkcja od marca 2003. Modele z rocznika 2002 mają sporo problemów z elektroniką, a skrzynia w opinii warsztatów dość łatwo ulega awarii.

 

Co do X5, to ja nie rozumiem, jak ta kiszka może się komuś podobać. Wersja aktualna i owszem wyglada ciekawie. Ale ta z rocznika 2004 to przerośnięte E39. Do E65 się nie umywa, pod ŻADNYM względem (no dobra, jest troche wyższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 ma problem z przeniesieniem napędu

ten dołączający się przód jest koszmarny , w zimie przy skręcaniu nie wiadomo czego się po aucie spodziewać

7er to limuzyna która płynie a X5 już będzie dużo twardszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem ze tylko e65 bylo by dobrym wyborem. Nie tylko ze czujesz sie w nim jak pan swiata, ale ludzie tak o tobie mysla. Mialem kiedys tako akcje ze wziolem dziewczyne na do kina i ona spotkala swojego nauczyciela pod kinem a on do niej, ze co ona robi. Ze sie z jakimis bandziorami wozi. Smiac mi sie chcialo. Zycie potrafi byc takie zabawne. Pamietaj tez aby miec Biale Kierunkowskazy.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//i153.photobucket.com/albums/s229/Icepetur/BMW/Picture006.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//i153.photobucket.com/albums/s229/Icepetur/BMW/Picture005.jpg

BMW 850 (BDS) http://www.luxury4play.com/images/l4p/smilies/michael.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Zodiak wszystko zależy od gustu. Ja też kocham limy ale np mój staruszek woli wysokie auta i z całą pewnością wybrał by X5 która bardzo mu się podoba, a gust jest gustem jemu np nie podoba się Q7 od Audi co mnie zaskoczyło ale każdy ma swoje zboczenia :)

Według mojego gustu ta nowa X5 też jest o niebo ładniejsza.

 

Przede wszystkim jeżeli się szuka perełki to trzeba się uzbroić w cierpliwość i szukać, szukać, szukać... :)

 

PS. Przykro mi że E65 przed liftem jest awaryjna bo właśnie tą chciałem i bardziej mi się podoba niż ta po lifcie :/

 

Ale niestety BMW było awaryjne. Mam nadzieję, że już nie jest i ich auta będą wzorem F1 bezawaryjne i niezawodne :)

Edytowane przez coboss730d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatandre uważaj kolego na wypowiedzi bo zaraz się zleci jak szarańcza cała grupa ludzi co Cię pojadą od najgorszych... mnie już zdeptali a w dodatku jeszcze dostałem ostrzeżenie :) co prawda zasłużone za przeklinanie czego nie rozumiem bo przecież forum ukrywa takie słowa a skoro je ukrywa to... no ale cóż być Moderatorem jest fajnie :) ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Przykro mi że E65 przed liftem jest awaryjna bo właśnie tą chciałem i bardziej mi się podoba niż ta po lifcie :/

 

Moja rodzinka z de pracująca w fabryce składającej piątki w Dingolfingu twierdzi, ze przez około rok po wydaniu modelu produkowana wersja to wersja "beta". Dopiero po pewnym czasie poprawia sie niektore (czesto sypiące się) elementy.

 

Według tego co mnie wiadomo, wersja poprawiona E65 wyszła od marca 2003 roku.

 

Wcześniej miałem model z 2002 (produkcja styczen) i mam porównanie. Różnica jest spora: w tamtej przy oglądaniu TV po paru minutach wyskakiwał błąd z naładowaniem aku, a potem TV się wyłączała. Silnik chodził zupełnie inaczej, miałem wrażenie że jest słabszy. Idrive "wolniej" chodził. Itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Zodiak wszystko zależy od gustu. Ja też kocham limy ale np mój staruszek woli wysokie auta i z całą pewnością wybrał by X5 która bardzo mu się podoba, a gust jest gustem jemu np nie podoba się Q7 od Audi co mnie zaskoczyło ale każdy ma swoje zboczenia :)

Według mojego gustu ta nowa X5 też jest o niebo ładniejsza.

 

Przede wszystkim jeżeli się szuka perełki to trzeba się uzbroić w cierpliwość i szukać, szukać, szukać... :)

 

PS. Przykro mi że E65 przed liftem jest awaryjna bo właśnie tą chciałem i bardziej mi się podoba niż ta po lifcie :/

 

Ale niestety BMW było awaryjne. Mam nadzieję, że już nie jest i ich auta będą wzorem F1 bezawaryjne i niezawodne :)

 

 

Powiem to tak. Jak by chodzilo o Range Rovera albo E65 to bym powiedzial Range Rovera. Posiadalem i Range Rovera Sport Supercharge i E65 730d, 760 i powiem ze e65 wysiada przy RR. Tak naprawde to jest tylko kwestia gustu i nic pozatym. Tak szczerze to zle robisz ze sie pytasz opinii innych, bo kupujesz to auto dla siebie a nie dla kogos. To ty masz sie w nim dobrze czuc.

BMW 850 (BDS) http://www.luxury4play.com/images/l4p/smilies/michael.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatandre uważaj kolego na wypowiedzi bo zaraz się zleci jak szarańcza cała grupa ludzi co Cię pojadą od najgorszych... mnie już zdeptali a w dodatku jeszcze dostałem ostrzeżenie :) co prawda zasłużone za przeklinanie czego nie rozumiem bo przecież forum ukrywa takie słowa a skoro je ukrywa to... no ale cóż być Moderatorem jest fajnie :) ;p

 

Tak naprawde niech mowia co chca, ja mam swoje zdanie na rozne tematy i tyle. Co do przeklinania to uwazam ze tylko frajerzy przeklinaja, bo nie potrafia nic leprzego powiedziec.

BMW 850 (BDS) http://www.luxury4play.com/images/l4p/smilies/michael.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wtrącenie. E65 sprzed liftu często ma co najmniej dwa elementy które strasznie ją szpecą.

 

Jeden to wspomniane żółte kierunki. Drugi to niebieska (granatowa) deska.

 

Również modelami bez siedzien komfortowych nie warto sie interesować moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem że to wszystko jest kwestia przyzwyczajenia.

 

Jak ktoś z Was sie przyzwyczail do E38, to potem zmiana na np. E65 moze sie wydawac kontrowersyjna, bo to zupelnie rozne samochody. Ja tak mialem z E39 - za nic w swiecie nie moge zniesc srodka w E60.

 

Ale jak ceny E65 będą na akceptowanym poziomie dla wiekszej rzeczy polskich użytkowników, to ludzie będą sie na nie przesiadać, bo są lepsze, wygodniejsze, ladniejsze (kwestia gustu, ale design 10 lat mlodszy robi swoje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nic w swiecie nie moge zniesc srodka w E60.

 

siedze tylko w babinkach, ale zainteresował mnie ten wątek - bądź łaskaw się wypowiedzieć co tak bardzo odrzuca cię we wnętrzu e60 i w sposób jaskrawy różni się od preferowanego przez ciebie wnętrza e65ki?

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiac tak się składa że też mam ludzi w Dingolfingu i robią tam w fabryce jak 75% tamtejszej populacji, ale takich wieściach o jakich Ty wypisujesz to jeszcze nie słyszeli :roll: . Chociaż może się nie przyznają bo nigdy bemkami nie jeździli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiac tak się składa że też mam ludzi w Dingolfingu i robią tam w fabryce jak 75% tamtejszej populacji, ale takich wieściach o jakich Ty wypisujesz to jeszcze nie słyszeli :roll: . Chociaż może się nie przyznają bo nigdy bemkami nie jeździli.

 

Jakie wieści masz na mysli konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 ma problem z przeniesieniem napędu

ten dołączający się przód jest koszmarny , w zimie przy skręcaniu nie wiadomo czego się po aucie spodziewać

 

 

:lol:

 

Dawno większej bzdury na tym forum nie czytałem. O jakim dołączanym napędzie w przypadku X5 opowiadasz ??

Oczywiście XDrive nie może porównywać się z napędem np. Lancera EVO, ale nie przesadzajmy ,X5 na śliskim jeździ się przyjemnie i o wiele bardziej efektywnie niż RWD jakim jest E60/65. Wiem co mówię, bo każdym z tych aut przejeździłem tysiące kilometrów w róznych warunkach.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jestem posiadaczem e 65 3.0 D 2005 r. od dwuch lat. Jestem z niego bardzo zadowlony, ale od niedawna jestem takze posiadaczem x5 z 2005r. Powiem tak jak jezdze x5 to nawet na e65 nie chce patrzec a jak mam gdzies podjechac e 65 to mnie trafia. Dla mnie bez konkurencyjna jest X5. Z e 65 do x5 przesiadzesz sie bez problemu ale z x5 do e 65 to juz jest wielkie wyzeczenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem e 65 3.0 D 2005 r. od dwuch lat. Jestem z niego bardzo zadowlony, ale od niedawna jestem takze posiadaczem x5 z 2005r. Powiem tak jak jezdze x5 to nawet na e65 nie chce patrzec a jak mam gdzies podjechac e 65 to mnie trafia. Dla mnie bez konkurencyjna jest X5. Z e 65 do x5 przesiadzesz sie bez problemu ale z x5 do e 65 to juz jest wielkie wyzeczenie.

Pozdrawiam.

 

 

a jakież to wyrzeczenie masz przy przesiadce??

może fotele mniej wygodne??

a może spalanie mniejsze??

może komfort jazdy mniejszy??

 

bzdury opowiadasz i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to zastanawia. Co konkretnie jest lepszego w X5 w stosunku do E65? Bo nie napisałeś tego.

 

Oglądałem ostatnio test X6 w Top Gear i Clarkson narzekal ze jest to strasznie niewygodne auto. Niestety jeszcze sam tego nie sprawdziłem, bo dla mnie X5 czy X6 nie jest na tą chwile autem ktorym chciałbym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort jest o niebo lepszy w x5. Tego sie nie da opisac. Samo to ze siedzi sie wyzej juz nie wspomne o jezdzie w zimie to sa dwa rozne swiaty, pojedz x5 w gory to zobaczysz co sie dzieje z sedanikami, albo zaparkuj gdzies gdzie jest zaspa. NIE MA SZANS!!! U mnie w domu juz nikt nie chce jezdzic e 65 kazdy patrzy jak pojechac x5. O spalanie nie bedziemy dyskutowali.

Mialem kazdy rodzaj bmw w wersji sedan. Na temat sedanow moglibysmy polemizowac. Odkad mam X5 nie interesuja mnie juz sedany.

Nastepnym moim autkiem bedzie X5 nowy model albo X6.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.