Skocz do zawartości

530d e60 informacja przebita opona problem


Kudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z przebita opona a dokładnie ze wskaźnikiem na desce który pokazuje ze jest przebita opona a w rzeczywistości wszystkie koła są w porządku.

 

Jak działa ten system który informuje o przebitej oponie (zasada działania)?

Jak wykasować informacje żeby niebyła wyświetlana?

 

Przy okazji może ktoś tez mi wytłumaczy jak działa system informacji o spadku ciśnienia w kole.

 

Z góry dzięki za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System działa mierząc ilość obrotów poszczególnych kół. Jeżeli jesteś na 100% pewien, że nie masz przebitej opony. To wchodzisz w idrivie na "i" Potem "Vehicle settings" i tam masz zakładkę RPA, wchodzisz na nią i tam masz opcje "set tyre pressure" klikasz i powinno Ci się wyświetlić hasło: "Initialising". Po kilku, kilkunastu kilometrach z prawidłowym cisnieniem we wszystkich kołach wyświeltli Ci się RPA Active i po problemie. Upewnij się tylko, że nie masz gdzieś nic wbite. Ja też tak jeździłem przez dwa dni, bo myślałem, że opon nie mam przebitych, a się okazało że w tylnej oponie miałem kawałek drutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys naprawialem oponke.Po sklejeniu sprawdzilem cisnienie we wszystkich kolach postapilem zgodnie z powyzszym opisem kolegi,jednakze nie musialem przejechac kilkunastu km. Na postoju zostalo zainicjowane prawidlowe cisnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie czy mozliwe ze bedzie to spowodowane np kamykami

wciśniętymi miedzy bieżnik opony?

Na pewno nie od kamykow,ktore sie zagniezdzily pomiedzy bierznikiem. Sluze rada:nadmuchaj w kazda oponke prawidlowe cisnienie i sprawdz ponownie cisnienie za dobe lub 2,3.Wtedy bedziesz mial pewnosc ktore kolko jest nieszczelne.Przy okazji oczysc kamienie z pomiedzy bierznika poniewaz jeden z nich moze okazac sie na tyle ostry,ze przedziurawi oponke. A i jeszcze jedno pod takim kamykiem moze sie skryc wbity wkret,drut itp.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechales kilkaset metrow po koleinach , jedno kolo wyzej , drugie nizej i masz czerwony komunikat na wyswietlaczu
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System działa mierząc ilość obrotów poszczególnych kół. Jeżeli jesteś na 100% pewien, że nie masz przebitej opony. To wchodzisz w idrivie na "i" Potem "Vehicle settings" i tam masz zakładkę RPA, wchodzisz na nią i tam masz opcje "set tyre pressure" klikasz i powinno Ci się wyświetlić hasło: "Initialising". Po kilku, kilkunastu kilometrach z prawidłowym cisnieniem we wszystkich kołach wyświeltli Ci się RPA Active i po problemie. Upewnij się tylko, że nie masz gdzieś nic wbite. Ja też tak jeździłem przez dwa dni, bo myślałem, że opon nie mam przebitych, a się okazało że w tylnej oponie miałem kawałek drutu.

 

Oleg_BMW ja mam jaką taką zakładke i z tego co kumam to też chodzi o ciśnienie ?!

ale czy jest to spowodowane tym ze np kazdy kraj ma inaczej??

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.wbv.pl/images/226_zdj_cie000000.jpg

BMW - Radość z jazdy


http://i46.tinypic.com/161kd53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o cisnienie i nie ma to nic wspolnego z tym "ze kazdy kraj ma inaczej" (co mialo by byc inaczej?) Napisane jest tu, ze masz napompowac opony do prawidlowego cisnienia i potwierdzic (ale tylko, kiedy jest wlaczony zaplon lub chodzacy silnik oraz kiedy samochod stoi).

"confirm" wlasnie znaczy "potwiedz".

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze Żuqowi chodzi pewnie o różnicę w nazewnictwie spowodowaną różnicami w sofcie. Czytając mój post nie umiał odnaleźć tego u siebie. Odpowiadam: tak Żuq chodzi o to samo, czyli potwierdzenie poprawnego ciśnienia w oponach nomenklatura zakładek jest tylko inna .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.