Skocz do zawartości

Wyłączają się zegary? Ktoś miał coś takiego?


Franz

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam mały problem z zegarami w mojej 525i ale tylko podczas testów. Potrafi nieraz zniknąć przebieg (tak jakby się wyłączały w tym miejscu) a wskazówka obrotów i prędkościomierz stają w połowie. Podczas jazdy wszystko działa normalnie więc nie wymieniam. Dziwne to troche.
www.swiatdrewna.eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam pytanie: czy jest gdzieś w trójmieście jakiś punkt który by chciał (i potrafił) to zrobić byłem w 3-4 miejscach to wszyscy mówią kup se pan nowe bo nam się robić nie chce tego bo nam się nie opyla (co za kraj, niby bida, a sie nawet robić nie chce i wszyscy bujają się bejami :twisted: ) za odpowiedź z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrozumiec ze czasem za 30 zl nie warto czegos robic, cena za jaka ja bym sie podjal to minimum 100zl, za ta kwote masz uzywane sprawne zegary, sam wybierz. Pracuje w podobnej branzy, ale jednak innej i za 50zl to moge ci zrobic zdjecie na tle z uszkodzonymi zegarami, nie dlatego ze jestem pazerny, tylko dlatego ze to musi tyle kosztowac, nie mozna psuc rynku bo moja dniowka wyniesie 30 zl, pracowalbys za tyle? ja nie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się i się pod tym podpisuje bo to rozumiem. tylko jaką mam pewność że kupię sprawne zegary. to co się dzieje z zegarami w bmw to jest efekt brutalnego i nie umiejętnego cofania przebiegów. akurat za 100 zł to daje odrazu jeżeli ktoś mi je zrobi i będe miał dokument dla przyszłego właściciela. na allegro są teraz po 150zł a poza tym zostaje przy orginale, a oto mi chodzi a nie że jest auto z 95 i tak z każdą wymianą dekompletuje pojazd bo ktoś nie ma ochoty czegoś zrobić i od razu mówi lepiej kupić nowe:).

 

ps 30zł to dla sporej części rodaków jest pieniądz o dość dużej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30zl pod warunkiem ze je wkladasz w kieszen. przecietny pracownik (jesli firma nie cygani z podatkami) dostaje 30% z robocizny, reszta na zusy,podatki i zarobek firmy. Czyli z 30zl robi sie 10zl. a to juz nie tak rozowo.

Jezeli ktos naprawi zegary, masz gwarancje, masz orginaly, nikt nigdy przy sprzedazy nie namaca ze zegary pochodza z innego rocznika, masz dokument ze byly naprawiane. Przy kupnie nie wiadomo czy sie nie kupi w gorszym stanie, chyba ze sprzedajacy daje gwarancje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Widze że to dość popularna usterka...

U mnie w E36 316i 93r jest taki objaw (niezależny od temperatury) - podczas jazdy całkowicie wyłączają się zegary (na kilka sekund).Oprócz zegarów ginie podświetlanie i wszystkie kontrolki. Na szczescie nie gubię świateł na drodze (sprawdzone w nocy). Po chwili problem mija i jest efekt jak po przekręceniu stacyjki- na chwile zaświecają się kontrolki akumulatora , smarowania, testuje sie ABS i kontrolki hamulców(klocki, płyn). Pojawiają się też cegiełki oleju. Zdarza sie to sporadycznie w tempie raz na tydzień, choć raz migneło mi tak chyba 4 razy w ciągu 15 min.

 

Witam. Mam problem identyczny jak kolega, wszystko to samo. mam E36 318 IS 1992. Jak to rozwiazac? SIEKIERA_666 jak sobie z tym poradziles. U mnie dodatkowo jeszcze raz z rana okazalo ze sie wyzerowal podlicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...SIEKIERA_666 jak sobie z tym poradziles. U mnie dodatkowo jeszcze raz z rana okazalo ze sie wyzerowal podlicznik....

 

Jeszcze sobie z tym nie poradziłem :( a co do kasowania podlicznika to miałem to nieraz- nawet ostatnio...

Z wymianą kondensatorów raczej nie będę miał kołopotów- dość często wymieniam w płytach głównych. :mrgreen:

Problem w tym, że aby dostać się do wspomnianych kondensatorów trzeba oddzielic płytkę elektroniki od plastikowego tyłu.Połaczone są razem plastikowymi nitami zagrzewanymi po stronie płytki.... :evil:

Pytanie - jak to później złożyć i czy będzie się trzymało w kupie po skręceniu licznika.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak jak zawsze, najlepsze podejscie to wez wymien. Wiem ze niedrogie, ale mam ladny przebieg w alcie (160 tys) i to oryginalny i nie chec wkladac licznika z przebiegiem 300 tys a potem placic za przekrecanie go. Potem wlasnie przez takie dzialania trudno jak cholera kupic auto z oryginalnym przebiegiem :/ Zreszta koles mi powiedzial ze moze potem jak kupie uzywany mi przekrecic ale 100 zł, wiec sorki juz chyba wolne moj naprawic bo w sumie z cena zakupu uzywki + przekrecenie wyjdzie nieciekawie.

 

Tylko w takim zakichanym miescie jak moje to zaden wlasnie sie wziasc nie chce , bo to za trudne, za duzo roboty, za .... . Wiadomo polskie tlymaczenie.

 

Poki co to pojezdze tak, tylko czasem sie wylacza na chwile wiec przezyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wyglada na to ze moge ciagle glupoty gadac. niech ktos mi powie gdzie jest przechowywany stan licznika (przebieg) w naszych BMW E36. Dzis bylem u jednego elektryka i mi powiedzial ze jak se wloze jakis licznik uzywany to bede mial swoj przebieg bo on jest gdzie indziej przechowywany. Wiec sprawa wyglada tak albo ja tu jestestem zakrecony albo koles mi opowiada jakies androny. Drodzy forumowicze mysle ze na pewno wiecie jak to wyglada z tym przechowywaniem informacji o przebiegu. Bardzo bym prosil o odp. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.