Skocz do zawartości

Nowe klocki i tarcze powinny byc juz żyletki


qasdf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakieś 5 dni temu wymieniłem tarcze i klocki wszytko firmy ATE.

Wiadomo na początku prawie nie ma chamulca ok tak powinno byc ale chmm docieram je i docieram przejechałem juz ponad 200km a od jakiś 70 nie czyje zbytniej poprawy w chamowaniu.

Nie wiem co jest docierałem poprostu nie chamując gwałtownie lekko ale dalej nie mam mocnych chamulców.

 

Czy to jest sprawa dotarcia że jeszcze powinnienem docierać czy coś jest nie tak??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powinny już być w pełni sprawne.

 

Zakładając , że wymiana była wykonana prawidłowo.

Oczywiście tarcze zostały dokładnie wyczyszczone przed zamontowaniem?

 

A możesz się pochwalić gdzie kupiłeś te tarcze i klocki?

Czeka mnie właśnie wymiana i nie chciał bym kupić jakiegoś badziewia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe co masz na myśli wyczyszczone przed zamontowaniem?? one były pokryte jakims takim sreberkiem ale mechanik powiedział że to po to żeby nie korodowały jak leżą i że to zejdzie po kilku chamowaniach i tak się stało.

A więc chamulce nadal słabo chamują chyba nawet gorzej niż przed wymiana jutro do niego pojade i zapytam co jest nie tak.

 

Z zakupem to było tak że pojechałem do mechanika i on tam zamawiał części w zamian za darmowa wymiane.

 

Poszuka na allegro albo na forum jest urzytkownik stones chyba i on prowadzi sklep z częściami do BMW napeno sie dogadacie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie heh przepłaciłem albo na t samo wyszło bo wysżło 500zł a więc nieżłe na mnie zarobił :evil:

Jutro do niego jade i powiem o co chodzi z tymi chamulcami

 

A jak wymienięłś te chamulce to powiedz u ciebei łapią odrazu i pedał jest taki raczej twardy bo u mnie troche póżniej i jest mięki.

Wogóle do dupy to chamuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie u mnie tez powinny tak łapać jutro pojade i niech sprawdzi co jest nie tak. npaisze co i jak jutro.

 

A i nie pisz po dwa posty naraz używaj opcji edytuj bo moderator zaraz wkroczy ehhe.

 

Pozdrawiam

 

Nie spokonie z 100km zrobiłem spokojnie delikatnie chamując póżniej pare razy wcisnołem mocniej pedał ale to z powodu że chamulce słabe nadal.

 

A po czym poznać że płyn jest zużyty a może tzreba odpowietrzyc układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahha tylko że ja mam zwykłe no ale troche mnie uspokoiłes hehe że moze jeszcze nie dotarte.

A powiedz bo ja po przejechaniu z 200km miałem z 2 chamowania mocniejsze czy przypadkiem skoro jescze nie dotarte nie zaszkodxzi to im??? kurde jakos długo je tzreba docieać ale ktos tu napisał że zrobił 100km i już miał zyletki a tez e46 tez te same klocki i tarcze ATE więc sam juz nie wiem jutro i tak chyba podjade do tego mechanika.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem wszystkie klocki i tylne tarczo-bebny. Koszt 800zl. Klocki textara oryginalne, tarczo-bebny, nie pamietam :)

Po przejechaniu kilkuset km poczulem,ze wszystko jest OK z hamulcami :)

Nie bylo niespodzianek i hamowanie jest jak zwykle efektywne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem dziś u mechanika powiedziałem mu co i jak i on powiedział że te chamulce będą takie miękkie jakby i że napewno są juz dotarte i że będa takie twardsze jak tamte dopiero pod koniec.

Sprawdził mi też płyn chamulcowy i mam jeszcze w porządku.

 

Chmm nie wiem fakt jak się mocneij wciśnei to chamują dobrze ale jak delikatnie to prawie nie łapią. Nie wiem no ale wychodzi że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 4 tarcze ATE na przód poszły nacinane + nowe klocki ATE na tył i przód i.......kicha na maksa tak miękki klocek że nie da się jeździć delikatnie hamując- to nie są hamulce a spowalniacze, z koleji jak się mocno wdepnie hebel to odrazu włacza się abs ja już zamówiłem ferrodo- Nie wiem czy trafiłem na jakieś felerne a może podróby, wiem że połowa oleji na allegro to podróby, więc i klocki też mogą być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 4 tarcze ATE na przód poszły nacinane + nowe klocki ATE na tył i przód i.......kicha na maksa tak miękki klocek że nie da się jeździć delikatnie hamując- to nie są hamulce a spowalniacze, z koleji jak się mocno wdepnie hebel to odrazu włacza się abs ja już zamówiłem ferrodo- Nie wiem czy trafiłem na jakieś felerne a może podróby, wiem że połowa oleji na allegro to podróby, więc i klocki też mogą być

 

Mam Ate powerdisc na przod. Wlasnie wsadzilem do nich 2 klocki ale textara. Baaardzo ladnie hamuja :)))

Wiec trafiles na jakis szajs... moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 4 tarcze ATE na przód poszły nacinane + nowe klocki ATE na tył i przód i.......kicha na maksa tak miękki klocek że nie da się jeździć delikatnie hamując- to nie są hamulce a spowalniacze, z koleji jak się mocno wdepnie hebel to odrazu włacza się abs ja już zamówiłem ferrodo- Nie wiem czy trafiłem na jakieś felerne a może podróby, wiem że połowa oleji na allegro to podróby, więc i klocki też mogą być

 

Ale ja mam na 100% orginalne i mam dokładnie tak samo widocznei ATE to miękki klocek a ja wole przynajmniej przy nowych hamulcach miec żyletki nawet jak się wciśnie deliktnie to twardy pedał i powinny od razu mocno łapac i hamowac.

 

 

Jak zamontujesz Ferodo to daj znać czy się poprawiło.

Po mału wychodzi na to że tarcze ATE jak najbardziej ale klocki to już nie za bardzo.

 

Mam Ate powerdisc na przod. Wlasnie wsadzilem do nich 2 klocki ale textara. Baaardzo ladnie hamuja :)))

Wiec trafiles na jakis szajs... moim zdaniem.

 

No właśnie tarcze ATE sa bardzo dobre ale widzisz ze masz klcki Textara i myśle że dlatego dobrze hamują.

 

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez qasdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.