Skocz do zawartości

[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji


bosybmw

Rekomendowane odpowiedzi

z3coupe - co kombinujesz z felgami ? 19' ? :norty: :cool2:

 

rimorbod gdzie ty chcesz ta butle upchnac na lpg ? W koszu na kolo zapasowe juz takie male robia te butle czy jak ? Nie wiem ile tam wejdze ale chyba z 20 litrow butla na oko nie wiecej, taki co najwyzej mały obważanek jesli takie robia.

Zwolennikow LPG na tym forum nie znajdziesz takze nie pytaj o to .

Ja takze nim nie jestem tylko pytam z czystej ciekawosci.

Bo jak butla do bagaznika to juz bedzie kibel bardzo konkretny :lol: :lol: :lol: . Ale i tak bedzie :duh: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To tak jakby iść stołować się w Mariocie i kupić najtańszą zupę... Ładując gaz do takiego auta ucinasz mu jaja...

 

Może założę CNG, hehe:) A tak na marginesie to te auto ma służyć do jazdy codziennej, niekoniecznie na torze wyścigowym więc LPG jak najbardziej wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam, że byłeś w Zgierzu, a widziałeś tam może chromowaną gałkę zmiany biegów w dobrym stanie?

no niestety nic ciekawego nie mieli ale mam na uwadze. Za tydzień znów będę to oblookam.

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się bawił w LPG do takiego autka?:) Klient mi doradza STAGa 300 6.

pzdr

Ja będę się bawił w LPG w przyszłym roku. Zapomnij o Stagu do tego autka. Jak chcesz LPG to uderz w LandiRenzo Omegas. Nic niżej. I Licz koszty ok 4.000. Ale warto jak używasz autka do codziennej jazdy powiedzmy 70-100 km dziennie. Jak służy codziennie 5-10 kilometrowej rundzie po mieście w celu lansu to wiadomo że gaz wtedy to nonsens. Założysz bez problemu butlę w koło zapasowe.

Pozdro.

Kupię kierunek biały, lewy do Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się bawił w LPG do takiego autka?:)

 

Ja będę się bawił w LPG w przyszłym roku.

 

Panowie proszę Was :duh: :duh: gdyby to były 5 lub 6 litrowe V8 to może bym jeszcze zrozumiał ale gazować 2.0 za 4k PLN, kiedy Wam się to zwróci ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak liczac na szybko i z duzym zaokraleniem ze gaz jest po 2zl:

4000/2=2000 [l] liczac ze auto pali 15l na 100km

2000/15*100=13333 [km]

 

liczac wache po 4,5

4000/4,5=889 [l] liczac ze auto pali 10l na 100km

889/10*100=8890 [km]

 

wiec za 4tys na gazie robimy 13333 a na benzynie 8890 co daje nam roznice w km = 4443 [km]

 

co mozna sie pokusic o wyliczenie roznicy na jednym km

gaz: 4000/13333=0,3[zl/km]=30 [gr/km]

wacha: 4000/8890=0,45[zl/km]=45 [gr/km]

 

co pokazuje nam ze jazda na gazie jest 33% tansza od jezdzenia na benzynie

a jazda na benzynie jest o 50% drozsza od jezdzenia na gazie

 

;)

 

ciekawe czy gdzies bledu nie zrobilem :norty:

ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że pamiętasz jak się robi rachunki na krzyż ;-)

W zeszłym roku jeździłem z kumplem na benzynę do pracy. W styczniu tego roku zagazował zwyklym Stagiem 300. Płacimy o połowę mniej. Nie wiem co wychodzi z matematyki ale wiem że 2 Władki wyciągam co miesiąc z portfela zamiast 4. Mnie to wystarcza :-)

Kupię kierunek biały, lewy do Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie wstawił gazu i nie wstawię. :mad2: Nawet jak będę miał auto z silnikiem 5l :D Ale wolność tomku w swoim autku :cool2:

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę się bawił w LPG w przyszłym roku. Zapomnij o Stagu do tego autka. Jak chcesz LPG to uderz w LandiRenzo Omegas. Nic niżej. I Licz koszty ok 4.000. Ale warto jak używasz autka do codziennej jazdy powiedzmy 70-100 km dziennie. Jak służy codziennie 5-10 kilometrowej rundzie po mieście w celu lansu to wiadomo że gaz wtedy to nonsens. Założysz bez problemu butlę w koło zapasowe.

Pozdro.

 

Tzn twierdzisz, że jest taka różnica pomiędzy tymi instalacjami? Jakie jeszcze oprócz tego Landi się nadają?

PS.Autko kupiłem wczoraj - już jest w warsztacie i się szykuję do napraw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landi wkładają najczęściej ludziska do BMW i zawsze są zadowoleni. To Plecam temat:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=3&t=63268&sid=7d61d9b6de91ec7771fd9f04cb62ba6f

Jeszcze nie jestem mocno w temacie ale jak się pieniążki znajdą to oka nie zmrużę. Poprostu tu w naszym dziale tak wszystkich instalacja szczypie w oczy.

Gratuluję zakupu. Ogarniesz fajnie to gazuj i się nie szczyp bo płacić ok. piątaka za litr bajury to rozbój a ceny cały czas w górę. JAk koniecznie STAG to poczytaj o Stagu 300 plus na 6 cylindrów. Kumpel który ma Staga jeździ i jest zadowolony ale lekkie spadki mocy są. Dlatego uderzać w Landi, BRC, albo Prins :mrgreen:

Kupię kierunek biały, lewy do Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rimorbod ,Jak naprawisz to napisz ile Cie to wszystko wyszlo (oprocz gazu bo to mnie nie interesuje). Moze porob jakies fotki podczas naprawy choc widze ze chyba bedzie Cie ciezko o to doprosic.

 

Mam do was prosbe - mozecie nie dyskutowac o gazie tutaj ? Jest tu was 2 zwolennikow gazu, a reszta jest przeciwko, moze znajdzie sobie temat na forum gdzie ludzie beda do waszej idei przyjazniej nastawieni ? Mi osobiscie naprawde nawet nie chce sie patrzec nawet na posty nt gazu w z3.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prosbe - mozecie nie dyskutowac o gazie tutaj ?

Nie przesadzaj bo to jak tupanie nóżką bo się dziecku kolorek sweterka nie podoba. Forum to forum. Podyskutować można. Nikomu krzywdy nie robimy, nikogo nie obrażamy. Więc się nie obrażaj.

Kupię kierunek biały, lewy do Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazam sie . Skonczcie w koncu z tym obrazaniem sie , Boze , tego tez juz nie moge czytac :duh: .

 

Tylko prosilem, moja prosba zostala olana, ok trudno.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Swego czasu pytałem Was o szaro-niebieską zetkę 2.8 z hardtopem spod Krakowa. Kontaktowałem się z właścicielem, oglądałem auto. Mam dokładniejsze foty silnika. Wbrew obawom za prawą lampą była jednak naklejka z nr VIN, tylko na fotach z allegro nie było jej widać. Jestem poważnie zainteresowany autem. Oto fotki spod maski:

silnik:

 

http://img696.imageshack.us/img696/4820/silnikgx.jpg

 

naklejka VIN:

 

http://img242.imageshack.us/img242/8586/vinb.jpg

 

kielich:

 

http://img574.imageshack.us/img574/148/kielich.jpg

 

silnik jeszcze raz:

 

http://img508.imageshack.us/img508/7677/silnik2k.jpg

 

No i fotka wspomnianej zety:

 

http://img521.imageshack.us/img521/1984/zetah.jpg

 

 

Wszystkie wasze sugestie dotyczące ewentualnych wad itp - mile widziane.

 

PS Czy to możliwe, że skrzela MPower i takie nerki były montowane w modelu 2.8 seryjnie w ramach M-pakietu?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, niestety nie ma klimatyzacji. Koleś jest właścicielem od 3 lat. (jest drugim wlascicielem w PL). Pierwszy sciągnął ją ze Szwajcarii w 2006r. Twierdził, że seryjnie miała taki M-pakiet ale widocznie sie myli. Sporo kurzu, ale przynajmniej silnik niemyty pod sprzedaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że mam syf pod maską, ale porównując to u mnie jest czyściutko :mrgreen: Według mnie lepiej jak jest syf pod maską przy kupnie auta niż ma być wyświecony jak psu jaja , ale tu wygląda jak by auto poruszało się po pustyni :D Brak również pokrywy pod chłodnicą, co może świadczyć o jakiejś przygodzie z przodu, no i chyba powinna mieć inną kratkę w zderzaku bo przecież jest po lifcie a więc ''plaster miodu'' :lol: Edytowane przez z3coupe
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.