Skocz do zawartości

[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji


bosybmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mimo ze cabrio podoba mi się o wiele bardziej, niestety nie mam garażu, także coupetka wchodzi w grę zdecydowanie :)

 

Kurcze, powiedzcie co myślicie o tym ogłoszeniu powyżej? Bo cena bardzo ciekawa. Na felgi nie patrzę, bo to jest akurat jedna wizyta w sklepie :) gorzej z kolorem, ale tez nie będę wybrzydzal, bo i tak sobie bardzo zawezilem kryteria :(

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musiał byś przedzwonić czy to jeszcze aktualne, bo aukcja już się skończyła a patrząc na ceny coupe jest ona okazyjna. Tyle że pewnie jest do opłat:)
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak jest z trwaloscia alternatora i układu chłodzenia? Tak ogólnie oczywiście, bo wiadomo ze w każdym może być inaczej. Ale czy są to jakoś szczególnie padajace elementy w zetkach??
virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy są to jakoś szczególnie padajace elementy w zetkach??

 

Wskaznik stanu paliwa (plywak w baku) . Ja juz 2 razy wymienialem. Wiecej nic sie nie psuje raczej.

 

Z elektryka i chlodzeniem nie ma raczej zadnych problemow (u mnie zadnych).

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. gdyby się faktycznie udało trafić na taki model, to... mój laptop ma częstsze i poważniejsze awarie ;)

 

Dobra, to nie biadolę już, teraz szukamy konkretnego modelu i kupujemy, a później się będziemy martwić co i jak :lol:

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżonka może narzekać na kiepską sterowność, trudną jazdę zimą, głośny szum podczas jazdy na trasie, "awarię poszycia" dachu, BRAK MIEJSCA NA TOREBKĘ!!!

 

Sterowność??? Jakieś problemy? Może zmień opony. Na przód max 205 szerokości...

Na zimę szkoda takiego auta - błoto, chlapa, etc...

Awaria poszycia - a co to???

Torebkę??? Jak na roadstera, bagażnik jest Wielki... Ja mieszcze tygodniowe rodzinne zakupy. Paczka pampersow ląduje za siedzeniem :lol:

 

a przede wszystkim ludzi chcących się pokazać.

A tu współczuję... Jeżeli chodzi o mnie to płacę za samochód dla mnie, nie dla innych. Nie do konca rozumiem to "pokazać". No, ale...

 

częste awarie elektroniki, podwozia, w zasadzie wszystkiego, co potencjalnie może "walnąć".

NIE, no kup sobie auto francuskie lub fiacika. ..

Z3 to jedno z najbardziej niezawodnych autek!!!

 

Mówię to wszystko z doświadczenia.

 

Podobno masz auto od kilku dni, bez możliwości jeżdżenia... Skąd te "doświadczenie"

 

Dziecko przewieźć radę się da, czemu nie. Tylko oczywiście robisz to tyłem do kierunku jazdy, jak w każdym aucie z airbagiem u pasażera (chyba, że możesz go wyłączyć).

 

A tu to pojechałeś przyjacielu :duh: :duh: :duh: NIGDY NIE PRZEWOZI SIĘ DZIECKA TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY W FOTELIKU OPARTYM O AIRBAGa!!!!

 

Sorki, mam nadzieje ze nie bierzesz tego do siebie..., ale nie chce żebyś zniechęcił Amstaffa oraz aby jakieś niewinne dziecko ucierpiało. Na youtubie pewno znajdziesz filmiki co się dzieje z fotelikiem ustawionym "Tyłem do kierunku jazdy" na siedzeniu za airbag'iem.

 

 

Amstaff,

O przewóz dzieci się nie martw. Ja wożę 5 latka i 2 latkę. W Z3 bardzo dobrze wyprofilowane siedzenia. Dla 5 latka w zupełności wystarczy podkładka pod pupe oraz lekkie obnizenie pasa poprzez wyjecie z plastikowych prowadnic z boku fotela, przy jednoczesnym podniesieniu siedzenia - wtedy dziecko pasuje idealnie do fotela. Dla 2 latki wstawiam fotelik (taki z mniejszych rozmiarowo) - pasuje idealnie.

Kiedyś zostałem zatrzymany przez ciekawskich policjantów. Zapytali czy wiem od jakiego wieku można przewozić dzieci na przednim siedzeniu? Powiedziałem "przecież my jedziemy na tylnych siedzeniach - tych najbliższych tylnym kołom" :lol: :lol: Miśki na to: "No, w sumie ma pan rację..."

 

Pozdro i powodzenia. Po 5 tys km w Z3 jestem przekonany że to bardzo dobry zakup.

Edytowane przez Amster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amster, dzidzia ma roczek za chwilkę, także musi być fotelik no i przydałoby się odłączanie poduszki z przodu - macie to u siebie, czy raczej rzadko się zdarza?

 

A propos wożenia dziecka z przodu tyłem do kierunku jazdy, właśnie zapomniałem się odnieść - przecież przy wystrzale poduszki powietrznej.... NIE WOLNO CZEGOŚ TAKIEGO NIGDY ROBIĆ!!! Na szczęście na codzień niunia jeździ ze mną w moim e91, a w Zetce byłaby wożona okazyjnie, ale jednak czasem gdzies z mamą pojedzie, także dobrze, gdyby była taka możliwość :)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest problem z wyłączaniem poduszek - zapewne Piotras będzie wiedział, on wie wszystko w tych tematach :idea: :idea: :idea:

Dziecko roczne zazwyczaj już siedzi dosyć pewnie, więc możesz posadzić je w foteliki przodem do kierunku jazdy. Wydaje mi się że wtedy lepiej nie wyłączać poduszki. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dobre pytanie :) Może to i w sumie racja :)

 

Dobra, no to teraz koniec gadania i czas na jakąś przejażdżkę, bo przyznam, że nigdy nie jeździłem: a) roadsterem, b) kabrioletem, c) zetką po prostu :) otomoto.pl, mazowieckie, warszawa, szukamy :) niech to sobie będzie nawet na razie manual, trzeba to Wasze (nasze?) cudeńko wypróbować.

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-z3-salon-polska-C14106635.html

 

Znalazłem coś takiego i zaraz lecę obejrzeć. Wprawdzie kupić go nie mogę, bo manual, ale wygląda naprawdę ciekawie a przede wszystkim, jest kupiony w Polsce i cały czas serwisowany w ASO. A dlaczego w to wierzę? :) Gadałem z gościem z komisu i twierdzi, że właścicielką była Ewa Minge, także wydaje mi się, iż było ją stać na serwis :lol: Jak wrócę to podzielę się wrażeniami.

 

Aha, mam nadzieję, że mimo wszystko wrócę nadal swoją trójką.... :duh:

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhangel sorry chlopie ale jak czytam twoje wywody na temat doswiadczenia to troche smiac mi sie chce. No chyba ze doswiadczenie zdobyles na kursie prawa jazdy albo w taty samochodzie gdzies na jakiejs polnej drodze albo na parkingu. Ewentualnie jeszcze na fotelu pasazera. Zrob najpierw prawko, pojezdzij troche przejedz 100 czy 200 tys km w dodatku roznymi samochodami i wtedy mozemy pogadac o doswiadczeniach. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma wylacznika airbaga pasazera to jest to oczywiste. Ale ...cos mi sie kojarzy ze gdzies widzialem artykul o montazu takiego wylacznika. Jak znajde to wrzuce.

 

Madmarx mozesz zrobic foto tej naklejki o czolowym airbagu ? bo ja na felcu prawych drzwi mam tylko naklejke o bocznym airbagu ...a jak pewnie wiesz lubie miec komplet takze naklejek :mrgreen: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w zetce, ale np w trójce istnieje możliwość dorobienia takiego wyłącznika - w ASO sobie krzyczą 2k :)

 

Co do tej zetki, byłem, widziałem, podotykałem, zakochałem się już na maksa :) Gdyby to był automat to już by był mój :lol:

Ale ogólnie zapoznałem się z zetką i tak jak podobała mi się na zdjęciach, to teraz jestem zachwycony! Niestety, stan tej, którą oglądałem był naprawdę świetny (2002rok chyba) i teraz będę miał podobne wymagania co do egzemplarza, który będę chciał kupić. A tu niestety robi się problem, bo ograniczając się jedynie do automatów, liczba ofert spada diametralnie :( Ale cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo... szukamy zatem :)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO maja chore cenniki, nie sugeruj sie tym. Mi za zakodowanie alarmu ktore polegalo na zdjeciu schowka i zwarciu przewodu zawolali 700zl ale i tak by sie tego nie podjeli, bo nie umieli zdjac schowka w z3 :mrgreen: . A roboty bylo na gora godzine.

 

to teraz sie przygotuj na szok ..jak bedziesz ogladal inne Z. Ta moze rzeczywiscie byla kupiona w PL, od pierwszego wlasciciela i nie uderzona pewnie raczej nigdy solidnie. Wiec domyslam sie jaki byl jej stan :cool2: .

 

Nie znalazlem wlacznika airbaga ale jeszcze poszukam, znalazlem to ...

 

http://www.waycoolinc.com/z3/essentials/fixit/sales/month.html

 

ile Z sie sprzedalo w poszczegolnych miesiacach :D .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-z3-salon-polska-C14106635.html

 

Znalazłem coś takiego i zaraz lecę obejrzeć. Wprawdzie kupić go nie mogę, bo manual, ale wygląda naprawdę ciekawie a przede wszystkim, jest kupiony w Polsce i cały czas serwisowany w ASO. A dlaczego w to wierzę? :) Gadałem z gościem z komisu i twierdzi, że właścicielką była Ewa Minge, także wydaje mi się, iż było ją stać na serwis :lol: Jak wrócę to podzielę się wrażeniami.

 

Aha, mam nadzieję, że mimo wszystko wrócę nadal swoją trójką.... :duh:

 

 

A kto to Ewa Minge :?:

 

Nie no teraz na serio

 

Ewa Minge jeździła manualem :!: :?: :mrgreen:

 

A tak już na poważnie

 

Wyświetlają się w linku wszystkie oferty nie żadna konkretna :roll:

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no Adamie, widze ze szykuje sie u Ciebie ostry melanz, a nie zaprosiles nas ... :oops: :? :( . :lol:

 

A tak na powaznie to dzieki za foty. Nie pamietam czy mam u siebie ta na felcu ale chyba jednak mam :wink: . Jutro lukne.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do airbaga:

http://www.waycoolinc.com/z3/essentials/fixit/airbag/cutoff.html

 

 

No, no Adamie, widze ze szykuje sie u Ciebie ostry melanz, a nie zaprosiles nas ... :oops: :? :( . :lol:

 

no no, bardzo nieładnie madmarx. chyba nie masz zamiaru wypić 6 butelek w samotności?

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.