Skocz do zawartości

żarówki xenon


polak318

Rekomendowane odpowiedzi

Do lampy możesz włożyć wszystko co ma homologacje... Dla czepliwego policjanta trzymasz pudełko po żarówkach w aucie... Takie żarówki produkuje np. Philips (Blue Vision itp.). Rozpoznasz je po... cenie :mrgreen: i znaku mówiącym iż zostały dopuszczone do montażu... Bo jak założysz jakieś no name to policjant ma prawo nawet zabrać ci dowód... Miałem tak kiedyś z żarówkami 90/100W Ale dobrze, że miałem w zapasie zwykłe to odpuścił :mad2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te Blue Vision na niebiesko swieca tak, za niebieskie swiatlo sie psy nie przyczepia?

 

Nie ponieważ będziesz miał przy sobie orygionalne opakowanie i na nim będzie (zresztą na samej żarówce także) symbol homologacji...

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem przetwornice i zarniki h1 xenon i widocznosc jest super czy deszcz czy nie deszcz. na allegro dalem 179 pln tylko bierzcie o tenperaturze 6000K bo im wyzsze tym gorzej swieca ( na niebiesko ) a te moje to czysta biel. mam zwylke standardowe lampy

pozdro

polecam

z tym ze zakluca to troche radio hmm i cos musze z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem przetwornice i zarniki h1 xenon i widocznosc jest super czy deszcz czy nie deszcz. na allegro dalem 179 pln tylko bierzcie o tenperaturze 6000K bo im wyzsze tym gorzej swieca ( na niebiesko ) a te moje to czysta biel. mam zwylke standardowe lampy

pozdro

polecam

z tym ze zakluca to troche radio hmm i cos musze z tym zrobic

 

xenon na allegro - 179zł , zabranie dowodu + madnat - 200zł - wrażenia z dobrej widoczności - bezcenne :D

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie mówi prawdy... w przepisach ruchu drogowego jest wyraźnie napisane, że w oświetleniu zewnętrznym pojazdu można stosować oświetlenie tylko białe oraz żółte, za inne, mowa o niebieskim, bierzesz rozwód z kwitami, to tak jak byś jeździł z neonem pod progiem.

Za ksenony bez homologacji całego kompletu lampy, oczywiście soczewkowej, samopoziomowania oraz spryskiwaczy na klosze, taka sama popływka. Nawet sie teraz nie czepiaja tak o wiejskie białe żarówki, otwierasz maskę widzą przetwornice i oddajesz kwity. Homologacje daje tylko fabryka i/albo producent lampy, chodzi o jeden cały komplet oświetlenia - ten jeden konkretny żarnik, soczewka, klosz itd. wymiana któregoś elementu delegalizuje komplet. Jedyne czym można się bronić to kątami ustawienia lamp, czasem pomaga uniknąć konsekwencji, albo wozic oprawki zapasowe ze zwykłymi żarówkami.

Witamy w Polsce życzymy miłej podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zejdź na ziemię. Nikt tak się nie wpatruje w światła.

 

Dziś miałem kontrolę drogową w drodze do domu.

 

Niebieski ludzik wprawdzie spojrzał na moje światła ale nawet słowa nie powiedział.

Na przeglądzie to samo. Zero zastrzeżeń.

A mam u siebie xenony bez spryskiwaczy ani samo-poziomowania.

Wprawdzie są to oryginalne lampy a palniki też są "normalne" 4300K a nie jakieś fioletowe g...

Jak masz palniki 8000 - 10 000K to nawet nie trzeba być z policji żeby się wnerwić.

Czasem mam chęć lać po twarzy za takie światełka.

 

Zresztą temat wielokrotnie poruszano na forum.

 

Proponuje żeby się wypowiedzieli ci co mieli kontrole na drodze i przy "normalnej" barwie światła mieli jakieś problemy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ksenony bez homologacji całego kompletu lampy, oczywiście soczewkowej, samopoziomowania oraz spryskiwaczy na klosze, taka sama popływka

 

Tu nie zgodzę się do końca z kolegą ,bo np mercedes C klasa (2002 rok) , Laguna II - one wychodziły seryjnie na xenonach i nie mają lamp soczewkowych :lol:

Poza tym nie mogę teraz tego znaleść, ale wydaje mi się że E38 wychodziły seryjnie też z xenonami (opcja oczywiście) i nie miały fabrycznie spryskiwaczy???!!! Ciekawe co na to by policjant powiedział :lol:

 

Nawet sie teraz nie czepiaja tak o wiejskie białe żarówki, otwierasz maskę widzą przetwornice i oddajesz kwity

A kto montuje przetwornice na wierzchu? - totalna amatorka.

 

Homologacje daje tylko fabryka i/albo producent lampy, chodzi o jeden cały komplet oświetlenia - ten jeden konkretny żarnik, soczewka, klosz itd. wymiana któregoś elementu delegalizuje komplet.

 

No tu się zgodzę w 100% , masz racje.

 

Zrobił się troche off topic ale w związku z tym że bawie się z xenonami od 2001 roku , gdzie na rynku były dostępne tylko xenony Hella i ceny zaczynały się od 1000zł za komplet, pozwoliłem sobie na wtrącenie dwóch zdań. Koledzy przecież głównie chodzi tylko oto aby nie montować Hid-ów do lamp bez soczewkowych i żeby nie oślepiać sąsiadki na pierwszym piętrze. Podjechać po montażu na stacje diagnostyczną , ustawić lampki i napewno jak nie będziemy za dużo "cwaniakować" to nie powinno być problemów podczas ewentualnej kontroli drogowej. Jeślio policjant będzie chciał to zabierze dowód za co innego, czy doczepi się za spaloną żarówkę od tablicy rejestracyjnej. Jakby nie patrzeć xenon poprawia widoczność ale pamiętajmy aby nie zaszkodzić tym innym, nie róbmy z naszych autek oświetlenia festynowego. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do legalności instalowania ksenonu to zachęcam do przeczytania tego:

 

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/uwaga-na-nielegalne-ksenony,992810,,2

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w przepisach nic niema na temat tego ze lampy , zarniki lub zarowki maja stanowic calosc i ma na to byc homologacja !!!

homologacja jest oddzielna na zarniki na przetwornice, takze jest to dosc dyskusyjna sprawa co do zabrania dowodu bądz tez nieprzyjemnosci z policją

przetwornice moge sobie zamontowac na podsufitce i niemam zamiaru ich ukrywac bo i poco ?

przy lampach bez soczewki niezakladalbym xenonow bo to normalna sprawa ze by oslepialy a tak to w czym problem ?????????? kąty masz ok nie oslepiasz to kto ci zabierze dowod ? bez przesady

6000K jest optymalnym swiatlem bez przebarwien niebieskich czy fioletowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w przepisach nic niema na temat tego ze lampy , zarniki lub zarowki maja stanowic calosc i ma na to byc homologacja !!!

 

cyt:... W Europie pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb (oba są obowiązkowe do świateł mijania) zgodnie z regulacją ECE R48 i europejskimi Kodeksami Drogowymi...

..czyli dokupiłeś xenon do auta - zarniki + przetwornice = to już nie fabryczny zestaw = brak homologacji = niezgodne z przepisami

Auta z fabrycznym xenonem mają wbudowaną przetwornice w lampe, lub znajduje się ona obok lampy, ale stanowi to jedną całość.

 

Jeśli podważasz europejski kodeks drogowy to gratulacje.

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetwornice moge sobie zamontowac na podsufitce i niemam zamiaru ich ukrywac bo i poco ?

Pewnie że możesz , ale jak to będzie wyglądać? Widziałeś jakieś seryjne auto z xenonem co ma przetwornice na wierzchu? Bo jak nie :lol:

Wiadomo , o gustach się nie dyskutuje, nie podważam twoich pomysłów montażu przetwornic kolego.

przy lampach bez soczewki niezakladalbym xenonow bo to normalna sprawa ze by oslepialy a tak to w czym problem ??????????

 

Ty wiesz o tym , ja wiem o tym ale są tacy co o tym nie wiedzą i oslepiają innych

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widziałeś jakieś seryjne auto z xenonem co ma przetwornice na wierzchu? Bo jak nie

 

Nie rozumiem.

Co masz na myśli pisząc " na wierzchu "

Ja mam oryginalne lampy i przetwornice są na wierzchu. < przykręcone do lamp>

 

Są doskonale widoczne tak samo jak jest widoczny brak spryskiwaczy.

Pomimo tego na przeglądzie nie było żadnych kłopotów.

Sprawdzali mi ustawienie świateł i tyle.

Jestem przekonany , że okazji do wzięcia w łapkę by nie przepuścili.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A kto montuje przetwornice na wierzchu? - totalna amatorka."

Nie ja hehe mam za osłonami lamp, ale widywałe takie ostre modernizacje.

Jeżeli chodzi o wspomnianego Merca i Lagune to jest właśnie temat legalizacji - jak ciemne szyby są fabryczne to mogą być.

 

Co do kątów lamp i soczewek to tak było do tej pory jak to grało to moje autko pyrka już dobre 4 lata na xsenonach, ale coś ześwirowała drogówka, dostali jakiś papier albo kazano sie stosowac do przepisów Unii i fliki chcą dorobić, dwa weekendy temu na wylotówce skośili pare dowodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego czasu sie dowiadywałem i kumpel też o ksenonach i trzeba mieć to poziomowanie i spryskiwacze. Auto kupiłem z ksenonami z allegro i właśnie wywaliłem i wracam do normalnych żarówek. Będzie spokój na przeglądzie, widoczność trochę gorsza ale jednak spokoj przedewszystkim:) pozatym instalacja była robiona przez jakiś ćwierćinteligentów i jak wywalałem pierwszą zarówkę to byłem w szkoku. Kable zamiast polutowanę bądź na szybkozłączkach to zwyczajnie poskręcali i owineli izolacją:) byłem pod wrażeniem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A kto montuje przetwornice na wierzchu? - totalna amatorka."

Nie ja hehe mam za osłonami lamp, ale widywałe takie ostre modernizacje.

Jeżeli chodzi o wspomnianego Merca i Lagune to jest właśnie temat legalizacji - jak ciemne szyby są fabryczne to mogą być.

 

Co do kątów lamp i soczewek to tak było do tej pory jak to grało to moje autko pyrka już dobre 4 lata na xsenonach, ale coś ześwirowała drogówka, dostali jakiś papier albo kazano sie stosowac do przepisów Unii i fliki chcą dorobić, dwa weekendy temu na wylotówce skośili pare dowodów

 

No i powinni zabierać dowody!! Z dnia na dzień widać coraz więcej aut-nawet starych złomów co się ledwo turlają xenonami.

Jadę na przeciwko niego to się zastanawiam czy te xenony czasami bardziej nie oślepiają niż drogowe, ale jego to nie obchodzi bo on ma xenon i jedzie dumny waćpan wypalając oczy lampami które jarają tak jak ktoś napisał po pierwszym piętrze :duh: :duh: :duh:

Chcesz mieć ksenon-proszę bardzo ale weź montuj dobre żarniki do dobrych lamp i pojedź najlepiej niech to ustawi ktoś kto się ciut zna a nie tak na pałę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A kto montuje przetwornice na wierzchu? - totalna amatorka."

Nie ja hehe mam za osłonami lamp, ale widywałe takie ostre modernizacje.

Jeżeli chodzi o wspomnianego Merca i Lagune to jest właśnie temat legalizacji - jak ciemne szyby są fabryczne to mogą być.

 

Co do kątów lamp i soczewek to tak było do tej pory jak to grało to moje autko pyrka już dobre 4 lata na xsenonach, ale coś ześwirowała drogówka, dostali jakiś papier albo kazano sie stosowac do przepisów Unii i fliki chcą dorobić, dwa weekendy temu na wylotówce skośili pare dowodów

 

No i powinni zabierać dowody!! Z dnia na dzień widać coraz więcej aut-nawet starych złomów co się ledwo turlają xenonami.

Jadę na przeciwko niego to się zastanawiam czy te xenony czasami bardziej nie oślepiają niż drogowe, ale jego to nie obchodzi bo on ma xenon i jedzie dumny waćpan wypalając oczy lampami które jarają tak jak ktoś napisał po pierwszym piętrze :duh: :duh: :duh:

Chcesz mieć ksenon-proszę bardzo ale weź montuj dobre żarniki do dobrych lamp i pojedź najlepiej niech to ustawi ktoś kto się ciut zna a nie tak na pałę :?

 

 

Dokladnie pozniej czlowei jedzie i jakby sie w spawarke gapil. Z przerobkami klaksonow jest tak jak z przyciemnianymi szybami.

MOga sie nie przyczepiac az pewnego razu ktos sie zdziwi ze mu dowod zabiora.

Poniewaz jezdze duzo za granice balbym sie jechac do niemiec z taka sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial kontrole w nocy na miescie i policjant kazal zapalic cale oswietlenie ukucną przed przednimi lampami i sprawdzal czy niema jakis zarowek albo jakis diodek kolorowych a nie zauwazyl ze nie ma zderzaka i blachy z przodu :duh: pozdrawiam tych amatorow co mnie oslepiaja xenonami z allegro 10 000k bez soczewek i jeszcze zle ustawionymi... w takich sytuacjach odpalam drogowe niech poczuja sie tak jak ja :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złom, to chyba nie w moim kierunku kolego, a kąty mam wzorowo razem z poboczem ustawione, jestem złym przykładem.

Zwróć najpierw uwagę na lampy 307 lub najmowszych aut firmy Skoda - Octavi nie mają samopoziomowania, jarzą po oczach okrutnie i przy skręcie jest moment w którym jakoś dziwnie załamuje się światło powodując błysk - to jest legalne niestety i nie pisze tego żeby bronić agrotunerów i ich wycz ny.

Mi nikt jeszcze nie mrugał, że go oślepiam...i chyba nie z powodu opinii o aucie i jego właścicielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu temat ksenonów się rozwija, po raz kolejny na tym forum. Panowie, moim skromnym zdaniem to wszystko jest bez sensu, a chodzi tylko o robienie zamieszania, tudzież nabijanie komuś kasy. Jestem wrogiem nieudolnych przeróbek, oślepiania się nawzajem i szkodzenia innym. Pomimo tego od 2 lat jeżdżę z założonymi palnikami do lamp bezsoczewkowych i wiem, że pożytek z tego dla mnie jest ogromny, a szkoda dla innych uczestników ruchu żadna. Czemu? To proste - założyłem sobie porządny komplet za prawie tysiąc złotych, ustawiłem prawidłowo lampy w serwisie, przechodzę bezproblemowo badania techniczne, kilka razy już policja zatrzymywała mnie do kontroli bez żadnego pytania o lampy, nie zdarzyło mi się, żeby ktokolwiek mrugał mi ostrzegawczo światłami, dla świętego spokoju kilka razy jechałem nocą innym autem przed swoim, prowadzonym przez kogoś znajomego i gapiłem się w lusterka, czy aby moje lampy nie dają za bardzo popalić. I co? I nic. Żadnych efektów ubocznych, zdecydowanie lepiej widzę, jestem bezpieczniejszy, bardziej ekologiczny, bo zamiast 110W zużywam tylko 70, oszczędzam lustra i obudowy reflektorów. Jedynie częściej czyszczę szkła lamp, bo podobnie jak spora grupa użytkowników innych, całkowicie legalnych i homologowanych aut wyposażonych fabrycznie w ksenony (jak choćby E46 z początków produkcji) nie posiadam ich spryskiwaczy. A teraz do kontroli zatrzyma mnie przypadkowy policjant, któremu nie spodoba się barwa moich świateł i pomimo tych wszystkich zalet i braku wad o których pisałem uwali mi spokojnie dowód nie zwracając uwagi na moje tłumaczenia. Mam cichą nadzieję, że taki dzień nigdy nie nadejdzie...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=75138&highlight=

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=63109&highlight=

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=42564&highlight=

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złom, to chyba nie w moim kierunku kolego, a kąty mam wzorowo razem z poboczem ustawione, jestem złym przykładem.

Zwróć najpierw uwagę na lampy 307 lub najmowszych aut firmy Skoda - Octavi nie mają samopoziomowania, jarzą po oczach okrutnie i przy skręcie jest moment w którym jakoś dziwnie załamuje się światło powodując błysk - to jest legalne niestety i nie pisze tego żeby bronić agrotunerów i ich wycz ny.

Mi nikt jeszcze nie mrugał, że go oślepiam...i chyba nie z powodu opinii o aucie i jego właścicielu.

 

Ale ja wcale nie pisze o Tobie, źle mnie zrozumiałeś-nie chodzi mi nawet o same BMW, chodzi mi o trupy golfopodobne i gorsze które zżera rdza ale moc światła-bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.