Skocz do zawartości

Olej Valvoline 0w30 lub 5w30 do 545?


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Uzywalem Valvoline Max Life w E36 320iA oraz Mazdzie Mx-6

 

Teraz w E34 540iA zalalem SynPower rowniez Valvoline'a i jestem bardzo zadowolony bo popychacz, ktory czasem zastukal ucichl totalnie.

 

Tutaj - na ostatnich stronach - jest troche dyskusji o oleju i maly link

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=666227#666227

 

 

EDIT:

 

Jak sie myle to mnie poprawcie, ale Valvoline jest chyba jednym z juz nielicznych, ktore nie sa "rozlewane" w naszym kraju

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline przychodzi do nas Holandii, zresztą na reszte EU też.

Ja mam zalane Synpower MXL(norma dla Bmw) 5w30.

 

Zalewałem valvoline do M10, przez M20,M43, M50 i S38 i wszyscy kierowcy zauważyli poprawe, potem jeszcze do punto jtd, espace w dieslu i tu też kierowcy potwierdzili że lepiej niz na castrolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszytskim za opinie,wyczytałem gdzieś na amerykańskim forum o tym oleju że silnik zupełnie inaczej pracuje , zupełnie ciszej i żeby zalewać do 545 tylko Valvoline , a broń boże Castrola lub inne tego typu. Byłem strasznie ciekaw waszych opinii, ktre potwierdzaja te cuda o których piszą amerykanie :) Problem mam jeszcze taki ktory olej wybrac i jaka bedzie między nimi rożnica czy 0w30 czy 5w30?

 

 

P.S Wie ktos gdzie go można kupić w jak najlepszej cenie?

Edytowane przez BZQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zadzwoń do nich:

http://www.jaro-filtr.com.pl/

 

Jest to hurtownia olei niedaleko mnie, ja tam wszystkie oleje kupuję i robię czasami różne rzeczy. Ostatnio nawet dowożą do klienta.

 

Wymiana oleju friko jak kupujesz olej + filtr, a jak nie wymieniasz u nich to można dostać trochę taniej.

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszytskim za opinie,wyczytałem gdzieś na amerykańskim forum o tym oleju że silnik zupełnie inaczej pracuje , zupełnie ciszej i żeby zalewać do 545 tylko Valvoline , a broń boże Castrola lub inne tego typu.

 

To jakies bzdury. Gdyby Castrol byl tak zly, to by nie go nie lali w ASO. Zreszta znajac specyfike amerykanska, to wcale bym sie nie zdziwil, jakby wielu userow E60 lalo jakiegos minerala Quaker State albo podobny szajs.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Castrol byl tak zly, to by nie go nie lali w ASO.

 

Mam wrażenie ze KrzysztofP zaraz zacznie chodzić w niedziele do ASO zamiast do kościoła :duh:

Słowo objawione, słowo z ASO.

Ci co dyskutują z ASO to oszołomy.

 

Fajny mechanizm, nie ? :)

W ten sposób ( rodem z GW ) dyskredytuje się wszytsko i wszytskich, nieważne są doświadczenia, testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze KrzysztofP zaraz zacznie chodzić w niedziele do ASO zamiast do kościoła :duh:

Słowo objawione, słowo z ASO.

Ci co dyskutują z ASO to oszołomy.

 

Fajny mechanizm, nie ? :)

W ten sposób ( rodem z GW ) dyskredytuje się wszytsko i wszytskich, nieważne są doświadczenia, testy.

 

Znowu konfabulujesz... :duh: I powiem Ci od razu, nie zaczepiaj mnie, bo aktualnie nie mam ochoty i czasu na pyskowki na tym poziomie.

 

Aha, teorie o oszolomach i GW to sobie daruj, akurat bardzo zle trafiles - ale chociaz widze, ze ocena Michtrixa i GW bylaby pierwszym punktem, co do ktorego bysmy sie pewnie zgodzili... (@ mod: sorry za OT)

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że BMW na korku ma łanda reklame Castrola za którą pewnie wzięła kupe kasy a firma jak wszyscy wiemy jest pazerna :) Druga sprawa to lałem Castrola nie raz i chce sprawdzić coś innego , ponaddto dziwi mnie też dlaczego Valvoline 0w30 kosztuje 250zł za 4 l a Castrol tylko 200zł za tą samą pojemność. Powiem szczerze że zdziwiła mnie ta cena bo byłem pewien że będzie odwrotnie. Być może ten Valvoline faktycznie jest kozakiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że BMW na korku ma łanda reklame Castrola za którą pewnie wzięła kupe kasy

 

W zamian za ta reklame i wylacznosc stosowania w ASO Castrol pewnie sprzedaje swoje produkty BMW po cenach nieosiagalnych dla normalnego uzytkownika. Takze chyba raczej korzysci sa - jak zwykle - obopolne...

 

Druga sprawa to lałem Castrola nie raz

 

No i bylo az tak zle, zeby rozumiec twierdzenia w stylu "zalewać do 545 tylko Valvoline , a broń boże Castrola "

 

Z ciekawosci pogrzebalem w forum e60.net i znalazlem opinie takie jak:

 

- over here we generaly recomend castrol fully syn

- I have no scientfic basis on which to make this statement, but I would say there's no difference, especially if your changing more frequently than indicated

- I'm using Valvoline SunPower MST 5-30 (longlife 04) and I'm very happy with it

- Only true synthetic oil in the US is the Castrol 0w30 (the quart states in the back Made in Germany) (to tyle, jezeli chodzi o wiarygodnosc roznych doswiadczen uzytkownikow)

Next best oil for BMW (other than BMW) is Mobil 1 0w40.

The reason for using Castrol 0w30 or Mobil 1 0w40 is than Mobil 1 is "thinner" than Castrol.

 

Nigdzie nie moglem znalezc zadnych rad typu "Castrol to shit, Valvoline jest super"... :)

Edytowane przez KrzysztofP

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam wrażenie ze KrzysztofP zaraz zacznie chodzić w niedziele do ASO zamiast do kościoła :duh:

Słowo objawione, słowo z ASO.

...

 

Boogie Ty z kolei zawsze wypowiadasz się tak, jakbyś namawiał do chodzenia do piekła zamiast do ASO ;)

 

Co do napraw w ASO wiem, że bywają niezadowoleni klienci, ale jeżeli chodzi o najlepszą jakość części i wygodę ich kupowania, to nie zmienisz tego, że ASO jest po prostu najlepsze i idealne.

Cena to już inna sprawa (zawsze można spróbować własnego uśmiechu w celu zaprzyjaźnienia się z nimi - bo to skutkuje fajnymi sprawami).

 

Wracając do tematu olejowego - od jakiegoś czasu myślę, że mało co jest tak niewiarygodne jak dywagacje o olejach. Często ktoś pisze o wyższości jakiegoś oleju nad innym z takim przekonaniem, jakby się tego napił i porównywał smak.

Ilu z ludzi na forum przeprowadziło testy z różnymi olejami polegające na sprawdzeniu tego, jak wyglądają poszczególne elementy silnika po przebiegu np. 100tys. ? To moim zdaniem byłoby najlepsze i warte dyskusji (bo reklamy, testy medialne, testy na słuch czy intuicja to dalszy plan).

 

Odnośnie Valvoline (wprawdzie nie 0w30 lub 5w30) oprócz wielu superlatyw wiem tyle, że w autku mojej Ani rzeczywiście baaaardzo wyciszył pracę silnika (naprawdę bardzo wyraźna różnica), ale w moim R6 wzrosło zużycie oleju w porównaniu do Elf (wszystko, o czym piszę to Semisynth) - ale to też nie wiele mi mówi.

 

Dlatego sam raczej przestaje emocjonować się tematyką oleju i chyba poprzestanę na tym, co niedawno kupiłem - bo nie wierzę w to, że ASO dałoby się ubrać w kiepski olej i w rozprowadzanie go pod szyldem BMW.

 

http://sorient.pl/moje520ie34/img/olejbmw.jpg

 

pozdr. :)

Edytowane przez solaris520

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam ochoty na zaczepki, niemnej drażni mnie takie zapatrzenie w to co gadają ASO.

Jeszcze zrozumiem to, że przez pare lat dawałeś sobie wciskać kit a teraz bronisz sie przed uznaniem siebie samego za naiwniaka. Niestety life is brutal, a firmy myślą tylko o tym jak zarabiać na ludziach kase przy minimum kosztów.

Dla mnie ASO BMW to żadna wyrocznia w świetle tego jak koncern oszczędza na materiałach - vide plasticzki wnętrza e60 i e65.

 

Polityka handlowa jest bezwględna, i w wielu krajach jest czasem sprzeczna w obrębie jednej firmy koncernu.

Nowy Edge 10W60 według BMW nie nadaje sie eMek, tylko TWS.

A ja widziałem wczoraj bańke ww. edga z UK i stało na niej "special fo BMW Mseries"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...często zmieniać plus oryginalny filtr oleju i nie pałować jak zimny silnik

hej

 

dokładnie.

 

o to właśnie chodzi :cool2:

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zrozumiem to, że przez pare lat dawałeś sobie wciskać kit a teraz bronisz sie przed uznaniem siebie samego za naiwniaka.

 

Widze, ze moje stwierdzenie faktu, ze olej Castrol nie jest taki zly, skoro BMW go poleca, stworzyles na swoj uzytek caly system wierzen i mitow. To zalosne... Ja na ten poziom sie nie znize, ale Ty baw sie dalej, zanim ktorys mod zamknie ten temat.

 

 

A dyskusje o jakosci oleju na kazdym forum sa tak samo smieszne. Dalbym glowe, ze nie ma na tym forum nikogo, kto ma chocby srednie pojecie o parametrach fizykochemiczych badanych w testach olejow, warunkach, w ktorych te oleje pracuja itp. To jest tematyka b. specjalistyczna, tylko, ze wielu ludzi tego chyba jeszcze nie wie... ;) Za to kazdy jakies tam oleje stosuje, wiec mysli, ze ma cos waznego do powiedzenia - jednak wiekszosc to bajdurzenia w stylu "szwagier brata ojca kolegi rozmontowal silnik i po castrolu byl caly zawalony jakims czarnym syfem". Wartosc tego jest -moim zdaniem - zblizona do zera...

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że BMW na korku ma łanda reklame Castrola za którą pewnie wzięła kupe kasy

 

W zamian za ta reklame i wylacznosc stosowania w ASO Castrol pewnie sprzedaje swoje produkty BMW po cenach nieosiagalnych dla normalnego uzytkownika. Takze chyba raczej korzysci sa - jak zwykle - obopolne...

 

Druga sprawa to lałem Castrola nie raz

 

No i bylo az tak zle, zeby rozumiec twierdzenia w stylu "zalewać do 545 tylko Valvoline , a broń boże Castrola "

 

BTW, masz jakiegos linka do tego watku w forum E60.net?

 

 

Było tak że lałem 0w40 do 520 a kumpel lał do 530 0w30 i jedno co zauwazylismy to ten olej splywał jak woda, raz na jakis , ale krotki czas musialem go dolewac. Nie wiem nie zalewałem innym tego samochodu więc nie miałem porównania, poprostu denerwowały mnie te ciagłe dolewki, i wszyscy w ASO mówili że niestety te silniki tak maja, a nawet twierdzili że te oleje takie są. Opinie o Castrolu wyczytałem na forums.e60.net, wiekszość uzytkowników jeździ tam 545 ,550 i powiem ze maja pojęcie co i jak, jesli chodzi o jakieś usterki czy wymiany. Sam nie znam Valvoline, więc zapytałem u nas na forum czy ktoś miał z nim jakieś doświadczenie, odpwoiedziało kilka osób które mówiły to samo co pisali na forums.e60.net że silnik po zalaniu tym olejem chodzi nieporównywalnie ciszej niż na Castrolu. A skoro mam za kilka km zmiane oleju to szukam najlepszego rozwiązania.

Edytowane przez BZQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, rozumiem że nie znalazleś a mi sie nawet nie chce szukać, zapytałem i teraz zaleje ten Valvoline, sam sprawdze, będe królikiem doświadczalnym "testerem" - jak by to powiedział jeden z naszych kolegów,i napewno napisze jak się z tym czuje :) Nie rozumiem po co się tak unosić w związku z olejem, chyba nie jesteś dystrybutorem Castrola na Polske? :)

 

P.S. Problem tylko ktorym lepiej zalać czy 0w30 czy 5w30, teraz mam zalane auto 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpwoiedziało kilka osób które mówiły to samo co pisali na forums.e60.net że silnik po zalaniu tym olejem chodzi nieporównywalnie ciszej niż na Castrolu.

Wiesz, zwykle po kazdej wymianie oleju silnik wydaje sie pracowac ciszej, nawet jesli jest to ten sam olej - po prostu roznica pomiedzy przepracowanym a swieżym olejem. Ci, co nalali Valvoline napewno wczesniej wylali przepracowanego Castrola. Całkiem mozliwe, ze gdyby nalali swieżego Castrola, to też byłoby ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam teraz zalany VR1 Valvoline 5w50, w czwartek zmieniam na Valvoline Maxlife 5w40 (dla silników z przebiegiem powyżej 100k km). Zmieniam, bo ten może na tym oleju silnik ograniczy jego konsumpcję ;)

Przed Valvoline miałem zalane Liquid Moly, różnicy w pracy silnika nie zauważyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.