Skocz do zawartości

podgrzewane lusterka


moglo 520

Rekomendowane odpowiedzi

A w którym miejscu dokładnie sprawdzałeś czy dochodzi napięcie?? Sprawdź bezpiecznik w schowku o numerze 20 ponieważ odpowiada on za ogrzewanie + ogrzewanie szyby tylnej a jak wiadomo lusterka grzeją się po wlaczeniu ogrzewania tej wlasnie szyby
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a mi się wydaje, że lusterka grzeją zupełnie niezależnie od ogrzewania tylnej szyby... z tego co mi się kojarzy, to jedynym kryterium jest temperatura na zewnątrz, no i położenie kluczyka w stacyjce... jakbym się mylił to poproszę o sprostowanie... To co piszę wynika również z obserwacji, że lusterka po nocnym postoju są czyściutkie chwilę po uruchomieniu, a szyby jeszcze długo pokryte kropelkami wody...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możliwe że macie 100% rację ale z tego co zauważyłem to jak rano nie włącze ogrzewania szyby tylnej to lusterka mam zaparowane i mokre bardzo długo ale to sprawa dyskusyjna i jak najbardziej do wyjaśnienia
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka grzeją niezależnie od tego czy ogrzewanie tylnej szyby włączysz czy nie.Nie ma włącznika do lusterek grzeją cały czas wystarczy je dotknąć po chwili powinny być delikatnie ciepłe.Czy jest jakiś czujnik nie wiem ale czasami się wyłączają.Pozdro
dresta30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lusterka są zasilane cały czas jak kluczyk jest w pozycji zapłonu.

A grzeją gdy jest zimno i przestają jak się ociepli.

Ne steruje tym żaden sterownik czy moduł tylko konstrukcja samych lusterek < a dokładnie ich mat grzewczych >

Opór wewnętrzny maty wzrasta wraz ze wzrostem temperatury.

Zapomniałem jak się taki materiał nazywa ale coś TNC lub NTC ?

 

Jak sprawdzasz zasilanie lusterek to powinno być cały czas przy włączonym zapłonie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możliwe że macie 100% rację ale z tego co zauważyłem to jak rano nie włącze ogrzewania szyby tylnej to lusterka mam zaparowane i mokre bardzo długo ale to sprawa dyskusyjna i jak najbardziej do wyjaśnienia

 

właśnie ja mam to samo, niezaleznie czy włącze ogrzewanie tylniej szyby czy nie to według mnie po około minuty dwóch powinny odparować lusterka a one długoo sa zaparowane co z nimi nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie jeśli zdemontujesz wkłady lusterek (szkła) i przy włączonym zapłonie sprawdzisz napięcie na przewodach, które wpięte są do maty grzewczej lusterek (dwa cienkie przewody dołączone do wkładu lusterka). Dobrze jest użyć miernika (woltomierz oczywiście :) analogowego lub szybkiego miernika cyfrowego (najlepiej z linijką - bargrafem) ponieważ podgrzewanie realizowane jest przez impulsowe zasilanie mat, zależne od temperatury - możesz też podłączyć żarówkę małej mocy - powinna migać.

 

Jeśli nie ma zasilania na żadnym z lusterek sprawdź bezpiecznik i/lub sterownik, jeśli jest a nie grzeją, omomierzem sprawdź maty wkładów lusterek, ewentualnie przeczyść styki przy szkłach.

Coat of arms of NEPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grzeją gdy jest zimno i przestają jak się ociepli.

 

wiosną z nudy zrobiłem sobie kontrolkę na prawym lusterku

lusterka grzeją cały czas nawet latem

dostają prąd impulsami sekundowymi i przerwa dwie sekundy

ale z własnych obserwacji wydaje mi się że włączenie ogrzewania tylnej szyby powoduje szybsze odparowanie lusterek mimo że impulsy pozostają w tym samym cyklu (może prąd idzie większy ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - w instrukcji jest ze kluczyk ma byc w pozycji zaplonu i wtedy grzeja sie same jak sie okazuje. (czy dobrze rozumiem ze podczas jazdy tez powinny?)

 

2. Jak zdjąć wkład lusterka nie uszkadzając go?

 

3. Czy były w ogóle e39 bez grzanych luster? (w instrukcji nie ma ** przy opisie, wiec wychodzi na to ze wszystkie mialy grzane...)

 

 

u mnie tez sa zaparowane dlugo i nie wiem czy nie dziala, czy po prostu nie ma podgrzewania...

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkład by wyjąć musisz szkiełko dać do dołu a w szpare na górze poświecić i jak zobaczysz zatrzaski to wystarczy jeden śrubokrętem odczepić a pozostałe wyjdą

a wszelkie braki prądu na drzwiach dobrze jest zacząć szukać pierw od wtyczek łączących drzwi z karoserią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu dokładnie sprawdzałeś czy dochodzi napięcie?? Sprawdź bezpiecznik w schowku o numerze 20 ponieważ odpowiada on za ogrzewanie + ogrzewanie szyby tylnej a jak wiadomo lusterka grzeją się po wlaczeniu ogrzewania tej wlasnie szyby

NAPIĘCI SPRAWDZAŁEM NA KABELKACH KTÓRE DOCHODZA DO MAT GRZEWCZYCH BEZPIECZNIK MAM DOBRY TAK SOBIE MYSLE ZE SKORO DO LUSTEREK MA DOCHODZIC PRĄD IMPULSOWO TO MOZE JEST JAKIS PRZEKAZNIK TYLKO GDZIE MA KTOS MOZE SCHEMAT ELEKTRYCZNY DO TYCH LUSTEREK?

Ps. a tak w ogole to nie jest to temat gdzie i jak sie wlancza lusterka bo to jest w instrukcji i pare tematow na forum :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkład by wyjąć musisz szkiełko dać do dołu a w szpare na górze poświecić i jak zobaczysz zatrzaski to wystarczy jeden śrubokrętem odczepić a pozostałe wyjdą

a wszelkie braki prądu na drzwiach dobrze jest zacząć szukać pierw od wtyczek łączących drzwi z karoserią

STYKI NA DRZWIACH PRZECZYSCILEM ALE NIE SPRAWDZALEM CZY TAM JEST PRĄD DZISIAJ SPRAWDZE MOZE AKURAK DAM JUTRO ZNAC CZY COS SIE ZMIENILO.DZIEKI ZA RADE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lusterka grzeją niezależnie od tego czy ogrzewanie tylnej szyby włączysz czy nie.Nie ma włącznika do lusterek grzeją cały czas wystarczy je dotknąć po chwili powinny być delikatnie ciepłe.Czy jest jakiś czujnik nie wiem ale czasami się wyłączają.Pozdro

Po przeczytaniu topicu sobie wlasnie dotknalem i byly przyjemnie cieple :8)

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy e34 tez mialy podgrzewane lusterka???

kiedys z mojego VINu ktos wyczytal:

S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES LUSTERKO ZEWN. /ZAMEK KIER. PODGRZ.

czy tzn ze mam podgrzewny zamek i lusterko czy tylko zamek????

czytam ten post i tak jak mcmt postanowielm sprawdzic czy sa cieple lusterka i okazalo sie ze sa kompletnie zimnee.

czy szukac przyczyny niedzialania podgrzewania lusterek czy popsrostu nie mam podgrzewania???

pozdr

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy e34 tez mialy podgrzewane lusterka???

kiedys z mojego VINu ktos wyczytal:

S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES LUSTERKO ZEWN. /ZAMEK KIER. PODGRZ.

czy tzn ze mam podgrzewny zamek i lusterko czy tylko zamek????

czytam ten post i tak jak mcmt postanowielm sprawdzic czy sa cieple lusterka i okazalo sie ze sa kompletnie zimnee.

czy szukac przyczyny niedzialania podgrzewania lusterek czy popsrostu nie mam podgrzewania???

pozdr

 

W tym wypadku chodzi o podgrzewane dysze spryskiwaczy. A skad tek ktos wzial zamek i lusterko to nie wiem.

Czy w ogole byly pogrzewane lusterka w e34 - to pewnie tak.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum mi ktos tak pzretlumaczyl, widocznie sie za dobrze nie zna na tym.

Nighstalker a moze zerkniesz czy reszta jest dobrze, bylbym bardzo wdzieczny:

 

S240A LEATHER STEERING WHEEL SKÓRZ. KOŁO KIER. Z POD. POW.

S243A AIRBAG FOR FRONT PASSENGER PODUSZKA POWIETRZNA PASAŻERA

S273A BMW LM RAD/STERNSPEICHENSTYLIN OBR. BMW, ST. LE. SPR. GWIAZ. 43

S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES LUSTERKO ZEWN. /ZAMEK KIER. PODGRZ.

S410A WINDOW LIFTS, ELECTRIC AT FRONT SIŁOWNIK SZYBY ELEKTRYCZNY PRZEDNI

S423A FLOOR MATS, VELOUR DYWANIKI PODŁOGOWE VELOURS

S428A WARNING TRIANGLE TRÓJKĄT OSTRZEGAWCZY I APTECZKA

S438A WOOD TRIM WERSJA Z DREWNA SZLACHETNEGO

S472A CENTER ARMREST FRT DRIVER/PASS PODŁOKIETNIK PRZEDNI KIEROWCY/PASAŻERA

S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER PODGRZWANIE FOTELA KIEROWCY/PASAŻERA

S498A HEADRESTS IN REAR, MECHANIC. ADJUSTABLE ZAGŁÓWKI W SIEDZENIU TYLNYM MECHANICZNE

S510A HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM REGULACJA ZASIĘGU ŚWIATEŁ

S520A FOGLIGHTS REFLEKTOR PRZECIWMGŁOWY

S530A AIR CONDITIONING KLIMATYZACJA

S556A EXTERIOR TEMPERATURE DISPLAY WSKAZANIE TEMPERATURY ZEWN.

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S564A INTERIOR LIGHT PACKAGE PAKIET OŚWIETLENIA WNĘTRZA

S651A BMW Bavaria C Reverse RADIO BMW REVERSE RDS

S720A EDITION "EXECUTIVE" ZD EDITION ZD

L801A GERMANY VERSION WERSJA KRAJOWA NIEMCY/AUSTRIA

S900A APPR. VEH.IMMOBILIZAT. ACC. TO AZT/TUEV ELEKTRONICZNY IMMOBILIZER

S945 BERUECKS. PREISABHAENGIGKEIT

S954 PREISAB.LEHNENTASCHE/LEDER

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wyglada wszytsko OK. Oprocz oczywiscie tego bledu z zamkiem. Ale obiecuje przyjrzec sie temu bardziej wnikliwie po pracy :mrgreen:

Co do niemieckich nazw to sie nie wypowiadam bo Ich spreche keine Deutsch :(

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum mi ktos tak pzretlumaczyl, widocznie sie za dobrze nie zna na tym.

Nighstalker a moze zerkniesz czy reszta jest dobrze, bylbym bardzo wdzieczny:

 

S240A LEATHER STEERING WHEEL SKÓRZ. KOŁO KIER. Z POD. POW.

S243A AIRBAG FOR FRONT PASSENGER PODUSZKA POWIETRZNA PASAŻERA

S273A BMW LM RAD/STERNSPEICHENSTYLIN OBR. BMW, ST. LE. SPR. GWIAZ. 43

S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES LUSTERKO ZEWN. /ZAMEK KIER. PODGRZ.

S410A WINDOW LIFTS, ELECTRIC AT FRONT SIŁOWNIK SZYBY ELEKTRYCZNY PRZEDNI

S423A FLOOR MATS, VELOUR DYWANIKI PODŁOGOWE VELOURS

S428A WARNING TRIANGLE TRÓJKĄT OSTRZEGAWCZY I APTECZKA

S438A WOOD TRIM WERSJA Z DREWNA SZLACHETNEGO

S472A CENTER ARMREST FRT DRIVER/PASS PODŁOKIETNIK PRZEDNI KIEROWCY/PASAŻERA

S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER PODGRZWANIE FOTELA KIEROWCY/PASAŻERA

S498A HEADRESTS IN REAR, MECHANIC. ADJUSTABLE ZAGŁÓWKI W SIEDZENIU TYLNYM MECHANICZNE

S510A HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM REGULACJA ZASIĘGU ŚWIATEŁ

S520A FOGLIGHTS REFLEKTOR PRZECIWMGŁOWY

S530A AIR CONDITIONING KLIMATYZACJA

S556A EXTERIOR TEMPERATURE DISPLAY WSKAZANIE TEMPERATURY ZEWN.

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S564A INTERIOR LIGHT PACKAGE PAKIET OŚWIETLENIA WNĘTRZA

S651A BMW Bavaria C Reverse RADIO BMW REVERSE RDS

S720A EDITION "EXECUTIVE" ZD EDITION ZD

L801A GERMANY VERSION WERSJA KRAJOWA NIEMCY/AUSTRIA

S900A APPR. VEH.IMMOBILIZAT. ACC. TO AZT/TUEV ELEKTRONICZNY IMMOBILIZER

S945 BERUECKS. PREISABHAENGIGKEIT

S954 PREISAB.LEHNENTASCHE/LEDER

 

Tak jak myslalem, wzsystko sie zgadza. Czepilbym sie tylko tego drewna szlachetnego :shock: No ale ok musi przeciez byc cos od autora tez :mrgreen: . Tu chodzi po prostu o drewniane wstawki. Co do niemieckich to ze tak powiem "keine anung" :lol:

Pozdro

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Nighstalker. jezeli reszta jest dobrze a S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES jest od podgrzewania dysz tzn ze nie mam podgrzewanych lusterek :x

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.