Skocz do zawartości

Problem z silnikiem na nemzynie!!!


Harnaś1

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy klubowicze zwracam sie do was z moim problemem do was bo mi się już możliwości wyczerpały. Chodzi mi o to że moja E34 525i 24V z 92 r. od pewnego czasu nie działa za dobrze na benzynie. Obiawia się to tym że na zimnym silniku podczas jazdy ze stała prędkoscią obrotową na niezbyt wysokich obrotach (tak do 3tys)po kilku sekundach zaczyna szarpać. ponowne odiecie gazu i dodanie objaw na chwile ustaje, a delikatne dodanie powoduje jak by się zdławia i musiała chwile zastanowić idopiero reaguje tak jak powinna, a na mocniejsze dodanie reaguje normalnie. Na rozgrzanym silniku obiaw ten ustępuje za to przy dojeżdzaniu do skrzyżowania podskoczy tak do 4 razy delikatnie na obrotach. Auto zostało zagazowane jakieś1.5 roku temu na sekwencje i na gazie chodzi ładnie, objawy te wystąpuja tylko na benzynie. Ciekawe jest to że jak pojeżdże tylko na benzynie wszystko działa idealnie. Podpinałem już pod kompa i żadnych błedów jedynie sąda miała troche zbyd wydłużoną sinusoide w czasie więc ją wymieniłem ale to nie pomogło. Dodam że jestem mechanikiem j takie żeczy jak świece i tym podobne sa wymienione tak jak sie należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawe jest to że jak pojeżdże tylko na benzynie wszystko działa idealnie.

 

 

Tu masz odpowiedź.

Sprawdź pokrycie map gazu i benzyny. Pewnie gaz wymaga co najmniej regulacji. Zajmij się gazem bo to on zmienia nastawy sterownika benzyny.

< adaptacja > Zmienia czasy wtrysku benzyny.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.