Skocz do zawartości

I... stalo sie. Nie startuje...


gtAreckilt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

Od wczoraj moje M5 stalo sie nieruchomoscia. Po przekreceniu kluczyka rozrusznik sie kreci, ale silnik juz nie. Zostawilem grata na zjezdzie z podworka, w razie koniecznosci wyjechania innych samochodow wywale to przed brame...

E34 nie zrobilo mi takiego numeru...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

Od wczoraj moje M5 stalo sie nieruchomoscia. Po przekreceniu kluczyka rozrusznik sie kreci, ale silnik juz nie. Zostawilem grata na zjezdzie z podworka, w razie koniecznosci wyjechania innych samochodow wywale to przed brame...

E34 nie zrobilo mi takiego numeru...

 

Znaczy nie kręci się silnik w jakim sensie? Rozrusznik obraca a silnik stoi ? To tylko bendix wymieniasz i już. Albo cały rozrusznik, pasuje z 535i - 305$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczam... Rozrusznik lata, ale silnik stoi. Tylko, gdzie jest rozrusznik w silnikach S62? Miedzy glowicami, czy pod spodem, osiagalny tylko z kanalu? Edytowane przez >Arecki<

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można by na REALOEM popatrzeć jak wygląda blok silnika to powinno być widać " dziurę " na rozrusznik.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczam... Rozrusznik lata, ale silnik stoi. Tylko, gdzie jest rozrusznik w silnikach S62? Miedzy glowicami, czy pod spodem, osiagalny tylko z kanalu?

 

Nie widziałem nigdy tego silnika na żywo ale na realoem patrzę i wydaje mi się że jest pod prawą głowicą patrząc od przodu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Rozrusznik znajduje się z prawej strony - dostep tylko z kanału lub podnośnika.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia awaria rozrusznika, nie ma się co załamywać.

 

Dziekuje, Koledzy, za slowa otuchy i wsparcia.

Klopot polega na tym, ze mam zablokowana droge na podworko mojej posesji. Samochod utknal na dosyc stromym podjezdzie. W moich wsiowych realiach nie bardzo wiem, co teraz poczac. Nie chce robic zadnych sztuczek z zapalaniem "na popych". Jeep nie ma haka i zadnego ucha holowniczego :duh:

Pojde zaraz probowac uruchomic silnik rozrusznikiem, moze za ktoryms razem sie uda... :modlitwa:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod utknal na dosyc stromym podjezdzie. W moich wsiowych realiach nie bardzo wiem, co teraz poczac.

 

a nie mozesz wyholować auta na góre i postawić gdzies przy ulicy, odblokowując w ten sposob wyjazd? Bo jesli nie uda ci sie uruchomic samodzielnie, to pewnie i tak bedziesz musial auto wyciagnac z podjazdu i zawiezc do mechaniora jakiegos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie uruchomic! :D

Wyjazd udrozniony.

Po kilku probach rozrusznik zazebil sie. Probowalem jeszcze dwa razy uruchomic silnik i za drugim, trzecim razem udawalo sie.

Niestety, bede musial sie rozejrzec za jakims podnosnikiem, badz kanalem, najazdem, aby wyciagnac rozrusznik i zobaczyc, co go boli...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:cool2:

Od czasu do czasu nawet w BMW trzeba cos wymienic :8) , nie ma tragedii jak widzisz :!:

 

Ale znam to uczucie, raz juz przezylem utrate mocy w aku i... Nie polecam :?

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juz po bolu...

 

W czwartek znalazlem kanal i wydobylem rozrusznik z czelusci maszynerii. Nie bawilem sie w naprawe, wczesniej zanabylem go z Aledrogo za 200 zetow. Poszczescilo mi sie, bo akurat byl ze zdachowanego w Helmutowie M5.:cry:

 

Wszystko teraz gra i bucy, banan powrocil na morde. :lol:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.