Skocz do zawartości

tarcze z tyl a bebny-od czego to zalezy


12345Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie dosc dziwne pytanie- od czego zalezy to ze np ja w swoim 1.6 z 91 r z mizernym wyposazeniem mam z tyl tarcze a gosc ktory ma z 95r tez 1.6 z ciut lepszym wypos ma z tyl bebny???

 

 

do tego widze tutaj po forum im w ogole ze duzo ma z tyl bebny tych BMW e36 ktore maja silniki 1.6/1.8

 

czyzbym mial cos przekladane... czy jak ? ze mam z tyl tarcze- ciesze sie w sumie z tego powodu ale to mnie zastawiaalo ostatnio ze wiekszosc z takimi motorami nie ma tarcz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ABS (zeby bylo smieszniej nie mam wspomagania kier!! ) mam tez tarcze z tylu. Auto pochodzi od 1 wlasciciela -przyjechalo z niemiec w czerwcu tego roku -jestem 1wl w polsce. Raczej oryginal. Dlatego zastanowil mnie fakt posiadania tarczy z tylu:)

 

ten kolega co ma mlodszego-o ktorym wspomnialem wyzej ma individual wersje m.in. wspomaganko abs itp 1.6 i bebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to 1.6/1.8 mają hamulce bębnowe i nie spotkałem się jeszcze z tarczami na tyle w tych autkach.

No to mało widziałeś modeli 1.6/1.8 z tarczami z tyłu. :twisted2:

Temat już nie raz poruszany, dużo osób tak ma. M.in. ja. ;)

A od czego to zależy, odkąd jestem na forum nikt jeszcze jasno i pewnie nie odpisał na ten dylemat.

 

EDIT:

Ale wizę, że w podobnym czasie dołączyliśmy na forum. :D :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem e36 318i z ABS i miała bębny.

Może tarcze były w autach fabrycznie wyposażonych w hak holowniczy?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e36 316 '98 i mam tarcze z tylu - dodam ze mam ABS

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie jest to dla tego ze 16 - 18 nie osiągają takich zawrotnych prędkości :mrgreen: 18is juz mają tarcze bo mają wiecej mocy co pozwala sie bardziej rozpedzić 320 325 itd mają już w standardzie tarcze . uznali widocznie ze to co macie (bębny) dadzą radę :mrgreen: pozdro :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem zestaw do zmiany bębnów na tarcze tzn komplet wachaczy z tarczami zaciskami przewodami hamulcowymi wszelkiki uchwytami linkami do recznego półosiami itd za 230zł i w niedługim czasie zabiore się za wymiane.

Koleś od którego kupowałem mówił że w 1.6i i 1.8i sedanach nie było tarcz, te które kupiłem są od sedana 2.0.

Ponoć jeszcze w compakt czesciej były niezależnie od silnika itd bo ma tył zawieszenia z e30 jeżeli coś źle mówie to sory ale takie posiadłem info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.