Skocz do zawartości

Przepływomierz ??


lukaszPo1

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do wyczysczenia przeplywomierza i mam takie pytanie tak jak w standardzie wchodzi tam glowny waz od powietsza ale mam tez gaz w aucie i tez jeden waz z gazu tam wchodzi (przylaczony) czy jak go odłacze nic sie nie stanie nie bedzie sie gaz ulatniac wchodzi on do mieszalnika.

I korzystajac z okazji gdzie jest przepustnica w m40 1,8i 93r?? z gory dzieki i jak i czym czyscic przeplywomierz i czy jakos idzie przepustnice wyczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie jak odłączysz wąż... A dobrze radze uważać na termistor... czyli taki mały bąbelek na 2 nóżkach który jest w środku... to on informuje komputer jakiej to temperatury wpada powietrze do silnika

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz tam klapkowy przepływomierz a nie "gorący drut".

 

Żeby go wyczyścić trzeba usunąć osłonkę z góry.

Pod nią znajdziesz płytkę oporową i ślizgacz połączony z klapką.

 

Możesz potraktować to całe ustrojstwo sprayem do czyszczenia potencjometrów < bo to jest właśnie potencjometr >

Jednak zalecam ostrożność. Nie dotykaj palcami wnętrzności :D

No i trzeba szczelnie go złożyć < na silikon >

 

Ale zapytam czemu chcesz go czyścić?

Czy coś cię niepokoi?

Masz tam gaz I lub II generacji a do jego działania sygnał z przepływomierza nie jest potrzebny. Może być brudny.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki dziwny objaw z samochodem i kiedys sie dowiedzialem ze moze to byc od tego a wiec przy ruszaniu obojetnie czy na gazie czy bezynie z regujy jak sie dobrze rozgrzeje dzieje sie cos takiego ze ruszam z jedynki i nie wazne jak mocno dam gazu obroty spadaja do 500 po czym sie normuja np na 1500 przymuli go nie idzie dynamicznie ruszyc nie mam pojecia od czego to a slyszalem tez ze moze to byc kopulka ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.