Skocz do zawartości

Huczenie z przodu - łożysko?


kobi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu wewnątrz auta słychać miarowe huczenie. Objawia się ono najgłośniej pomiędzy 50-70km/h przy dowolnym biegu po 90 praktycznie ginie. Opony sprawdzone i jest ok - podejrzewam, że może to być łożysko. Dzisiaj sprawdzałem i wyraźnie bardziej huczy przy mocnym skręcaniu w lewo. Z którym kołem może to być związane? Dodam, że słychać chyba bardziej z przodu.

 

Ktoś wspominał, że może to być problem z przeniesieniem napędu. Ale chyba wtedy przy różnych biegach słychać byłoby inaczej a "na luzie" w ogóle - racja czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kobi: często to co wydaje się z przodu jest z tyłu bo przenosi się 'po aucie'. Tak było u mnie, wydawało mi się, że przód a był tył. Gdyby jednak to był przód to tam jest cała piasta do wymiany, a nie samo łożysko i do odkręcenia potrzeba nasadki o rozmiarze kolejowym. Podjedz na jakiś warsztat i niech ci sprawdzą bo szkoda się grzebać z czymś co nie przyniesie efektu albo sam podnieś auto i pokręć kołami. Wybite łożysko będzie szumiało przy kręceniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu wewnątrz auta słychać miarowe huczenie. Objawia się ono najgłośniej pomiędzy 50-70km/h przy dowolnym biegu po 90 praktycznie ginie. Opony sprawdzone i jest ok - podejrzewam, że może to być łożysko. Dzisiaj sprawdzałem i wyraźnie bardziej huczy przy mocnym skręcaniu w lewo. Z którym kołem może to być związane? Dodam, że słychać chyba bardziej z przodu.

 

Ktoś wspominał, że może to być problem z przeniesieniem napędu. Ale chyba wtedy przy różnych biegach słychać byłoby inaczej a "na luzie" w ogóle - racja czy się mylę?

 

U mnie było podobnie 40-70km/h przy 90 już nie było słychać a powodem była wyząbkowana opona z tyłu.

Aha było słychać że to z tyłu "buczy".

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobi: często to co wydaje się z przodu jest z tyłu bo przenosi się 'po aucie'. Tak było u mnie, wydawało mi się, że przód a był tył. Gdyby jednak to był przód to tam jest cała piasta do wymiany, a nie samo łożysko i do odkręcenia potrzeba nasadki o rozmiarze kolejowym. Podjedz na jakiś warsztat i niech ci sprawdzą bo szkoda się grzebać z czymś co nie przyniesie efektu albo sam podnieś auto i pokręć kołami. Wybite łożysko będzie szumiało przy kręceniu.

 

Właśnie dźwięk ciężko zlokalizować ;/ także spróbuję podnieść i pokręcić - może to mnie do czegoś doprowadzi. Wiesz może jaki jest przybliżony koszt wymiany jeśli byłaby to piasta/łożysko?

 

U mnie było podobnie 40-70km/h przy 90 już nie było słychać a powodem była wyząbkowana opona z tyłu.

Aha było słychać że to z tyłu "buczy".

 

To na pewno nie jest to. Sprawdzałem opony właśnie pod tym kątem w wulkanizacji i człowiek mówił, że nie są wyząbkowane, wyważone też dobrze.

 

dyzio255: sprawdzam poziom płynów regularnie przy każdym tankowaniu ;) a to było wczoraj - i wczoraj właśnie próbowałem zlokalizować huczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie mam ten sam problem z lozyskiem chuczy z tylu, przejechalem jakies 8tys km. na tym popsutym lozysku. Jestem w tej chwili za granica i mam do przejechania ok 2 tys. km.do domu.Moje pytanie to czy mam sie czym martwic jezeli chodzi o to lozysko czy raczej powinienem dojechac bez problemu? Z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem zlokalizowany. Wymienione łożysko z przodu lewe (faktycznie były już luzy) - ale to nie ono powodowało denerwujący dźwięk.

 

Podejrzane było również tylne lewe łożysko gdyż po podniesieniu auta i "pokręceniu" kołami ewidentnie było słychać szum przy każdym obrocie.

 

Dzięki BaX za sugestie - mam nadzieję, że wszyscy, którzy przeczytają ten wątek zwrócą na to uwagę. Na prawdę ciężko było zlokalizować problem - dźwięk słyszany w środku auta praktycznie nic nie oznacza. Nie ma się co za mocno sugerować, kanał albo podnośnik i posłuchać na zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam przypadek szumiało mi z tyłu i dałbym głowę tak samo jak kolega którego woziłem z tyłu aby wysłuchał która strona obaj stawialiśmy lewe... po wymianie okazało się że nadal szumi!!!!!! więc odrazu do wymiany prawe i wtedy cisza nastała więc sugerowałbym wymieniać odwrotnie niż słychać. Znajomy niedawno przyjechał z francji i mówi że coś mu wyje że ktoś mówił że to most itd wsiadłem w auto i po przjechaniu kilku kilometrów powiedziałem aby wymienił lewe łożysko a on mówił że wyje z prawej i miał rację, jednak zrobił tak jak mówiłem bo wiele razy dobrze wyszedł na moich poradach a ja flaszkę dostałem hi hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.