Skocz do zawartości

Pytania przed kupnem Z4


Gość roland

Rekomendowane odpowiedzi

Parę rzeczy w tym ogłoszeniu powinny zapalić lampkę:

- słowo OKAZJA w tytule

- Włochy

- cena

 

Focie tak poroboine żeby nic nie było na nich widać. Jak już to samochód do dokładnego przejrzenia przed zakupem.

P.S. Z4 nie mają czujników ciśnienia w oponach, jedynie pomiar prędkości obrotowej kół na podstawie których są szacowane zmany ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widział ktoś tę sztukę... Okolice Słupcy:

 

http://otomoto.pl/bmw-z4-3-0-z-niemiec-dobra-cena-C19630945.html

 

Rozglądam się na spokojnie za 3.0 manual - jeśli ktoś cokolwiek może podpowiedzieć to byłoby super :)

 

Na oko widać, że co

nieco do pomalowania (błotnik, tylna klapa, lewy próg może zderzak przedni - słabe foty)

 

Jaka może być akcyza na takie auto??? Skoro sporowadzony to pewnie do opłat :)

 

Zadzwonie dziś do kolesia bo widzę, że handluje Z4-kami (ma jeszcze dwie inne: anglik i bordowa 3.0)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

Ostatnio opłacałem akcyzę do takiego modelu z4 3.0 i 2004 tj.

wartość takiego auta w Polsce to ok 50 tys zł wycena Eurotax z czego korzysta UC przy poj. powyżej 2000 cm3 płacisz 18.6% podatku od wartości pojazdu , to jakieś 8tys

Pozdrawiam

PS.Lepiej zakupić zarejestrowany .!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info kolunio...

 

W ubiegłym roku cliłem e61 z 2005 2,5 i płaciłem własnie około 5 tyś.

Koleś zapewniał mnie że zapłacę akcyzy 3 tys ale tez myślałem, że to ściema :)

 

Trzeba temat badać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-z4-200-bezwypadek-gwarancja-navi-C19355883.html (Gniezno, w aukcji napisane 200% bezwypadkowa i z gwarancją, rocznik 2005 2,5 litra)

 

Auto obejrzane przez osobę, która prowadzi firmę zajmującą się doradztwem przy zakupie aut. Oto jego ocena , którą otrzymałem po oględzinach :

 

"Auto było całe naprawiane. Pokrywa silnika i błotniki przednie wymienione. Drzwi oraz tylne błotniki naprawiane (szpachla). Po uderzeniu z przodu wymienione były lampy, chłodnice, pas przedni. Zniekształcone jest wzmocnienie błotnika przedniego lewego. Oczywiście auto nie ma poduszek gazowych. Nawet kontrolka poduszek nie gaśnie. Kolejny problem o legalność pojazdu. Auto ma rok produkcji 2004, modelowo 2005. Elektronika abs, centralny moduł kodowane są na lipiec 2003 - prawidłowo. Silnik kodowany jest na 2005!. Albo nie pochodzi z tego auta albo ktoś bardzo mocno ingerował w elektronikę. Dodatkowo jest uszkodzony. są błedy czujnika wału korbowego. Za auto w takim stanie zaproponowałem handlarzowi 40000. Nie zgodził się ale myślę że gdyby podnieśc cenę o 3 - 5 tys to auto zostałoby sprzedane"

 

I drugie , które zostało przez niego sprawdzone : http://moto.allegro.pl/bmw-z4-3-0i-240km-perfekcja-na-maxx-fullu-kozak-i1698294603.html (Rzeszów, 3.0 litra, 2004, czarny lakier kremowa tapicerka) , tu już z pamięci bardziej : tapicerka rzeczywiście jest w tak dobrym stanie jak na zdjęciach, ale samochód miał uszkodzoną podłużnicę (właściciel podobno tego nie wiedział), został naprawiony, ale mimo to ma problem z prowadzeniem się. Dodatkowo było jakieś pomniejsze uszkodzenie. Auto wystawione na allegro za 56 k , po informacji , że podłużnica była uszkodzona właściciel zszedł do 50k.

 

Mam nadzieje, że komuś się przydadzą te informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Wiecie co? Wchodzę właśnie na forum, chciałem zobaczyć co słychać nowego i widzę że usunięto moje dwa posty opisujące ten samochód... Do tego nie dostałem żadnego maila że je usunięto i z jakiego powodu, nie ma też żadnego PM w tej sprawie. Widzę że auto "forumowicza" to pewnie nie mozna o nim źle napisać? To po to inwestuje swój czas żeby dokładnie opisać co znalazłem w tym samochodzie przy ogledzinach żeby ktos to wziął i skasował nawet nie pisząc dlaczego? Żenada!

 

Wydaje mi się że idea takiego jak ten tematu jest zupełnie inna. A teraz to gdzies mam taki temat, bo jak widzę, nie jest ani troche wiarygodny, bo jeśli ktoś przypadkiem natknie się na samochód traktowany inaczej niż pozostałe i opiszę co sie nie zgadzało wzgledem ogłoszenia to i tak zostanie to poddane cenzurze! To jak polegać na tym forum? Dla mnie żenada po całości, na forum PTP którego dawniej byłem aktywnym członkiem nigdy by sie coś takiego nie wydarzyło...

 

Dla mnie rada dla wszystkich którzy czytaja ten wątek ufając że pomoże im w wyborze samochodu z dostepnych ogłoszeń... Czytajcie miedzy wierszami, w każdym momencie ktoś moze wykasować wam lub komuś wpis!

 

BTW, ja już więcej swojego czasu nie bede w tym temacie marnował, chociaż bardzo chciałem odwdzięczyć się innym którzy pomogli mi zakupić samochód, inwestując swój prywatny czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś może tego:

 

http://otomoto.pl/bmw-z4-bezwypadkowy-mega-wyglad-C19464172.html

 

Wygląda na zdjęciach dość ładnie i chyba pochodzi z USA - inne zderzaki jak UE - tu więc trzeba będzie prześledzić cerfax???

 

Nie ma tego info w ogłoszeniu, ale warto napisac dla ewentualnych oglądających - samochód jest srebrny tylko oklejony na czarno foliami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada!

 

a dla mnie to była żenada jak wymieniałeś poglądy z właścicielem tego samochodu!! więc nie dziw się, że posty trafiły do kosza!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma nie była może zbyt elegancka ale ze strony właściciela pojazdu. Post kolegi opisujący samochód był jak najbardziej merytoryczny i jestem tez mocno zaniepokojony, ze zniknął. Też używam tego forum do weryfikacji samochodów, uważam, że takie akcje nie powinny mieć miejsca, nadszarpują wiarygodność forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum jest wiarygodne, ale nikt nie będzie tolerował takiego tonu wypowiedzi, sprzedawca dostał ostrzeżenie a kolega otrzymał PW z wyjaśnieniem sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie skrobać za dużo OT pozwolę sobie na ostatnią wypowiedź w tym temacie. Skoro samochód miał sporo wad (potwierdził to kolega piszący opinię oraz właściciel - różnili się tylko interpretacją) to uważam, że opis powinien zostać aby poinformować resztę o zastrzeżeniach. Ostrzeżenia można dać, osobiste docinki też usunąć ale usunięcie posta w całości powoduje

1) frustrację u człowieka który się napracował żeby opisać temat

2) podejrzenia, że coś się tu ukrywa

 

Robicie kawał dobrej roboty, forum jest świetne i mi osobiście bardzo przydatne. Co prawda takie incydenty jak ten są w mniejszości ale wg jakiś tam mądrości korporacyjnych człowiek zadowolony dzieli się z informacją z jednym znajomym a niezadowolony z ośmioma. Szkoda psuć sobie nimi obraz całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie,

 

zacząłem w końcu po bojach z s2000 rozglądać się za z4. Przeszukałem wątek i nie znalazłem opisu- podpytam więc Was co sądzicie fachowym okiem?

 

http://samochody.trovit.pl/index.php/cod.frame/url.http%253A%252F%252Fwww.auto.pl%252Fgielda%252Foffer.php%253Ftrovitkod%253D121N42/id_ad.aC1b1fG1C1N1F/type./what.bmw%20z4%20gdynia/pos.1/org.1/pop.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bylo nie tak z s2000 ? moze byc PW :wink: .

 

Niezly zartownis pisał tytul tego ogloszenia - "sDrive30i" , chyba chcial odmłodzic samochód oznaczeniem z E89 :lol:, przeciez to zwykle Z4 3.0 .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio do tego już doszedłem...są jednak inne pierdoły, które nie dają mi spokoju..

Napisał skurkobaniec, że jest to automat...a tu jak na dłoni widać, że to manual ( i dobrze )

 

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Jakieś podpowiedzi?

 

Czy to jest odpowiednia cena/model żeby nie zastanawiać się jakiego dzwona zaliczył przed obecną sprzedażą?

 

Nie ukrywam, że mam do niego kawałek...wolałbym część 'ale' wykluczyć zanim ruszę w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to moim zdaniem nawet jak na samochód bezwypadkowy, w idealnym stanie, z historią serwisową to jest jakieś 10 tyś za drogi. Ja prawdopodobnie będę sprzedawał swój z takim samym wyposażeniem, 50 tys. przebiegu, bezwypadkowy z udokumentowanym przebiegiem za jakiś miesiąc znacznie taniej niż ten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio do tego już doszedłem...są jednak inne pierdoły, które nie dają mi spokoju..

Napisał skurkobaniec, że jest to automat...a tu jak na dłoni widać, że to manual ( i dobrze )

 

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Jakieś podpowiedzi?

 

Czy to jest odpowiednia cena/model żeby nie zastanawiać się jakiego dzwona zaliczył przed obecną sprzedażą?

 

Nie ukrywam, że mam do niego kawałek...wolałbym część 'ale' wykluczyć zanim ruszę w drogę.

 

To jest SMG . Poczytaj o tym wynalazku w necie. Jedni chwala, drudzy mowia ze z czyms takim by samochodu nie kupili.

 

Tjuningowy tłumik. No i to drewno w srodku :( .

 

Cena to SOLIDNIE przesadzona.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja...ale cena już zbita do 65k ( do negocjacji ). Właściciela zaczyna parzyć ;)

 

Drewno jest przerażające :roll: - szukam danych ile by mnie kosztowała wymiana. SMG znaju - powiem tak..jestem umiarkowanym fanem tego pomyslu.

Może i jestem staroświecki, ale nie wzobrażam sobie frajdy z jazdy automatem.

 

Szukam i przeglądam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik jest straszny :duh: Cena chyba troszkę kosmiczna :mrgreen: Moja z4 sprowadzona z USA na gotowo wyszła jakieś 46tysi, a jest z roku 2003.Taki sam silnik jest w mojej budzie.Na zdjęciach te drewno wygląda strasznie, ale widziałem w realu zestawienie takie + pałąki w skórze i powiem, że nawet pasuje :D

Drewno jest przerażające :roll: - szukam danych ile by mnie kosztowała wymiana
Ewentualnie jak byś ją sobie kupił i chciał zmienić panele na alu to możesz komplet zakupić w zgierzu za jakieś 200pln.Byłem i widziałem,że mają.

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

 

Postanowiłem zrobić sobie i żonie prezent w postaci Z4... :lol:

 

Chciałbym Was prosić o ocenę egzemplarza z Allegro: http://moto.allegro.pl/mw-serii-z4-2-5l-najlepsza-jednostka-bmw-i1800366841.html

 

Samochód zapewne jest do opłat. O co chodzi z guzikiem "SPORT"?

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

http://i983.photobucket.com/albums/ae312/piskozub/DSC_0947c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglada zle, choc ja na Z4 sie nie znam ;).

 

Ale opis jest odrzucajacy, typowo handlarski.

 

2.5L M54 najlepsza jednostka - dobre :lol: . Nie wiem co jest w niej takiego najlepszego ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.