Skocz do zawartości

Jak "włamać" sie do E32


elhomerro

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Poradziłem sobie. Uffff ale jaki fajny otwieracz maski poprzez otwór w tylnej kanapie spłodziłem że ho ho :D

McGejwer był by dumny :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=285366 <- E36 318i Touring ... była :(

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=73366 - E39 520i ... była :(

E32 730i R6 - Diamantschwarz Metallic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w e32 ale w e38 wielu odklejalo jedna z nerek aby sie dostac do otwierania maski nie wiem jak i z czym bo tylko slyszalem za to wiem ze trzeba sie przylozyc w moim jak kupilem jakis wiesniak odrywal srubokretem i pokaleczyl pazdziesz $^&**%$ :mad2: :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej wymienić akumulator, gdy tylko daje pierwsze sygnały zużycia?

 

Prościej byłoby nie zasuwać auta na noć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

A lepiej (jak już dawniej pisałem) - puścić sobie ukryty kabel od "+" akumularota do bagażnika. Wtedy łatwo podpiąć do innego aku lub prostownika i otworyć drzwi bezinwazyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lepiej (jak już dawniej pisałem) - puścić sobie ukryty kabel od "+" akumularota do bagażnika. Wtedy łatwo podpiąć do innego aku lub prostownika i otworyć drzwi bezinwazyjnie :)

 

Tak też uczyniłem :dance:

Kupiłem też prostownik i przed weekendem aku na noc do domciu i ładowanko, w ciągu tygodnia nie mam za bardzo gdzie i kiedy jeździć, więc akumulator się rozładowuje, zwłaszcza przy takiej pogodzie niestety :mad2:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=285366 <- E36 318i Touring ... była :(

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=73366 - E39 520i ... była :(

E32 730i R6 - Diamantschwarz Metallic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Kupiłem też prostownik i przed weekendem aku na noc do domciu i ładowanko, w ciągu tygodnia nie mam za bardzo gdzie i kiedy jeździć, więc akumulator się rozładowuje, zwłaszcza przy takiej pogodzie niestety :mad2:

 

Ale w/g mnie to masz troche dziwnie z tym rozładowaniem (może aku kiepski).

Ja ubiegłej zimy miałem auto nawet tydzień przy mrozie, i potem bez problemu po paru sekundach kręcenia paliło.

Teraz to góra 2 dni stoi bez ruszania, a i przyzwoitych mrozów jeszcze nie było, więc nie skomentuje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra ... a jak mogę otworzyć swoje auto kiedy kluczyki które posiadam pasują jedynie do klapy bagażnika !?!? Może od początku ... mam E34 z 90 roku z pełną elektryką jeśli chodzi o drzwi i szyby. Kiedyś kilka razy jak rozładował mi się akumulator to otwierałem klapę bagażnika zdejmowałem boczek a tam znajdował się taki przewód dosyć gruby "+" następnie masa i jakoś wychodziło ale .... wczoraj w nocy skończyłem jazdę ... rano idę do bryki a tu klapa :( Myślę ... pewnie akumulator (choć jednocześnie się zdziwiłem ponieważ po wcześniejszych problemach kupiłem na zimę nowy akumulator). No ale wcześniejsze doświadczenia podpowiadały że to aku ... otwieram klapę bagażnika a tam cztery lampki w środku i na klapie od wewnątrz świecą jak wściekłe (co wcześniej przy rozładowanym aku się nie zdarzało z oczywistych względów). Tak czy siak okazało się że to nie wina akumulatora. No i teraz jeszcze raz meritum sprawy ... mam dwa klucze z których jeden otwiera klapę a drugim uruchamiam silnik ... niestety żaden z nich nie pasuje ani do drzwi kierowcy ani do drzwi pasażera :( (coś niestety było kombinowane przez poprzedniego właściciela). Potrzebna mi informacja jak mechanicznie otworzyć któreś z czworga drzwi ?!?!??!? Jak ktoś ma jakieś sugestie to bardzo chętnie poczytam !!! We wtorek będę kombinował żeby otworzyć moją piękność i każde dodatkowe informacje są mile widziane !!!

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich miłośników marki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, teraz i ja podpytam, choc nie probowalem z podniesieniem klamki, za chwile sprobuje. szukam jeszcze innych wyjsc "w razie czego".

auto stoi w warsztacie, odpięto akumulator, bo auto ma wyjętą skrzynię, wydech itp..

samochod zamknięty tak, że w tej chwili otwiera się tylko bagażnik.

Akumulatora nie naładuję i nie podepnę, bo jest w środku (i tak bałbym się, czy bez skrzyni czegoś w kompie nie namiesza, dlatego odpięty jest)

 

są jeszcze jakies opcje otwarcia auta? Bez użycia akumulatora koniecznie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem to zrobić w sposób bardzo niefachowy ale za to niczego nie uszkodziłem ... przez bagażnik wsunąłem po szybie drut metalowy i złapałem za "cycek" do otwierania drzwi tylnych ... "cycek" do góry no i drzwi się otwarły ;) ... Jest tylko jeden warunek ... trzeba mieć jakiś otwór pomiędzy bagażnikiem a przedziałem pasażerskim .... np. od worka na narty albo jak w moim przypadku otwór po wcześniej (na szczęście) wymontowanym dość pokaźnych rozmiarów głośniku w tylnej półce. I szczerze mówiąc choć na początku wątpiłem w powodzenie tej operacji to poszło zaskakująco łatwo ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak georguE34, ale jakbyś miał pełne zamknięcie drzwi (rygielki elektromagnetyczne zasunięte), to byś za klamkę mógł ciągnąć bezskutecznie do woli...

 

Kolego Patrykos, skoro Twoje auto stoi/wisi na warsztacie, to najprościej jest podpiąć zewnętrzny aku do klemy przy alternatorze i z pilota otworzyć. Skoro masz dobry dostep od dołu, to łatwo przytkniesz kabel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się zrozumieliśmy .... nie ciągnąłem za klamkę od wewnątrz tylko za ten "cycuszek" do odryglowania drzwi co jest przy szybie ;) ... Za klamkę nawet nie próbowałem bo wiedziałem że jest zaryglowane i [BAD] zbita by była z tego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się zrozumieliśmy .... nie ciągnąłem za klamkę od wewnątrz tylko za ten "cycuszek" do odryglowania drzwi co jest przy szybie ;) ... Za klamkę nawet nie próbowałem bo wiedziałem że jest zaryglowane i [bAD] zbita by była z tego :)

 

Ale ja Ciebie dobrze zrozumiałem, i jak masz zaryglowane podwójnie, to czy ciągniesz za klamke, czy za bolec rygla, to i tak nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@georguE34 nie wiem jak w E34 (nie próbowałem), ale do E32 w razie wpadki jaką opisałeś (np. przy zatrzaśniętym jedynym komplecie kluczyków) zawsze można wydłubać uszczelkę w tylnych drzwiach na tym okienku (trójkątnym) i powoli zabrać się do demontażu zarówno tej uszczelki jak i tejże szybki celem wsadzenia całej ręki ...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź amato ale mam nadzieję że już nie będę musiał z niej korzystać ... najprawdopodobniej na początek wymienię zamki (wkłady) na takie coby się z kluczyka otwierały a następnie zmienię centralkę zamka ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.