Skocz do zawartości

E46 320d zgasło i nie odpala


Mały66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim BMW E46 320 D. podczas jazdy silnik zgasł i juz ni echce wogole odpalić, pomimo, że wszystki kontrolki są ok i auto kręci ale nawet nie załapuje. Czy jest ktoś taki kto mógłby mi pomóc i wskazać czego i gdzie mam szukac powodu.Do tej pory auto chodziło bez zarzutów ni eprtzerywało i paliło od kopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem , według mnie padł ci sterownik od pompy wtryskowej .

Na kompie wyszedł padniety wtrysk sterujący który wymieniłem na nowy i nic .

Znalazłem gościa który naprawia właśnie sterowniki , auto zapaliło ale pochodziło miesiąc i pompa padła całkowicie.

Regeneracja kompletna pompy - koszt co niektórym znany.

Ja tego nie zapomne

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Przy ostrzejszym przyspieszaniu na górce po prostu silnik zgasł - żadnych objawów wcześniej nie było...

Diagnoza - pompa do regeneracji.

Slyszałem że na naszym paliwie żywotność tego elementu to 200000km.... - ja zrobiłem trochę więcej :)

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem na kompie i nic nie wykazało. elektryk stwierdził ze według niego to pompa wtryskowa. Nie wiem czy mu uwierzyc i ja wyciagac od razu czy cos jeszcze szukac. A tak poza tym wie ktoś moze gdzie w województwie łódzkim regenerują taki epompy i jakie mniejwiecej koszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie było tak samo..... i pocieszę Cię :roll2: Padła pompa ale PALIWA. Koszt w serwisie BMW 1100 zł wymiana z testem komputerowym. Jak załączysz kluczyk na pierwszy stopień to posłuchaj czy pompa paliwa się załącza, normalnie słychać ją bez problemu. Jak nie będziesz jej słyszał to masz odpowiedź :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno,

znajdź taki warsztat który będzie wiedział jak to zdiagnozować,

bo metoda prób i błędów moze doprowadzić do niemiłych wydadków,

na skopojnie bez podpalania,

 

Dokładnie. Najlepiej żeby potrafili się podpiąć bezpośrednio pod sterownik pompy. Jeśli nie będą wiedzieli o co chodzi albo będą coś kręcili to szukaj innego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.