Skocz do zawartości

przepływomierz


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem z gościem który sprzedaje przepływomierze.

Ma w ofercie i oryginały i zamienniki.

 

Powiedział mi wprost , że jak robisz auto dla siebie to TYLKO oryginał.

 

Zamienniki nie trzymają parametrów i ogólnie są tylko po to by komp nie pokazywał błędów.

 

Ale stanowczo nie maja prawa działać prawidłowo.

 

Smutne ale prawdziwe.

potwierdzam.

BOSCH to najrozsądniejsze rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak robisz auto dla siebie to TYLKO oryginał.

 

Masz rację....

Ja z kolei wiem ze swojego doświadczenia, że wybór oryginalnej części do betki opłaca się zawsze - i to nie tylko jeśli chodzi o przepływki. :mrgreen:

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozpowiadajcie mitow o programowaniu przepylwyki. Jedyna rzecz to skasowanie starej map i tyle. Pozniej auto uklada sobie samo nowa.

Nie chodzi o programowanie samej przeplywki bo to tylko sensor ktory mierzy przeplyw powietrza, lecz o programowanie modulu DDE tak aby prawidlowo interpretowal pomiary z nowej przeplywki. Programowanie jest konieczne (M47 i M57) jesli stara przeplywka (np. 13 71 2 247 002 lub 13 62 7 787 976) nigdy nie byla wymieniana a nowa jest innego typu, np. 13 62 7 787 076.

 

Ci co maja DIS'a :8) i chcieliby sie dowiedziec jak to zrobic odsylam do TIS'a, service information SI 130101690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis podłaczyc auto do kompa, chciałem sprawdzic błedy bo dopiero niedawno kupiłem E46, no i przepływka wychodziła na wskazaniach poza zakres, juz myslałem ze do wymiany, ale mechanik powiedział, ze we wtyczce ktora sie do niego podłacza lubią sie styki pokrzywic i nie kontaktują jak powinny, minuta cienkim srubokretem i działa jak powinien! Moze Wam to coś pomoże :)

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiennik firmy intermotor automotive components nottingham england.Kolega wczesniej dał pomysł ze mozna przełozyc z zamiennika do orginału ten drucik i bedzie chodziło jak trzeba,co wy na to?Prosze o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie nie rozpowiadajcie mitow o programowaniu przepylwyki. Jedyna rzecz to skasowanie starej map i tyle. Pozniej auto uklada sobie samo nowa.

Nie chodzi o programowanie samej przeplywki bo to tylko sensor ktory mierzy przeplyw powietrza, lecz o programowanie modulu DDE tak aby prawidlowo interpretowal pomiary z nowej przeplywki. Programowanie jest konieczne (M47 i M57) jesli stara przeplywka (np. 13 71 2 247 002 lub 13 62 7 787 976) nigdy nie byla wymieniana a nowa jest innego typu, np. 13 62 7 787 076.

 

Ci co maja DIS'a :8) i chcieliby sie dowiedziec jak to zrobic odsylam do TIS'a, service information SI 130101690

 

No tak ale tu mowa o wsadzeniu czegos innego niz serja.

Z drugiej strony dobrze wiedziec :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Widzę że jest kilka osób znających temat,wiec pytanie gdzie najlepiej zaprogramowac przepływkę w lubelskim??

 

Jakie miasto? Troche interfejsow sprzedalem moze ktorys kolega mieszka blisko Ciebie i pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis podłaczyc auto do kompa, chciałem sprawdzic błedy bo dopiero niedawno kupiłem E46, no i przepływka wychodziła na wskazaniach poza zakres, juz myslałem ze do wymiany, ale mechanik powiedział, ze we wtyczce ktora sie do niego podłacza lubią sie styki pokrzywic i nie kontaktują jak powinny, minuta cienkim srubokretem i działa jak powinien! Moze Wam to coś pomoże :)

 

a mozna wiedzieć gdzie byłes na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mogę ci odpowiedzieć po moich ostatnich doświadczeniem z przepływomierzem.

 

Jedynie podmiana na sprawną daje porównanie.

 

Odczyty z kompa niewiele mogą powiedzieć.

 

Ja ostatnio wymieniłem przepływkę i jest poprawa nawet w sprawach pozornie nie związanych z przepływomierzem. < np wypadanie zapłonów ustąpiło ale nie tylko >

 

Dodam , że na starej komp nie pokazywał żadnych błędów.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis podłaczyc auto do kompa, chciałem sprawdzic błedy bo dopiero niedawno kupiłem E46, no i przepływka wychodziła na wskazaniach poza zakres, juz myslałem ze do wymiany, ale mechanik powiedział, ze we wtyczce ktora sie do niego podłacza lubią sie styki pokrzywic i nie kontaktują jak powinny, minuta cienkim srubokretem i działa jak powinien! Moze Wam to coś pomoże :)

 

a mozna wiedzieć gdzie byłes na kompie?

 

Jasne ze tak:) U goscia ktory takze zajmował sie moją poprzednia beemką :) Facet generalnie jest pasjonatem, ogolnie, im trudniejszy problem tym wieksze wyzwanie dla niego, moze olac wszystkie inne auta ktore u niego stoją jesli jakis problem zaprzątnie mu głowę, a stoi ich duzo, ludzie oddaja mu najrozniejsze wynalazki bo jest chyba jedyna osobą w Krakowie, ktora sie w tym łapie, np XKR, 911 Turbo i tym podobne :) Balice, Podkamycze 26, Staszek :) Moge go z czystym sumieniem polecić.

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Koleg pojedz sobie na hamownie podwoziowa wsiad do aut podlacz sobie INPA i popatrz jak zachowuje sie przeplywka przy okazji dostanie wykres mocy i bedziesz wiedzial czy z autem jest wsio ok.

Bledy wyskakuja jak calkiem padnie przeplywka a live data pokaze jakie sa wartosci aktualne.

Edytowane przez nerwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest kilka osób znających temat,wiec pytanie gdzie najlepiej zaprogramowac przepływkę w lubelskim??

 

Lublin, ul. Warszawska 150 Firma BRJ czy coś takiego - spróbuj tam podobno najepszy magik od BMW w lubelskim...

 

Czy ktoś z was kupował może tą przepływkę:

http://moto.allegro.pl/item459313207_przeplywomierz_bmw_e46_e39_e38_diesel_0928400527.html

 

stosował ją, jest sens kupować, czy szkoda na nią kasy?

Pozdrawiam ... :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.