Skocz do zawartości

muli mi auto,co robic!!!


MCD

Rekomendowane odpowiedzi

Czy winą braku mocy moze byc pompa paliwowa?czy tez zapchany katalizator?jak moge to sprawdzic skoro bylem na kompie i nic mi nie wyswietlilo ..ogolnie mam wszystko wporzadku wraz z elektroniką..wymienilem filtr paliwa,4 swiece,uszczelki od chlodnicy no przeplywka tez wporzadku.nie mam pojecia...na luzie jak powoli wcisne pedał gazu do dechy to idą mi obroty na maxa ..ale jak wcisne szybko pedal gazu do dechy to obroty wskakuja mi na max 4 tysiace i normlanie jak by sie meczyl a nawet dusił sie ten samochod, a mnie to tak zaczyna draznic powoli bo nie moge sobie normalnie pojezdzic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja miałem na starym silniku to samo;/ Okazało się że mam walniętą sonde i przepływomierz mimo , że komputer tego nie pokazywal. Zresetuj sobie kompa metoda z klemami (poszukaj na forum) i sprawdz czy bedzie lepiej, jezeli tak ja sie upieram na przeplywce lub sondzie ( lub dwoch) ewentualnie cos z filtrem powietrza moze byc nie tak , jakas nieszczelnosc lub cos, ewentualnie mozesz jeszcze pokretelkiem linke od gazu troszke poluznic moze cos pomoze pozdro

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz przepływomierz i sie przejedz kawałek. jeśli nie bedzie różnicy, to sprawdz na oko ciśnienie spalin przy ujściu wydechu- niech ktoś przygazuje, i jeśli bedzie słabo dmuchało- tak na metr, dwa, to może być katalizator- normalnie powinno dmuchać na 3-4 metry. przynajmniej ja tak miałem, zmieniłem katalizator i jest w porządku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może elektrozawór sterujący turbo...albo zapchany filtr albo całkiem padł.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

heh turbo to raczej nie mam,a filtr paliwa tez wymienilem ,powiem ze po wymianie filtra paliwa odczułem roznice no takiego przyspieszenia ze tak powiem ,ale to nie jest to samo co mialem przedtem..powinienem czuc moc powinno szarpac autem przy mocnym gazie na 1 biegu czy 2,a tu kupa ...ogolnie wszystkie opcje wymiany bedą kosztowne ,dlatego chcialbym wiedziec co moze byc przyczyną bo sonda ,przeplywka ,pompa paliwa to nie są tanie wymiany..wybiore sie jeszcze raz na diagnoste i sprawdze spaliny jak dmucha tam ,moze ten katalizator jest do wyciecia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz na oko ciśnienie spalin przy ujściu wydechu- niech ktoś przygazuje, i jeśli bedzie słabo dmuchało- tak na metr, dwa, to może być katalizator- normalnie powinno dmuchać na 3-4 metry. przynajmniej ja tak miałem, zmieniłem katalizator i jest w porządku

 

Na oko to można leżeć w szpitalu.

Bardzo dobra diagnostyka katalizatora :duh: Zamiast jechać na analizę spalin - stajemy z tyłu auta i mierzymy odległość "wydmuchu" spalin :mad2:

 

U mnie ta odległość wynosi 2 metry 17 cm i 24 mm - czy to oznacza iż mam zapchany katalizator. Silnik M54 - prosze o pomoc i porady czy mam wywalić katalizator :clap:

 

Pzdr,

 

P.S. Objawy słabego auta to przedewszystkim padnięte przepływomierze, zbyt małe ciśnienie paliwa oraz czasami padnięta sonda (brak odczytu składu mieszanki). Może być też nieszczelność w układzie dolotowym i wtedy będzie silnik chodził "kulawo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.