Skocz do zawartości

Przepływomierz w TDS. Czy taki sam jak w Oplu?


hannibal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, ze jestem zmuszony wymienic przeplywomierz w moim TDSie E39, a nowy najtaniej znalazlem za 770PLN - postanowilem poszukac uzywki. W zwiazku z tym mam nastepujace pytanie:

 

- czy przeplywomierze Pierburg o nr. 7.22184.50.0, 722184500, 7.22184.00.0, 722184000, 7.22184.00.1, 722184001, 7.22419.00.0, 722419000, 7.22419.50.0, 722419500 sa swoimi odpowiednikami?

 

Ja u mnie (e39, rocznik 1997) mam 7.22184.00.0. Ciezko taki znalezc (a jesli juz to w cenie takiej, ze bardizej stosowne zdaje sie kupienie nowego). Da sie za to znalezc przeplywki z Omegi TDS (np. 7.22419.00.0).

 

Za odpowiedzi z gory dziekuje i mam nadzieje, ze kiedys ten post i odpowiedzi na niego przydadza sie potomnym.

Pozdrawiam.........Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego.

Właśnie jestem w trakcie rozgryzania oznaczeń przepływomierzy i wyniki jak na razie są obiecujące.

 

Oszczędności z tego wynikające mogą być naprawdę spore.

 

Ale jeszcze nad tym pracuję i jeszcze ostatecznie nie mogę potwierdzić.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podłączam sie do tematu. Przepływka w TDS E39 ...koszmarnie droga,,znaczy sie wrecz niebotycznie.800 do 989 zł .Swoje spostrzeżenia opieram na wynikach INPA . która pokzauje mi ogromnie zawyzone wartości.Mój przepływomierz ma 260k i 11 lat.. Co zrobić aby było tanio? hę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie.

Jak pisałem jestem w fazie badań ale już mogę powiedzieć , że można czasem znaleźć podobny przepływomierz.

To znaczy z identyczną elektroniką wewnątrz.

Często różnią się tylko średnicą obudowy < czasem kształtem wtyczki.>

 

Ja jak narazie dochodzę do tego na podstawie przepływek SIEMENSA od benzyniaka < jeszcze droższych>

Dlatego właśnie poszukuję przepływomierza jak widać na dole. < ale coś nikt nie chce mi odprzedać. Tylko się jakies dziwaki odzywały i znikały bez odpowiedzi.>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci - to czy wyjsciem z takiego przeplywomierza jest sygnal analogowy w jakis tam sposob powiazany z aktualnym przeplywem, czy komunikuje sie on ze sterownikiem przez jakis cyfrowy strumien danych ?

pozdr...........jacek.

 

p.s. zadnych innych odpowiedzi n/t przeplywek? nikt nie zmienial w tdsie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci - to czy wyjsciem z takiego przeplywomierza jest sygnal analogowy w jakis tam sposob powiazany z aktualnym przeplywem, czy komunikuje sie on ze sterownikiem przez jakis cyfrowy strumien danych ?

pozdr...........jacek.

 

p.s. zadnych innych odpowiedzi n/t przeplywek? nikt nie zmienial w tdsie? ;)

 

może ten z omegi tds by podpasował, tam robi je co prawda gm, ale kto wie czy nie na licencji bmw, nawt optycznie wygląda podobnie jak oryginał z tds- patrzałem dziś na allegro- nawet wtyczka jakby taka sama....

a co do ceny przepływki- jak za kawałek plastiku to faktycznie kosmos

co do zamienników- posiadacze tds;ow mają pecha jest zamiennik pierburg i kosztuje 770 pln, do innych modeli zamienniki mtm za 220 zł :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie hannibala.Dobrze by było wiedziec jaka jest "pinologia" we wtyczce przepływomierza.Z pewnością musi dochodzić napięcie do hot-filmu(kiedyś drucika) .Musi być także pomiar temperatury przepływajacego powietrza.I tu jest pytanie czy te dane wstepnie są obliczane w module przepływomierza i potem szyną danych kierowane do DDE czy sygnał wędruje drogą analogową.Ale coś mi się wydaje że droga analogowa może być zawodna bo wpływały by na to wartości połączeń,rezystancja kabli.zanieczyszczenia wtyczki itd. No chyba że to wartości o dużych potencjałąch i różnicach to wtedy OK.JAk jest po szynie danych to ni e każda elektronika będzie "gadać" z DDE. A w ogóle to co tam się psuje? Wygrzewa się hot film i staje sie zimnawy ,oszukując że niby jest duzy "wiatr" w dolocie do turbo? CZy termistor pada i efekt jest ten sam? Trzeba PAnowie pomyślec o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dwie odpowiedzi:

 

sebos76: W BMW TDS przeplywka tez jest produkowana przez pierburg, wiec ta przeplywka z przeplywomierz.pl za 770 to nie zamiennik, a dokladnie ten przeplywomierz. Przeplywki w OPLU i BMW wygladaja tak samo. Pytanie tylko czy pinout jest taki sam i czy charakterystyka czujnika jest taka sama.

 

Intraco: Mozliwosci sa dokaldnie takie jak opisales. Tyle, ze jesli sygnal przesylany jest droga analogowa, to watpie, zeby byl to sygnal napieciowy (tak jak napisales - spadki napiecia na wtyczkach itd.). W automatyce robi sie to w ten sposob, ze sygnal przetwarzany jest na prad, a prad jak wiadomo w kazdym miejscu przewodu jest taki sam. Uzywa sie wartosci 4mA do 20mA - w przypadku gdy odbiornik wykryje zero wie, ze jest jakis problem z kablem, lub samym czujnikiem/przetwornikiem.

Byc moze to nie jest za dokladnny iopis (nie mialem stycznosci z takimi rzeczami z 10 lat), ale ogolnie zasada przesylania informaci pradem a nie napieciem jest lepsza.

 

I ciagle nie ma odpowiedzi czy ktos probowal wrzucic przeplywke z OPLA ;/

pozdr.............jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hannibal doskonale Ciebie rozumiem i taka mozliwośc jak najbardziej istnieje.Spadki napięc by były mozliwe gdyby rezystancja obwodu wejsciowego była mała i wszelkie błedy w połaczeniach by od razu wychodziły.Z drugiej strony przy ogromnej rezystancji wejsciowej,przewód mógł by i mieć w szeregu rezystor 1MOhm a i tak pomiar na końcu by był równy potencjałowi wejsciowemu.Jednak mysle że tak nie jest bo ogromna rezystancja wejsciowa drastycznie zwiększa czułośc na wszelkie zakłócenia.:( Takim chyba mi znanym przykładem pracy napięciowej jest zwykła sonda lambda :)

Ale nie bedziemy gadac o tym ..bo i tak stoimy w miejscu.TAk jak napisałeś producentem przepływki do TDSa jest Pierburg ..ii coś mi sie wydaje że jedynym,,producentem.Tyle różnych firm na swiecie robi te przepływki i chińskie i skandynawskie.. itd ....No a do TDSa nie robią :( Robią do 530D do 520D itd...ale do TDSa nie..To jakiś koszmar!.Gdybysmy znali wartości to tam teoretycznie można zamontować wszystko!..

Ale mnie to wkurza :) mówię wam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.