Skocz do zawartości

świeci kontrolka po zmianie klocków hamulcowych


12345Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem -zaswiecila mi sie kontrolka od braku klockow...wymienilem wczoraj z przodu klocki no i nie zgasla mimoze juz wszystko jest ok . Co to sie dzieje??

ona powinna chyba zgasnac??

co mam zrobic jechac na kompa sie podpiac i skasowac blad?

czy samemu sie jakos resetuje kompa? -moze jest jakis reset na kompie jak w octavii???.... heh co zrobic help :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić nowe i wymienić, z tego co pamiętam to są dwa, w przednim lewym i w tylnym prawym kole.

 

 

Jesli kolega ma e36 316i to raczej z tyłu ma bębny - a tam czujników nie ma.

 

Reszta - zgadzam się - wymień czujniki. Na kompa nie trzeba jechac - po pewnym czasie samo gaśnie. Ewentualnie można zresetowac komputer.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić nowe i wymienić, z tego co pamiętam to są dwa, w przednim lewym i w tylnym prawym kole.

 

 

Jesli kolega ma e36 316i to raczej z tyłu ma bębny - a tam czujników nie ma.

 

Reszta - zgadzam się - wymień czujniki. Na kompa nie trzeba jechac - po pewnym czasie samo gaśnie. Ewentualnie można zresetowac komputer.

 

Pzdr,

No fakt moja wina, nie looknołem jaką ma wersję silnikową :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak wtrącę małe pytanko, chociaż już o tym na pewne było ale może szybko ktoś odpowie-kontrolka nie świeci jak układ jest zwarty (połączone dwa kable ze sobą od czujnika) czy rozwarty?

 

ZWARTY

 

Pomyśl logicznie jak by to niby miało działać żeby czujnik ścierając się o tarczę miał się zewrzeć?

 

On się po prostu ściera i ścierając rozwiera się obwód.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam 316 ale sie mylicie- mam z tyl tarcze a nie bebny i jest tam czujnik. A wymienialem tylko przod bo tyl byl ok klocki.

 

Czyli mowicie wymienic...czujnik z przodu to spoko sie wymieni...

 

a ciekawe czy "konczace" sie klocki mialy wplyw na to ze ABS sie zaswiecil? jak kupilem auto-6tys km temu to odrazu od kupna swiecil mi sie abs... niedawno wmienilem klocki bo ta kontrolka od nich sie zaswiecila no i teraz swieci mi sie i ABS i klocki.... heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ABS działa Ci poprawnie? On raczej niema prawa się świecić jak się klocki kończą-ja ostatnio jak nie miałem czujnika to zorałem aż jedną tarczę klockiem którego prawie nie było ale żaden ABS się nie świecił-to chyba inna przyczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możliwe , że padł czujnik od ABS przy którymś kole. < to najbardziej prawdopodobne i najtańsze.>

 

Albo moduł od ABS < drogi>

ABS świeci też jak spadnie napięcie akumulatora poniżej 10v.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to teraz pytanie - wymienilem klocki z tylu auta, nowy czujnik - kontrolka nadal swieci ;/

w ub roku wymienialem przod - nowy czujnik i po przejechaniu ok 100-200m kontrolka zgasla. teraz juz zrobilem ok 10km a kontrolka nadal swieci - poradzcie co robic - jechac na kompa??

dodam ze z przodu klocki jeszcze sa dobre, resa kompa juz robilem ale nie pomoglo...

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik dobrze połączony, można go tylko w jednej pozycji podłączyć. mowisz na krotko czujnik?? tzn kostke czujnika - ale chyba tylko na chwile zeby spr czy zgasnie bo nie mam zamiaru jezdzic bez czujnika

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kontrolki klockow to w moim przypadku reset kompa ja wyeliminowal... nie robilem go z mysl zeby kontrolke zgasic ale sprawe zalatwil..moze przypadkowo...w sumie nie wiem.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.