Skocz do zawartości

Przepływomierz BMW E-46 320D rok 2000


Valdi204

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno sprowdziłem z Niemiec BMW E-46 320D z 2000roku.Wymieniłem w nim olej i filtr oleju reszta została sprawdzona w warsztacie pod patronatem BMW i nie zalecano mi na razie nic przed zima ruszac oprocz filtra powietrza i paliwa i zeby sprawdzic swiece.Mechanik po sprawdzeniu na komputerze powiedział ze przepływomierz nie jest juz w 100% sprawny,po czym poznac ze juz nadaje sie do wymiany?Słyszałem jedynie ze jak pada to spalanie wieksze i traci moc czy tak?Na moc na razie nie narzekam wchodzi ładnie na obroty a spalanie w miescie pokazuje w granicach 7,1-7,4 czy to duzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj.

U mnie bylo tak, że swiezo sprowadzony samochod przyśpieszał powiedzmy do 2.5 tys obrotów. Potem nie przyspieszal wcale. Kupilem, wymienilem przeplywkę (nie obeszlo sie bez problemow, gdyz BOSCHA wymagal zmiany softu w kompie - wtedy o Tym nie wiedzialem) polskiej firmy. Samochod przyspiesza identycznie jak kolegi, ten sam rok, (przeplywke ma Pierburga.)

Spalanie - 6.5 średnia, z Tym, ze przewaznie macham miasto, ok 1h godziny dziennie w korku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to przeplywomierz spalanie nieznacznie moze wzrosnąc ale tego sie nie zauwaza ale napewno auto nie wchodzi na obroty tak jak powinno powoli krok po kroku bedzie tracic moc az bedzie chodzic jak przyslowiowy maluszek i wszyscy z krzyzowania beda cie brac

 

przeplywomirz mozna regenerowac ale lepiej miec nowy koszt około 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie słyszałem o skutecznej regeneracji przepływomierza. Jedyna pewna regeneracja to wymiana całej elektroniki wewnątrz < czasem jest możliwość dokupienia wkładu >

 

Ale nie kombinował bym tylko wymienił na nowy i to tylko ORYGINAŁ.

Na inne szkoda kasy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja tak powiedział facet z Foty S.A. Odział Elbląg

cyt.:

"mamy na stanie regenerowane przepływomierze do VW i Audi a do BMW w tej chwili nie posiadamy wiadomo oryginalny jet drogi po zniżce 670zł"

 

z tego co mi wiadomo to je sie czyści jak i czy skutecznie nie sprawdzałem kupiłem nowy

 

bo co oryginalne jest lepsze np. dolary, adidasy, płyty... haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.