Skocz do zawartości

układ chłodzenia


Nasa87

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki czy to jest mozliwe gdy w zbiorniku wyrównawczym od plynu chłodniczego jest go mało to samochód ma prawo się zagrzać? gdyz dzisiaj mialem wlasnie taką przygode że kreska temp osiągneła czerwone pole...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ile było tego płynu?

No i kiedy sprawdzałeś jego poziom? < jak był ciepły czy zimny?>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak kiedy zauwzylem ze temp. jest na czerwonym polu to szybko zjechałem na postoj otworzylem maske ale tam plyn chlodzący był przy korku jak silnik ostygł to spadł prawie na sam koniec zbiorniczka więc dolałem litr odczekałem pare minut i pokonałem jeszcze do domu 30km bez problemów juz.. pierwszy raz zdazyla mi się taka sytuacja z autem i się zaniepokoilem czy mozliwe że termostat się zaciął? gdyby na amen cos padlo to auto by dalej by się grzało po przejechaniu kilkunastu km?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem dobrego mechanika, ktory dodawal czegos takiego, zeby uszczelnic nagrzewnice we francuskim pojezdzie. ten sam czlowiek mowil tez, ze nie raz przyjezdzali do niego ludzie, co im chlodzenie nie dziala, bo cala butelke dodali :duh:

 

moge tez podac przyklad znajomego, ktory w starym, dosc mocno zmeczonym aucie dodal cudownego srodka i zapchal tym chlodnice. po tym jak z nim to lalem i stwierdzilismy, ze jest ok wpadl na pomysl i dodal drugie tyle...

 

takze moja rada: mozna, ale z glowa + oczywiscie kwestia co wlasciwie chcesz uszczelniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój problem pasuje do tematu więc się przypnę :wink:

zauwazyłem, ze powoli ubywa mi wody :cry2: . Co sądzicie o preparatach uszczelniających :?:

Lepiej chyba zlokalizować miejsce przecieku i się tym zająć na poważnie. Potem jest opinia że e36 to większość szroty, ale one takie z fabryki nie wyszly wlasciciele doprowadzają do takiego stanu. Ja wiem że te auta mają po 10-18 lat ale to nie znaczy że nie nalezy im sie troche serca. Jak go nie masz to kup sobie fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
więc tak kiedy zauwzylem ze temp. jest na czerwonym polu to szybko zjechałem na postoj otworzylem maske ale tam plyn chlodzący był przy korku jak silnik ostygł to spadł prawie na sam koniec zbiorniczka więc dolałem litr odczekałem pare minut i pokonałem jeszcze do domu 30km bez problemów juz.. pierwszy raz zdazyla mi się taka sytuacja z autem i się zaniepokoilem czy mozliwe że termostat się zaciął? gdyby na amen cos padlo to auto by dalej by się grzało po przejechaniu kilkunastu km?

 

Wygląda to troszkę na zapowietrzony układ.

Sprawdź poziom płynu na zupełnie zimnym silniku.

A po nagrzaniu poluzuj odpowietrznik na chłodnicy i zobacz czy będzie wypływał z niego tylko płyn czy może będzie powietrze?

Sprawdź czy działa ogrzewanie?

 

Może to i termostat ale raczej by sam się nie naprawił.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.