Skocz do zawartości

CD w E-39


jaro9-75

Rekomendowane odpowiedzi

zarówno wersje z kaseta jak i odtwarzaczem Cd maja mozliwosc podłączenia zmieniarki, nie kazde auto ma kabel w standardzie, ja mam e39 525 z 1998 i nie ma kabla pod zmieniarkiem ale radio ma wyjscie bo sprawdzalem, no i opcja na radio typu MODE czy jakos tak to jest przelaczenie na zmieniarkem.

PS moze ma ktos bna sprzedanie magazynek do orginalnej zmieniarki bmw wersja e39, pasuje rowniez od e46 X5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prosze o info czy mozliwa jest zamiana radia z kaseta na radio z CD bez dodatkowych niespodzianek? Mam takie radio kasetowe, które nie ma sterowania zmieniarką a kiedys gdzies czytałem, że aby działalo radio CD trezba dołożyc jakąś kość (doliczano za nią 300zł).

No i jak wyjąc radio? Podobno należy zdjąc pokrętło i tam jest śruba ale nie wiem napewno? e39 523 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz pokrętło odkręcasz tą śrubkę (lub tylko luzujesz, nie pamiętam czy ona się wykręcała czy nie) i najlepiej mieć coś płaskiego, ja wziąłem kartę do bankomatu i wsunąć po obu stronach radia, żeby puściły zaczepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyjęcia radia to są dwie opcje,

zdejmij pokrętło od głośności i tam masz albo miejsce na płaski wkrętak, albo na torx, wkładasz co trzeba, przekręcasz o ćwierć obrotu (nie pamiętam w którą stronę) i tak trzymając pociągasz za radio i wychodzi- możesz włożyć palce w miejsce na kasetę i za to pociągnąć

 

zajrzyj do działu audio, tam temat był dokładnie omawiany, jest różnica między radiami w e39

jak chcesz coś kupić to zapytaj użytkownika Sebast - BMW Klub Polska on handluje oryginalnym audio do beemek, na pewno też doradzi ci co i jak z tymi radiami

 

mój wniosek po walce z audio w mojej e39 co byś nie zrobił i tak fabryczne audio gra żałośnie, ceny oryginalnych elementów są zazwyczaj chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z zestawu audio z kasetowym radiem BECKER najgorszym elementem jest to radio.

Zamień je na próbę nawet jakimś nędznym soniaczem a zobaczysz ogromną różnicę.

 

Wszyscy doradzają wymianę głośników a ja wywaliłem radio i dopiero mam dźwięk jak trzeba.

 

Zaraz się pewnie ktoś odezwie , że wygląd nie taki. Wygląd może jest ważny ale dźwięk dla mnie też ma znaczenie.

Ja szybko przywykłem a jak będę planował sprzedać autko to wsadzę oryginalne radio które teraz leży w szafie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zestawu audio z kasetowym radiem BECKER najgorszym elementem jest to radio.

Zamień je na próbę nawet jakimś nędznym soniaczem a zobaczysz ogromną różnicę.

 

Wszyscy doradzają wymianę głośników a ja wywaliłem radio i dopiero mam dźwięk jak trzeba.

 

Zaraz się pewnie ktoś odezwie , że wygląd nie taki. Wygląd może jest ważny ale dźwięk dla mnie też ma znaczenie.

Ja szybko przywykłem a jak będę planował sprzedać autko to wsadzę oryginalne radio które teraz leży w szafie.

 

zrobiłem tak samo choć nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy psują wygląd deski (jeszcze jak nie mialem e39) teraz przywykłem a jakość dźwieku jest zauważalnie lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za informacje. Co do wyglądu deski to faktycznie jest on bardzo wazny w e39. Zawsze uwazałem e39 i e38 jako szczyt tego co bmw oferowało. czesniej było trochę gorzej a później tu juz wiemy jak jest. U mnie obawy co do zeszpecania deski potęguje fakt, że mam tylko ręczną klimę a wiec pokrętła. jak wsadzę zwykłe radio i ramkę to niwiele pozostanie z pięknej deski e39. Trudna decyzja: wygląd czy dźwięk ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio BMW BUSINESS (kaseciak) a w bagażniku zmieniarka na 6 CD. Jak to jest podłączone to nie wiem ale wszystko jest w porządku - wszystkie CD chodzą jak jest ciepło (jak zimno jak teraz to nie chodzi żadna ale to wina chyba już wysłużenia, chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł na to dlaczego nie chodzi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co wiem to było to fabrycznie założone.

Poszukaj kabelka po przeciwnej stornie jak jest aku, tam mam zmieniarkę. Może wystarczy samo podpięcie oryginalnej zmieniarki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wyjscie umiescic radio te 2 lepsze w schowku niepsujac przy tym wygladu :)

tak i schowek się nie domyka, chciałem tak zrobić, ale radio się nie mieści

mozliwe jest zeby to przerobic ale trzeba powycinac troszke elemento ze schowka i powinnno wejsc a jak nie to tzw LIPA :/

e90 330i manual :D http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=180705

///M - The most powerful letter in the world!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wyjscie umiescic radio te 2 lepsze w schowku niepsujac przy tym wygladu :)

tak i schowek się nie domyka, chciałem tak zrobić, ale radio się nie mieści

mozliwe jest zeby to przerobic ale trzeba powycinac troszke elemento ze schowka i powinnno wejsc a jak nie to tzw LIPA :/

 

Niestety nie jestem fanem wycinania jakichkolwiek elementów fabrycznych i dodawania niefabrycznych, wyjątkiem jest radio, ale mam zamiar to jakoś zmienić. Fajnie tą sprawę rozwiązał forumowicz w e46, rozdzielił panel od radia, radyjko powędrowało pod siedzenie pasażera, a panel do schowka na okulary.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=61358&highlight=zabudowa+audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.