Skocz do zawartości

Wymiana gumy laczacej, czym posmarowac?


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich forumowiczow

Udalo mi sie w koncu zlokalizowac przyczyne szarpan i spadkow obrotow. To ta gumowa rura wychodzaca z przeplywomierza i doprowadzajaca powietrze do przepustnicy. O tu jest pod nr 4:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA92&mospid=47437&btnr=13_0390&hg=13&fg=15

Miala dwa pekniecia kazde dlugie na 5cm. Szarpnalem sie i kupilem nowke w ASO. Jutro ja chyba zmienie jak pogoda pozwoli i tylko mam jeden dylemat. Jak juz bede ja wpychal na miejsce to pewnie nie bedzie chciala wejsc a dodatkowo ten maly rezonator trudno bedzie wepchnac. Wiem ze raczej olej ani taki zwykly smar nie wchodzi w gre zeby gumy nie uszkodzic. Wie ktos moze czy jest jakis smar ktory by jej nie zaszkodzil. Bo obecnie troche glupia sprawa ale dysponuje tylko zelem Durexa :mrgreen: . W ostatecznosci to go uzyje :mrgreen:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo obecnie troche glupia sprawa ale dysponuje tylko zelem Durexa :mrgreen: . W ostatecznosci to go uzyje :mrgreen:

O kurde,a na co ty chcesz włozyć tą rurę? :mrgreen:,a tak na serio to posmaruj olejem.Guma nie rozleci się od takiej ilości.W końcu to silnik a nie laboratorium i guma musi sobie dawać radę w naturalnym środowisku.

Edytowane przez green71
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ludwikiem ją potraktuj. Albo smar silikonowy.

Ale wydaje mi się , że trochę na zapas się martwisz. Wejdzie raczej bez kłopotów.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to 1.8 ma odmę podłączoną właśnie do tej rury tak więc po tygodniu i tak pewnie będzie cała w oleju no chyba że masz jakiś super szczelny silnik ale chyba nawet nowy będzie puszczał olej górą , także wystarczy posmarować zwykłym silnikowym oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz wszystkim. U mnie jak patrzylem przez pekniecia to rura jest czysta, ani sladu oleju. Ale chyba za bardzo sie przejalem. W kazdym razie znalazlem chyba nowe zastosowanie dla zelu Durexa :mrgreen:
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, no wlasnie smaru silikonowego nie mam dlatego pytalem. Ok jakos musze dac rade :mrgreen:

 

to może weź wazeline :mrgreen:

 

znalazlem chyba nowe zastosowanie dla zelu Durexa :mrgreen:

 

żelu szkoda :mrgreen: :twisted2:

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak powaznie to wazelina podobna jest dobra do smarowania uszczelek w drzwiach na zime.

 

wazelina to kamień milowy w środkach smarujących :mrgreen:

WAZELINA MAGNATEC 10W-40:norty:

no widzisz i nawet uszczelki da sie smarowac :)

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.