Skocz do zawartości

Przygotowanie przed zima


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym się dowiedzieć od szanownych kolegow jak przygotowujecie swoje autka do zimy. Mile widziane szczegółowe instrukcje dla laikow... czyli mnie :] (karoseria, wnetrze, czesci elektryczne i mechaniczne, plyny itp)

Ja zacząlem od zamontowania filtra kabinowego- zapobiega parowaniu szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na zimę w coupe proponuję przesmarować wszystkie uszczelki sprayem silikonowym, co by nie przymarzły!

Poza tym nic nie robię specjalnego przy aucie....

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1- smarownie uszczelek

2- zamiana felg na stalowki (wszechobecna sol :evil: )

3-wymiana plynu w spryskiwaczach na zimowy

4-porzadne mycie i woskowanie

 

+ kable rozruchowe i linka do holowania ( dla siebie albo innych)

+ sprawdzenie i uzupełnienie płynu w chłodnicy

+ skrobaczka i szczotka z długą rączką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za ot wiem że źle czynię ale chciałem sie zapytać o ten filtr kabinowy jak sie go wymienia gdzie sie znajduje ile kosztuje i czy dam radę sam wymienić jestem zielony dlatego proszę o zrozumienie

nie zakładałem nowego tematu bo nie chce zaśmiecać a może tu mi ktoś odpowie ;P

 

 

pozdrawiam :norty:

czasami na drogach można spotkać wariatów co pędzą ponad swoje umiejętności na złamanie karku no na prawdę, aż czasami ciężko ich wyprzedzić.....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradbmka na tym forum jest dokładny oips ze zdjeciami jak go wymienic, korzystaj z "szukaj" a bez problemu znajdziesz. Sa 2 rodzaje filtra okragły dostep do niego jest od maski dokładnie pod szyba(ta werja jest drozsza ok 115zł i troche trzeba pomotać zeby go wymienic.

Druga wersja ro prostokatny (ok 45zł) dostep do niego masz po zdemontowaniu schowka. W opisie montazu czesto pisza ze 1 wariant jest tylko przy autach z klimą a tak nie jest...na poczatek musisz zerknac jaki masz filtr. Jak masz pytania to pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.