Skocz do zawartości

Podgrzewanie lusterek


Bazhyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie techniczne - kiedy załącza się podgrzewanie lusterek?

 

Nigdy na to nie zwracałem uwagi, ale ponieważ jakiś %^#& zwinął mi wkłady w nocy i kupiłem nowe, przy zakładaniu zauważyłem, że po chwili wkłady są ciepłe - czy one się grzeją non-stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba grzeją cały czas jak silnik pracuje. Ja się kiedyś zdziwiłem jak latem w upał oparzyłem się o wkład lusterka. Wczesniej na to nie zwracałem uwagi.

Nie tyle co silnik, ale wystarczy, że zapłon będzie włączony. Wkłady powinny tym mocniej, grzać im bardziej jest chłodno. Jakaś tam rezystancja zachodzi na wkładzie, czy jakoś tak. ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolega ma racje jak kluczyk jest przekreciny w pozycji nr 2 to lusterka zaczynaja grzac

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba grzeją cały czas jak silnik pracuje. Ja się kiedyś zdziwiłem jak latem w upał oparzyłem się o wkład lusterka. Wczesniej na to nie zwracałem uwagi.

 

To jakoś dziwnie działają u ciebie te grzałki.

One w upał wogóle nie grzeją.

A nawet gdy grzeją na max < w chłodne dni > to nie osiągają temperatury takiej żeby się oparzyć.

 

Wkłady lusterek są na stałe podłączone pod 12v < nie ma żadnego układu który tym reguluje.>

A konstrukcja grzałki jest taka , że zmienia się jej opór wraz z temperaturą. Jak jest zimno to grzeje a jak jest ciepło to nie grzeje.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba grzeją cały czas jak silnik pracuje. Ja się kiedyś zdziwiłem jak latem w upał oparzyłem się o wkład lusterka. Wczesniej na to nie zwracałem uwagi.

 

To jakoś dziwnie działają u ciebie te grzałki.

One w upał wogóle nie grzeją.

A nawet gdy grzeją na max < w chłodne dni > to nie osiągają temperatury takiej żeby się oparzyć.

 

Wkłady lusterek są na stałe podłączone pod 12v < nie ma żadnego układu który tym reguluje.>

A konstrukcja grzałki jest taka , że zmienia się jej opór wraz z temperaturą. Jak jest zimno to grzeje a jak jest ciepło to nie grzeje.

 

No chyba nie tak zupełnie na stałe, bo jak by tak było to auta po nocy byś nie odpalił :mrgreen: trzeba będzie to stestować ale jak rano jechałem i miałem zaparowane, włączyłem ogrzewanie tylnej szyby i zaraz lustereczka zaczęły odparowywać także mi się wydaje że to jednak może być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadał właściciel E46, dlatego podałem co jest w instrukcji.

Mogę to potwierdzić, po włączeniu zapłonu lustra grzeją, co wyraźnie widać zimą, mimo iż grzanie szyby tylnej jest wyłączone.

Ta ponoć włącza się automatycznie, przy bardzo niskich temperaturach, ale tego nie mogę potwierdzić, gdyż marne zimy mamy ostatnio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem HELLO :norty:

w E36 jest czujnik temperatury zewntrznej jest w tunelu chłodzenia prawej(pasażera) tarczy a w E46 jest czujnik z lewej strony we wlocie wygląda jak antenka i on wysła dane do komputera o temperaturze i wilgoci na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba grzeją cały czas jak silnik pracuje. Ja się kiedyś zdziwiłem jak latem w upał oparzyłem się o wkład lusterka. Wczesniej na to nie zwracałem uwagi.

 

To jakoś dziwnie działają u ciebie te grzałki.

One w upał wogóle nie grzeją.

A nawet gdy grzeją na max < w chłodne dni > to nie osiągają temperatury takiej żeby się oparzyć.

 

Wkłady lusterek są na stałe podłączone pod 12v < nie ma żadnego układu który tym reguluje.>

A konstrukcja grzałki jest taka , że zmienia się jej opór wraz z temperaturą. Jak jest zimno to grzeje a jak jest ciepło to nie grzeje.

 

widze ze masz 318ti, a wiec to Compact, a w Compact'ie ogrzewanie lusterek jest wlasnie wlaczane wraz z tylna szyba

No chyba nie tak zupełnie na stałe, bo jak by tak było to auta po nocy byś nie odpalił :mrgreen: trzeba będzie to stestować ale jak rano jechałem i miałem zaparowane, włączyłem ogrzewanie tylnej szyby i zaraz lustereczka zaczęły odparowywać także mi się wydaje że to jednak może być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie tak zupełnie na stałe, bo jak by tak było to auta po nocy byś nie odpalił :mrgreen:.

 

Kolego - doczytaj instrukcję obsługi. Jest w ni9ej napisane iż w E46 po 15 minutach od wyjęcia kluczyka w obwodach przestaje płynąć prąd w niektórych obwodach. Układ ogrzewania lusterek bez kluczyka przekręconego w określoną pozycję nie działa - podobnie zresztą jak ich sterowanie

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem HELLO :norty:

w E36 jest czujnik temperatury zewntrznej jest w tunelu chłodzenia prawej(pasażera) tarczy a w E46 jest czujnik z lewej strony we wlocie wygląda jak antenka i on wysła dane do komputera o temperaturze i wilgoci na zewnątrz

 

Jest czujnik ale nie zawsze i nie jest powiązany z ogrzewaniem lusterka.

Lusterka mają wewnetrzny mechanizm sterujący podgrzewaniem jak pisali koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.