Skocz do zawartości

stukanie przy przednim kole


kolalysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problem. Przy skręcaniu w lewo, przy hamowaniu oraz ruszaniu słychać stuki dochodzące z prawego przredniego koła. Z lewego koła nic nie dochodzi. Dzwięk przypomina dzwięki jaki są przy zużytych przegubach (w BMW przegubów nie ma). Czy ktoś wie co to może być. Sprawdzali mi zawieszenie i wszystko jest ok, ale ten dzwięk mnie strasznie denerwuje. Nie mam żadnych innych objawów, zawieszenie działa dobrze, nie ma luzów. Tylko te stuki, puki...
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacze się do tematu ponieważ mam tak samo z prawym kołem tylko że odgłos jest bardziej metaliczny jak bym ciągnął za sobą puszki albo kawałek blachy aluminiowej!!! zawieszenie po przeglądzie, klocki hamulcowe ok,oslony tarcz również?? sam już nie wiem co to może być
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam identyczny problem ale z lewej strony i pojawił się po mojej wymianie lakierów z innym autem tą właśnie stroną wymieniony była cała zwrotnica z amortyzatorem i wachaczami. Sprawdzałem wszystko przy kole i nic wkońcu wypatrzyłem że wina jest po stronie poduszki silnika poprostu umarła na pierwszy rzut oka wygląda ok ale przy obciążeniu dobija o łape ( w moim przypadku mocny skręt w prawo oraz przyspieszenia do tyłu i o dziwo do przodu z tym że odgłos ma inny dźwięk).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stuka to przeważnie albo wahacze albo łożysko amortyzatora

z tym że ani jedno ani drugie nie do wykrycia na stacji diagnostycznej cza po prostu do dobrego mechanika który już przy takim czymś robił to szybko się zoriętuje co do wymiany

mi też ostatnio stukał górny wahacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
U mnie był identyczny problem, a winowajcą był górny wahacz :mrgreen:

 

Potwierdzam, po wymianie wachaczy w mojej buni pukanie ustało.

 

Ale poszukaj jeszcze na forum, bo wiem że był ostatnio taki temat i możesz na darmo wydć kasę.

Wymiana wachaczy komuś tam nie pomogła.

 

Pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja też to miałem i to jest bardzo irytujący dźwiek potwierdzam, i dochodzi on tak donośnie do kabiny i tak jakby od góry, i mogę powiedzieć że tłuką się łożyska amortyzatorów i trzeba to wymienić, koszt nie jest wielki dużo roboty ale jakie efekty :-) Na starych łożyskach tworzy się luz i to on stuka, sam mam E39 i zajmuję się mechaniką więc ja wymieniłem sobie sam, jest to troszke roboty niestety, bo sprężyny trzeba ściągać jeżeli ktoś chce to mogę wymienić... jeżeli ktoś niedaleko Dąbrowy Górniczej się mieści i chce wymienić wystarczy na PW sie odezwać :-) Efekt dla ucha jest cudowny, nic nie stuka i nie puka.

 

Jeżeli ktoś ma problemy coś do wymiany itp w 525 TDS to mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.