Skocz do zawartości

wymiana płynu chłodniczego


karol-lolek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

2 dni temu wymienili mi w warsztacie płyn cieczy chłodzącej odkręcili korek spustowy w bloku silnika płynu zleciało ok 5 litrów. napełnili układ płynem. dziś zrobiłem samochodem ok 300km samochód trzymał prawidłowo temperaturę lecz po powrocie chciałem sprawdzić stan płyny w zbiorniczku i odkręcając nakrętkę pod wysokim ciśnieniem zaczęło mi kapać płynem z kąs z pod samochodu... jak dokręciłem zbiorniczek to nic nie uciekało lecz dodam że ciśnienia nie wypuściłem ponieważ co mocniej odkręciłem korek to płyn wychodził górą.... mam pytanie czy to normalne zachowanie czy może jest zapowietrzony układ... a jak tak to jak go odpowietrzyć jest to silnik 2.5 tds

Nie wiem czy mechanik nie zrobił gorzej jak było jesli tak to jak poprawie wykonać wymianę...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był zapowietrzony to wyszłoby to wcześniej, kapie z dołu bo tam jest poprowadzona rurka odprowadzająca nadmiar płynu ze zbiornika wyrównawczego. Gdy odkręcasz na gorącym płynie to zawsze Ci będzie uciekać przez ta rurkę.
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wylali płynu z chłodnicy.

Co prawda wszystek płyn ciężko jest wylać ale 5 litrów to zaledwie połowa..

 

I pewnie nie odpowietrzony jak trzeba.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik był dobry ponieważ wymieniał mi gumy na tylnej belce i wszystko jest oki. faktycznie płynu nie spuścili mi z chłodnicy tylko z bloku i weszło tylko 5 litrów a w układzie jest ok 10 litrów. tylko mam pytanie czy w 2.5 tds jest śruba odpowietrzająca tak jak 2.4td?? dziś szukałem i nie znalazłem nic takiego ... po nocy ciśnienie spadło a płyn jest w układzie czyli wszystko jest w początku a ten wyciek to chyba jak pisał przedmówca rurka przelewowa... co o tym sądzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.