Skocz do zawartości

Ale wstyd :/


limited

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie jeździ / jeździł na K&N w dieslu ?

 

filtry sportowe, bez znaczenia czy stożki czy wkłady, do poprawnej filtracji wymagają nasączenia specjalnym olejkiem który "przyciąga" drobiny brudu, kurzu itp.

problem z nimi jest taki że ten sam olejek wędruje z filtra na gorący drut w przepływomierzu powodując jego uszkodzenie, a wydaje mi się że w 3.0 D jest właśnie taki typ przepływki

 

O widzisz, wreszcie się doczekałem rzeczowej odpowiedzi. Choć trochę mnie to dziwi, K&N to górna pólka jeśli chodzi o sportowe filtry, miałem taki w VW i nie zauważyłem żeby olej z filtra przedostawał się gdzieś do dolotu. Znasz to z autopsji czy gdzieś trafiłeś taki opis ?

 

 

ogólnie to czytałem na forum o przypadkach podających przepływek, sam miałem stożek w corsie z przepływką "klapkową" więc nic złego się nie działo

 

stożek zamontowałem tylko dlatego że po swapie obudowa filtra nie mieściła się pod maską i nie sądzę żeby przy seryjnym silniku filtr stożkowy dawał jakieś zauważalne korzyści

 

dobre jest natomiast to że w każdym momencie można taki filtr umyć w benzynie ekstrakcyjnej, nasączyć olejkiem i jest jak nowy

 

uważać trzeba tylko na ilość olejku bo bawełna z filtra chłonie określoną ilość i jak się przesadzi to nadmiar oleju napewno pójdzie w dolot (to akurat przerabiałem na własnym przypadku)

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
3.0TDI to konstrukcja 2004 rok z tego co pamietam,

a 3.0d to rok 1998. Czym wtedy napędzane było Audi :):) 2.5 "wycierające się wałki" TDI hyhy

Ale za to audi rs6 z lat produkcji tych co BMw E-39 M5 robi je bezproblemowo :( jest mocniejsze i szybsze :cry2:

Tak? Czyli M5 2001 < RS6 2001? :duh:

A co z E60 M5 i nowym RS6? I jak to sie ma do RS4?

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie mam czym się pochwalić pod maska ale mnie dziś cyknął TAKIM Suzuki Swift`em Sport...

Przy 100 km/h wyprzedził mnie no to ja za nim, dogoniłem go dość szybko, ale zaczął wyprzedzać na zakrętach i trochę odpadłem, na prostej go doszedłem ale utknąłem za "maruderem", później już go nie widziałem... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te suzuki są całkiem szybkie i żwawe, autko lekkie i nowa konstrukcja silnika, więc miał prawo :( a apropos audi i BMW, widziałęm filmik na youtubie porównujący możliwości M3 w budzie E-46 i rs4 w najnowszej budzie i wiadomo audi z racji nowszej konstrukcji i nowszego silnika było szybsze, ale nie o to chodzi :) na samym końcu panowie postanowili przetestować obydwa autka w sytuacjach bardziej ekstremanlnych tj. między innymi bardzo długi łuk. Jak przyjemnie było patrzeć jak M3 idealnie wchodz bokiem prędkościa około 140km/h w łuk o długośc około 500 metrów a audi stawia się bokiem albo dookoła. Zaznczam łuk był długi i pod dośc ostrym kątem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowa była o dieslu,

a ktoś tutaj ni z gruszki ni z pieruszki wyciąga M5, M3, RS6,

to dyskusja na argumenty typu "a w ameryce biją murzynów"

 

http://www.jimmy540i.com/performance.htm

a to jest to co można zrobić z silnika BMW dodając trochę sprzętu,

Edytowane przez lucadore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok sory Panowie, wcześniej napisałem, że silnik, który posiada kolega nalezy do starszej generacji a w audi o którym mowa do nowszej i tyle... albo zmienic autko na nowsze ale zchipowac go i będzie lepiej nic tutaj nowego nie wymyslimy. Z wirusowaniem tez nie można przesadzać bo zalezy to w dużej mierze od stanu silnika. A swoja drogą szkoda , że BMW tak późno zaczęło montować turbosprężarki do swoich benzynowych silników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nienie: Niektorzy sprezarek nie lubia. ;)

Nie chce turbo w beemce. Turbo sux. :8)

Dokładnie.Dobre wolnossące benzyniaki :cool2: !

Wkurza mnie też downsizing... 200 koni z 1,4 (i to najlepiej w jakimś kompakcie)-to jest chore.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:nienie: Niektorzy sprezarek nie lubia. ;)

Nie chce turbo w beemce. Turbo sux. :8)

Dokładnie.Dobre wolnossące benzyniaki :cool2: !

Wkurza mnie też downsizing... 200 koni z 1,4 (i to najlepiej w jakimś kompakcie)-to jest chore.

po 10.000km silnik do wymiany... :cool2:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie Panowie, ale nie mogłem sie nadziwić jak maździna rx8 1,3 turbo robi prawie wiekszosc autek spod skrzyzowania :D zdaje sobie sprawe ze silniczek dlugo nie wytrzyma ale fakt faktem szybka jest i tyle i kazde auto z turbo, zreszta wiele zalezy od tego jak sie uzytkuje turbo. Przecież niejeden z Was posiada w swoim dieselku turbo i co jesli kupił dobrze traktowane bedzie służło długo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie Audi A8 3.0 TDI i wtedy sie wez za bary ;) :mrgreen:

 

 

Gdyby mi się podobało audi to bym kupił audi. Ścigał się z nikim nie będę dawno z tego wyrosłem, nie przejeżdżam na czerwonym, nie wymuszam pierwszeństwa, nie wyprzedam z prawej ..ogólnie ramol jestem ok?

Cieszę się że napisałeś "kup sobie" a nie "kup se" - za to :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limited w zartach to napisałem :) ja tez moja E39 jezdze spokojnie. Juz wyrosłem ze startu an swiatłach. Ale powiem Ci ze kiedys wziąłem sie za bary - jak to ładnie powiedziałeś z E60 530d i też mnie odeszła jak by miała z 500 KM. Ale kolego to już są inne nowsze silniki pewnie inne przeło0żenia w skrzyni itp... a nasze E39 juz staja sie pomału babciami taka prawda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limited w zartach to napisałem :)

 

No ok.

 

Ale kolego to już są inne nowsze silniki pewnie inne przeło0żenia w skrzyni itp... a nasze E39 juz staja sie pomału babciami taka prawda :)

 

Bardziej w sumie wkurzyłem się na siebie że dałem się sprowokować. Wiadomo że są auta szybsze i zrywniejsze, ale nasze puki co do lamusa się nie nadają, tym bardziej że niewielkim kosztem można z nich co nieco jeszcze wydobyć i ew. utrzeć nosa kolejnemu gamoniowi, który musi co krok udowadniać innym i sobie że jest najlepszy, najpiękniejszy etc.

Tylko czy wtedy nie zejdę do jego poziomu ? :/

Olewam to, w końcu auto mam po to aby przemieszczać się wygodnie z punktu A do punktu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy oby na pewno wasze zdanie nie jest czyms zdeterminowane :?: :8)

 

ps. nie mam zamiaru nikogo wkurzyc, ale w ludzkiej naturze lezy bycie szybszym...

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
owszem część w tym racji jest, ale spłyciłeś nieco istotę ludzkiej natury :) powiedział bym rywalizować i siegać wciąż wyżej, gdyby każdy z nas chciałby być szbyszy większość przesiadłaby się na motor :D

Zgadza sie :wink: :!: Poniewaz czlowiek jeszcze lubuje sie w luxusie ;) [nie mylic z lexusem] :roll2:

 

Tak prawde mowiac jest to kwestia priorytetow, bo niektorzy z nas sa na przyklad ojcami czy matkami i w glebokim powazaniu maja poglebianie kompleksow posiadaczy audi... :mrgreen: Ale Ci rowniez powinni byc wyrozumiali dla tych z nas, ktorym to obojetne nie jest... :twisted: :norty:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.