Skocz do zawartości

Ale wstyd :/


limited

Rekomendowane odpowiedzi

.... bo poprostu się raczej nie ścigam, no chyba że ktoś mi mocno zagra na nerwach...

 

Ja zazwyczaj jeżdżę prawym pasem lub lewym jeśli nikomu nie przeszkadzam w szybszej jeździe. Ten gostek z audicy mnie prowokował a ja głupi się dałem :oops: W pewnym momencie ufny w te 194ps postanowiłem go odjechać i się pozbyć..no ale wyszło jak wyszło, pokazał mi szeroki uśmiech, wjechał przed reflektory i po hamulcach. Z drugiej strony za odstrzelenie takiego ćwoka powinni karać jak za kłusownictwo.

Czym się martwisz ? Twoje auto ma już trochę kilometrów nalatane a silnik jest pewnie czysty i suchy (wnioskuję po silniku w aucie mojego kolegi ) żeby się ubrudzić o jakiś wyciek trzeba się mocno takowego naszukać :D Zobaczymy czy te silniki audi będą tak wyglądały po 300 000 km czy też tak jak 2,5 V6 TDI ulane olejem z każdej strony i wytartymi wałkami jak w m40 .Wtedy gość będzie miał banana na twarzy tyle że odwróconego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy okazji.

Pokażę Wam dwie fotki z zawartością pudła w którym znajduje się ECU. Wątpię aby ta sieczka była robotą fabryczną i chciałbym aby koledzy powiedzieli czy mają u siebie takie "pudełko" które widać na drugim zdjęciu, lub spróbowali powiedzieć co to jest.

 

http://img242.imageshack.us/my.php?image=64765137mk7.jpg

 

http://img81.imageshack.us/my.php?image=52306474mv2.jpg

 

Nie jest to w żaden sposób opisane, żadnej naklejki, żadnych wytłoczonych cyferek, nic. Tylko czarne gluty które mają chyba zapobiegać aby toto nie latało luzem.

 

Czy ktoś mógł by nagrać odgłos swojej 530d na wolnych obrotach i mi przesłać na maila? Mechanik stwierdził że "ma jakiś dziwny klang".

 

Na drogiej fotce te pudełeczko wygląda dziwnie podejrzanie... fabryka raczej nie kładzie czegoś takiego na kupce kabli, a te czarne to pewnie pozostałosci po jakimś kleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drogiej fotce te pudełeczko wygląda dziwnie podejrzanie... fabryka raczej nie kładzie czegoś takiego na kupce kabli, a te czarne to pewnie pozostałosci po jakimś kleju?

 

To nie leży na tych kablach, na pierwszej fotce jak się przyjrzeć to widać gdzie to jest , ja to tak położyłem aby fotkę pstryknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img242.imageshack.us/my.php?image=64765137mk7.jpg

 

http://img81.imageshack.us/my.php?image=52306474mv2.jpg

 

Nie jest to w żaden sposób opisane, żadnej naklejki, żadnych wytłoczonych cyferek, nic. Tylko czarne gluty które mają chyba zapobiegać aby toto nie latało luzem.

 

Czy ktoś mógł by nagrać odgłos swojej 530d na wolnych obrotach i mi przesłać na maila? Mechanik stwierdził że "ma jakiś dziwny klang".

 

Też nie mam tego ustrojstwa, więc to jakaś amatorka.

Co do klangu, też mam dziwny i wydaje mi się inny od reszty. A w srodku, w kabinie odgłos na wolnych jest basowy i dość głośny. Po lekkim dodaniu gazu jest cicho. Więc może są to tylko subiektywne wrażenia, a obiektywnie tak ma być.

 

Najlepiej to by pasowało zrobić jakiś zlot z naszymi 530d.

Mam kilka zastrzeżeń i chciałbym porównać, a nie chcę robić ludzi w balona i udawać zainteresowanego jakimś sprzedawanym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... bo poprostu się raczej nie ścigam, no chyba że ktoś mi mocno zagra na nerwach...

 

Ja zazwyczaj jeżdżę prawym pasem lub lewym jeśli nikomu nie przeszkadzam w szybszej jeździe. Ten gostek z audicy mnie prowokował a ja głupi się dałem :oops: W pewnym momencie ufny w te 194ps postanowiłem go odjechać i się pozbyć..no ale wyszło jak wyszło, pokazał mi szeroki uśmiech, wjechał przed reflektory i po hamulcach.

 

Daj spokój. Ten w audi dowiódł nam tylko, że to on ma problemy ze sobą samym i musi sie czymś dowartosciowywać.

Sam kiedyś, spiesząc się, chciałem wyprzedzić corollę ze swiateł z prawego pasa, który był nieco dalej zablokowany. Było mokro, skonczylo sie tak, że DSC zaczynało rządzić i dostałem nie majac już miejsca na cokolwiek. Ale podobnie wczesniej, juz na suchym, jakiejś nowej mazdzie sie spieszyło i cwaniak nie dał ze mną rady.

 

Swoją drogą, to z tymi 3.0TDI się nie postarali za bardzo. Raz, że zdradzili ich patentowe pompowtryski, dwa, że może ich CR do słabych nie należą, ale o ekonomi mogą pomarzyć. Nowe A6 3.0TDI pali w miescie niecale 12 litrów i o ile dane katalogowe mogą się nie sprawdzić, o tyle dane kat. w BMW 3.0d są realne i sprawdzone. A masy podobne.

 

PS. U właścicieli fajnych wózków, a zwłaszcza BMW cenie sobię to, że kupują auto z miłości, pasji, a nie, żeby się pokazać ludziom. Gardzę tym, jak i tymi, którzy zamęczają swoje wózki, jak np ten: http://www.youtube.com/watch?v=0qmbYPRUMVc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by pasowało zrobić jakiś zlot z naszymi 530d.

 

Fajny pomysł. Trzeba by jakiegoś organizatora skaperować, ustalić miejsce i lecimy. Co na żywo to na żywo a może i niejeden przestanie się martwić bo okaże się że wszystko ma ok (np. ja :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ten gostek z audicy mnie prowokował

...mnie nie tak dawno temu, sprowokowała nowa Vectra. Chwilę po tym jak "podjąłem wyzwanie" okazało sie, że to Vectra z Video radarem :shock:

 

Każdemu może się zdarzyć :norty: mnie kiedyś podpuścili Passatem i....

mandacik :evil:

Jeśli chodzi o przyspieszenie to nigdy nie przekracza 8s. do 100km/h mierzone kilka razy a mam 184KM.Wcześniej było 8,5 ale regenerowali mi turbo i jest znaczna poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru dni mam 530D automat i jakos nie bierze mnioe do scigania jak jzu wszystko wymienie plyny oleje filtry zrobie przeglad to zobnacze co ona potrafi :mrgreen:

Jak mialem rok temu S3 223KM to powiem wam ze jakos nikt mnie nie umial wyprzedzic moze zbieg okolicznosci :cool2:

Auto lekkie naprawde frajda z jazdy jak w bolidzie :cool2:

Nieiwem czy automatem jest sens sie scigac no chyba ze w S4 z DSG.

niewiem nic o M3 M5 dlatego sie nie wypowiadam :|

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma podobnie. Klang jest twardy i agresywny. W środku basowo. Ale to normalne w 3 litrowcu i w common rail I generacji.

W silnikach M57N jest już inaczej, o wiele łagodniej (tam CR-ka II generacji)

 

Jutro nagram klang swojego motoru i wkleje.

Nagraj też swój, porównamy.

 

PS. U Ciebie też tak świerszczy z przodu w rytm tego klangu? Jakiś pasek, pompa, czy co to...

PS2. Potwornie mu dymi na siwo. U mnie nie puszcza ani chmurki dymu, niewazne czy zimny, czy ciepły. Od czego to tak?

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nagram klang swojego motoru i wkleje.

Nagraj też swój, porównamy.

 

A czym to nagrać ? Telefonem?

 

 

PS. U Ciebie też tak świerszczy z przodu w rytm tego klangu? Jakiś pasek, pompa, czy co to...

PS2. Potwornie mu dymi na siwo. U mnie nie puszcza ani chmurki dymu, niewazne czy zimny, czy ciepły. Od czego to tak?

 

Nie u mnie nic nie świerszczy..jak myłem silnik karcherem to potem mi ćwierkało, ale wyschło i przestało. Z tym dymieniem to chyba jest ok, jak jest chłodno to zaraz po zapaleniu para leci, też tak mam, jak się wydech rozgrzeje to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz pewnosc ze to nie bylo S8 albo A8 4,2Q .jak juz ktos wspomnial???

 

ceny ich spadly i teraz w krakowie tego pelno jest.

 

Bo na tylnej klapie którą widziałem naprawdę z bardzo bliska (z abeesem) pisało po lewej stronie tablicy A8 a po prawej 3.0TDI.

Bez urazy ale Wy tam nienawidzicie śląskich rejestracji, czego już nie raz miałem okazję doświadczyć. Cóż dalej będę tam jeździł bo muszę. Na szczęście nie wszyscy tam są tłuczkami ziemniaczanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz pewnosc ze to nie bylo S8 albo A8 4,2Q .jak juz ktos wspomnial???

 

ceny ich spadly i teraz w krakowie tego pelno jest.

 

Bo na tylnej klapie którą widziałem naprawdę z bardzo bliska (z abeesem) pisało po lewej stronie tablicy A8 a po prawej 3.0TDI.

Bez urazy ale Wy tam nienawidzicie śląskich rejestracji, czego już nie raz miałem okazję doświadczyć. Cóż dalej będę tam jeździł bo muszę. Na szczęście nie wszyscy tam są tłuczkami ziemniaczanymi.

 

ja na tablice nie patrze i staram sie agresje wytracac w inny sposob :mrgreen:

 

raczej oznaczeniami na klapie sie nie kieruj bo czesto nie zgadzaja sie z rzeczywistością.

ze niby cichociemni :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.