Skocz do zawartości

6 ltr w trasie i 17 w miescie - czy to NORMALNE ??


Konrad Bąk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
zapraszam co prawda nie 3 a 530dA pali mniej jak 10 w miescie przy mojej nodze a moja srednia to jest 48 km/h teraz

 

Sorry, ale średnia prędkość 48 km/h to już jest praktycznie trasa lub przedmieścia. W dużych miastach jak Łódź, Poznań itd średnia prędkość to koło 20-25 km/h. Wtedy nie da się zejść poniżej 10 litrów dieselem o mocy w granicach 200 KM. Nie przesadzałbym z kolei z tym spalaniem 12/14 litrów jak tu ktoś napisał, bo paliwożernym TDSem w automacie nie da się osiągnąć spalania powyżej 12 litrów nawet naprawdę wlekąc się w korkach i depcząc konkretnie. 14 litrów to palą 200 konne benzyny w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry, ale średnia prędkość 48 km/h to już jest praktycznie trasa lub przedmieścia. W dużych miastach jak Łódź, Poznań itd średnia prędkość to koło 20-25 km/h.

Dokladnie, ja w mojej miescinie (30 tys.) mam srednie predkosci 21-24 km/h a spalanie w 528iAT w miescie 16-18 l. PB.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 litrów to palą 200 konne benzyny w mieście.

 

Buehehehe...... Golf GTI 2.0 T, nie schodzi ponizej 15 litrów. S3 2.0 T połyka lekko liczac 18-20, nie wiem ile przy oszczednej jezdzie... Kolegi E91 325ic

pali 15-17 przy naprawde spokojnej jezdzie. Zresztą spalanie, to kwestia indywidulane, ja nie oszczedzam, ale nie katuje, ale jak ktos mi mówi że mu w miescie ( srednia predkosc 50 km/h - co to za miasto ? ) Pali 9 l / 100 to co my porownujemy ? Ja jak pojade 5 km dwu-pasmowa droga to tez mi spalanie spadnie o kilka dziesiatek. ale ja mówie o korkach, milionie swiatel i skrzyzowan. I taki jest tez Wroclaw (bywam tam czesto) i nie jestem zdziwiony spalaniem.

 

BTW, mój sąsiad ma Passata 1.9 tdi 130 automat. Jezdzi jak dziadek. Spalanie w miescie ? 10-11. Ma rodzine w Słubiacach. Spalanie na trasie ? 5-6 litrów.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczyna się temat spalania :mrgreen: , pożyczyłem kiedyś od znajomego e38 750i i jeździłem trochę nim , spalanie jakie mi wyszło to 19l , po miescie i potem do domu trasa 20km . Jeżdżę raczej spokojnie . W moim e38 mam 10.5l . Tak więc uważam że na 3.0d wynik 18l to naprawdę trochę za duży. Wiadomo że benzyny trochę łykną ale diesle to raczej powinny trochę mniej palić.

 

P.S.M330d śliczna ta e46 :cool2:

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem u mnie spalanie jest na poziomie 17L(spalanie 2) bo tu kasowałem

 

http://images33.fotosik.pl/399/15106053766a06b6.jpg

 

Dodam,że jeżdzę bardzo spokojnie gaz naprawdę muskam,korków u mnie w mieście nie ma(małe miasto)

auto ma felgi 16" nie kopci,ma kopa jak dla mnie zachowuje się normalnie...

 

Na początku myslałem,że mi komp oszukuje,ale auto miałem

zatankowane do pełna i jak zobaczyłem,że przy niecałych 200km

znikło mi 35L paliwa wg wskaznika to bardzo się zgotowałem

:evil:

 

http://images44.fotosik.pl/27/ed655f8a671785b3.jpg

 

Popytałem pare osób w mieście co lata bmw 3.0d(rózne modele)

to np pare osób powiedziało mi,że spalania jest na poziomie 11-13L

max(mowa o e39 lub e60)

Zapytałem kolegę takiego co jeździ bardzo szybko,a on ma X5 3.0d

to powiedział mi,że jak kopie ostro to spalania pokazało mu 14.1 max,a normalnie ok 12L

 

Dlatego jestem podłamany :duh:

 

Wg kompa na dzien dzisiejszy poazuje mi tak,ze na zbiorniku

powinienem zrobić niecałe 500km...załama co? :twisted:

 

Więc mam pytanie do Was czy ktoś naprawiał już taką awarię bo nie wierzę,że to normalne :8)

 

Mam pytanie do Konrada Bąka...kolego czy zmieniło się coś u Ciebie?Czy naprawiłeś auto?

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 4.4 benz nie moglem ostatnio zejśc poniżej 14.5-15 ze średnim spalaniem. W serwisie mowiono ze komp moze klamac, bo silnik jest 100% ok, w innych miejscach rowniez. Juz prawie uwierzylem, mimo ze mialem wczesniej 745i ktore spalało troche mniejsze ilosci paliwa (bylo tez starsze, ale to przeciez nie ma wplywu na spalanie), co widać było po osiąganym zasięgu (jakies 100km mniej moglem przejechac).

 

Dzis po wymianie kilku elementow (odrebny watek), z czego najwiekszy wplyw na spalanie u mnie mialy najprawdopodobniej zuzyte swiece i zapchany filtr paliwa, srednia z 105 przejechanych km (bielsko katowice glownie i okolice, z 2 sporymi remontami i turlaniem sie w korkach, a potem lokalne drogi) wedlug kompa to 12.8l/100km przy sredniej predkosci 52km/h.

 

I to spalanie jest jak dla mnie w normie przy wcale nie lekkiej nodze (ale tez nie wciskam do dechy na kazdym kilometrze, tylko wtedy jesli potrzeba, start pod swiatel czy szybsza trasa zdecydowanie spalanie zwiększają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Piotrek.. ale 52 km/h to wynik nawet w małych miastach nieosiągalny. To już praktycznie średnia z trasy. Mój Jeep Grand Cherokee 4.7 potrafi spalić 13 litrów przy spokojnej jeździe poza miastem a włócząc się w korkach 22 litry. :? Wszystko się rozbija właśnie o tę średnią. Chociaż przyznać trzeba, że jeżeli ktoś własnie w tych korkach się nie włóczy to nie są mocno odczuwalne różnice w spalaniu między dieselem a benzyną nawet w cięzkim aucie jak np. 745i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie masz racje, ale chce zwrocic tylko uwage, że jesli ktos uwarza że za dużo jego auto pali (a 16 czy 18 litrow to sporo, chyba ze dojezdza na zimnym silniku po 5km w korkach pod warszawą, wowczas się nie będę spieral ;) ) to powinien w pierwszej kolejności dobrze je sprawdzić.

 

Wiadomo że na temat spalania krążą mity (mnie ostatnio znajomy mowil ze w swojej 750Li ma srednie spalanie 10l na setke) i ciężko jest jakis fakt wylapac, ale duża zwyżka bez konkretnej przyczyny to dla mnie znak, że coś jest nie tak i trzeba to coś znaleźć.

 

Tylko że przy dieslu może być to cala gama elementow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie masz racje, ale chce zwrocic tylko uwage, że jesli ktos uwarza że za dużo jego auto pali (a 16 czy 18 litrow to sporo, chyba ze dojezdza na zimnym silniku po 5km w korkach pod warszawą, wowczas się nie będę spieral ;) ) to powinien w pierwszej kolejności dobrze je sprawdzić.

 

Wiadomo że na temat spalania krążą mity (mnie ostatnio znajomy mowil ze w swojej 750Li ma srednie spalanie 10l na setke) i ciężko jest jakis fakt wylapac, ale duża zwyżka bez konkretnej przyczyny to dla mnie znak, że coś jest nie tak i trzeba to coś znaleźć.

 

Zgadza się,ale zawsze człowiek szuka pomocy bo może ktoś miał podobny problem i podpowie Ci co zrobic,jakieś wskazówki itp

 

Tylko że przy dieslu może być to cala gama elementow.

 

Ale mnie pocieszyłeś :mrgreen:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym zbiorniku zrbiłem zalewdwie 430km :cry:

Jednak koputer nie kłamie 16.7 wyszło mi na koniec...nie źle

 

I po co tu diesel? skoro 540 pali podobnie,a i benzyna jest u mnie o 10gr tansza

 

Kurde nikt nie miał podobnej sytuacji z dużym spalaniem?

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nikt nie miał podobnej sytuacji z dużym spalaniem?

1. Sprawdz przepływomierz.

2. Sprawdz zaworki podciśnienia.

3. Sprawdź turbo.

4. Paliwo Ci nie ucieka ? Sprawdź za lewym kołem podłączenia do Webasto.

5. Przejedź się z kimś kto posiada, z podłączonym PC + softem. Na postoju to dziadek umarł, podczas jazdy dla kogoś kto wie na co zerkać, będzie widać gdzie jest problem.

 

Dużo, za dużo. 18 to w sprawnym E39/M57 chyba idzie zrobić tylko zimą w trybie buta od światła do światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nikt nie miał podobnej sytuacji z dużym spalaniem?

1. Sprawdz przepływomierz.

2. Sprawdz zaworki podciśnienia.

3. Sprawdź turbo.

4. Paliwo Ci nie ucieka ? Sprawdź za lewym kołem podłączenia do Webasto.

5. Przejedź się z kimś kto posiada, z podłączonym PC + softem. Na postoju to dziadek umarł, podczas jazdy dla kogoś kto wie na co zerkać, będzie widać gdzie jest problem.

 

Dużo, za dużo. 18 to w sprawnym E39/M57 chyba idzie zrobić tylko zimą w trybie buta od światła do światła.

 

czy zatkane zaworki podcisnienia beda mialy wplyw na spalanie ? Sadze, ze towarzysza temu zwykle znaczne spadki mocy. Kolega o spadkach mocy nic nie pisze....

 

Nie to zebym watpil poprostu chce by kolega rozwinal punkt 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez stawiam na przepływkę

 

lapek z inpa albo czymś podobnym i testujcie autko

 

a najlepiej znaleźć życzliwego co pożyczy swoja przepływke i sie okaże równie szybko:))

 

Pozdro i oby mnie to nie spotkało:((

 

Tak przy okazji to na letnich kapciach 235/45R17 pali średnio 8,8 do 9,2

 

Teraz na zimówkach 205/60R16 Pali od 7,6 do 8,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nikt nie miał podobnej sytuacji z dużym spalaniem?

2. Sprawdz zaworki podciśnienia.

czy zatkane zaworki podcisnienia beda mialy wplyw na spalanie ? Sadze, ze towarzysza temu zwykle znaczne spadki mocy. Kolega o spadkach mocy nic nie pisze....

 

Nie to zebym watpil poprostu chce by kolega rozwinal punkt 2

Jeżeli sterowanie turbiną będzie nie pracowało tak jak trzeba, owszem - DDE nadrabia braki zalewając silnik benzyną.

Być może kolega przyzwyczaił się nieco do swojego samochodu i nie czuje braków "mocy".

To tak moim skromnym zdaniem. Ale kolejność napisałem wg. mojego prawdopodobieństwa/doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepływke sprawdziłeś? I reszte czujników (pod kompem)?

 

Powiem Ci,ze nie sprawdzałem na kompie,ale szczerze mówiąc

nie miałem powodu bo auto nie straciło na mocy...kopa ma i to dużego.

Jak pisałem wcześniej nie kopci auto zachowuje się normalnie,a jeżeli

przepływka siedzi to auto nie ma mocy(przynajmniej tak miałem w

kilku autach wczesniej no i znam problem z życia)

Nie słyszałem jeszcze że jak auto ma moc to przepływka jest niesprawna

 

Jestem na etapie łapania kolegów i pytam się każdego napotkanego

jak mu auto pali? :)

Narazie natrafiłem na kolegę z podobnym problemem.Spalanie takie

samo jak u mnie 17L z tym,że u niego jednak auto spadło na mocy

już tak powyżej 100km/h.Do 100km/h zachowuje się normalnie.

Wymienił wtryski na nowe w boschu a auto dalej zachowuje się identycznie.

Auto stało 2dni w sevisie sprawdzili na kompie i dużo innych

rzeczy i twierdzą,że wszystko jest w normie rzadnych spadków wartośći

Auto ma przejechane 140tys 2003r z książką potwierdzoną servisem.

 

Moja 530d jest z 12.2002r ma przejechane 218tys potwierdzone servisem

 

 

Kurde nikt nie miał podobnej sytuacji z dużym spalaniem?

1. Sprawdz przepływomierz.

2. Sprawdz zaworki podciśnienia.

3. Sprawdź turbo.

4. Paliwo Ci nie ucieka ? Sprawdź za lewym kołem podłączenia do Webasto.

5. Przejedź się z kimś kto posiada, z podłączonym PC + softem. Na postoju to dziadek umarł, podczas jazdy dla kogoś kto wie na co zerkać, będzie widać gdzie jest problem.

 

Dużo, za dużo. 18 to w sprawnym E39/M57 chyba idzie zrobić tylko zimą w trybie buta od światła do światła.

 

Myslisz,że turbo może być uszkodzone przy normalnej mocy auta?

Auto ma kopa naprawdę dużego

1 i 2 punkt bym wykluczył bo moc ma

4 punkt też wykluczam sprawdzałem wszystko z paliwem brak wycieków

Co do 5 punktu to tej opcji jeszcze nie sprawdzałem...dzięki za rade

muszę kogoś poszukać :)

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze że jak auto ma moc to przepływka jest niesprawna

 

Jest to jak najbardziej możliwe. Nauczony empirycznie, coprawda z benzyny, ale istota celu działania przepływomierza jest ta sama.

 

Myslisz,że turbo może być uszkodzone przy normalnej mocy auta?

Auto ma kopa naprawdę dużego

1 i 2 punkt bym wykluczył bo moc ma

4 punkt też wykluczam sprawdzałem wszystko z paliwem brak wycieków

Co do 5 punktu to tej opcji jeszcze nie sprawdzałem...dzięki za rade

muszę kogoś poszukać :)

 

A skąd wiesz, że moc auta jest normalna ? Tak, to pytanie jest jak kij w mrowisko. Subiektywna ocena ma to do siebie, że często jest błędna.

Nie bierz tego osobiście - ale poprostu do pewnych mankamentów mogłes się przyzwyczaić i ich nie zauważasz.

Ogólnie - tak, turbina może być uszkodzona (nie mówie o Twoim problemie) w taki sposób, że wydaje się, że jest dobra a nie jest :)

 

Trzymając się problemu - polecam pkt. 5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zmeczone diesle (mowa o 3.0d z przebiegiem juz niemalym) maja tendencje do roznic w spalaniu, bo spalanie w tym silniku zalezy od wielu czynnikow, glownie elektronicznych.

 

Ja sam mialem spalanie w benzynie zawyżone 15l srednie zamiast 12-13 w 745i i problem ustal po wymianie: świec (nie wiem czy mialo wplyw, ale silnik lepiej pracuje) oraz filtr paliwa (był mocno zapchany, stawiam ze to winowajca).

 

Ponad 700km w tym 100 po wawie i spalanie srednie 11.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nikt nie miał podobnej sytuacji z dużym spalaniem?

2. Sprawdz zaworki podciśnienia.

czy zatkane zaworki podcisnienia beda mialy wplyw na spalanie ? Sadze, ze towarzysza temu zwykle znaczne spadki mocy. Kolega o spadkach mocy nic nie pisze....

 

Nie to zebym watpil poprostu chce by kolega rozwinal punkt 2

Jeżeli sterowanie turbiną będzie nie pracowało tak jak trzeba, owszem - DDE nadrabia braki zalewając silnik benzyną.

Być może kolega przyzwyczaił się nieco do swojego samochodu i nie czuje braków "mocy".

To tak moim skromnym zdaniem. Ale kolejność napisałem wg. mojego prawdopodobieństwa/doświadczenia.

 

Zgadza się,ale wtedy gdy nie spali paliwa występuje kopcenie,a u mnie go nie ma

 

 

 

Nie słyszałem jeszcze że jak auto ma moc to przepływka jest niesprawna

 

Jest to jak najbardziej możliwe. Nauczony empirycznie, coprawda z benzyny, ale istota celu działania przepływomierza jest ta sama

 

Faktycznie masz racje co do przepływki może być uszkodzona a moc auto

może miec nadal dziś spędziłem troche czasu w servisach Gorlitz i Bautzen

 

Oba servisy stwierdziły,że wtyski stan bdb,przepływka i turbina również

ogólnie auto zostało prześwietlone przez kompa wyskoczył tylko jeden błąd

-za słabe cisnienie paliwa na wyjściu z filtra(fakt filter nie wyglądał na nowy)

Kazali mi wymienic filtr i przyjechać ponownie na kompa

 

 

A skąd wiesz, że moc auta jest normalna ? Tak, to pytanie jest jak kij w mrowisko. Subiektywna ocena ma to do siebie, że często jest błędna.

Nie bierz tego osobiście - ale poprostu do pewnych mankamentów mogłes się przyzwyczaić i ich nie zauważasz.

Ogólnie - tak, turbina może być uszkodzona (nie mówie o Twoim problemie) w taki sposób, że wydaje się, że jest dobra a nie jest :)

 

Trzymając się problemu - polecam pkt. 5)

 

Co do mocy to uwierz mi ma normalną,a nawet ponad 194ps :wink:

W servisie są zaskoczeni własnie mocą mojej 530d :mrgreen:

 

Czego jeszcze nie sprawdziłem to jazdy pod kompem.

Prosiłem dziś w Gorlitz mojego znajomego,ale nie miał czasu :roll:

Powiedział mi wymienic filtr i sprawdzić czy jest poprawa jak nie wtedy

będzie się komunikował w czasie jazdy

 

Dobrze,że podłączenie pod kompa kosztuje mnie jedynie zgrzewke milera :cool2:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się chłodniej,a spalanie mi wzrosło do 17.8 :? :doh:

 

Jestem podłamany tym autem :duh:

 

 

Jutro może wymienie ten filter i podjade ponownie na kompa

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.