Skocz do zawartości

Na zimnym nie idzie i szarpie.


diesel20

Rekomendowane odpowiedzi

Rano jak odpalam auto na wolnych obrotach chodiz ładnie. GDzy chce przyspieszyć auto wogule nie ma przyspieszenia. Po jakimś czasie jak sie rozgrzeje to auto zaczyna szarpać i wraca do normy. Czasami musze zgasić auto i na nowo odpalić i wtedy jest ok. Co to może być. W starszych wiem że wariwał czujnik temnperatury paliwa a tutaj to sam nie wiem gdzie on jest. A jescze nie zaglądałem pod spód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostawiłem wczorej samochód w ASO , żeby zdiagnozowali co jest powodem w/w problemu i co się okazało :Przepływomierz,niestety to nie jedyny problem miałem ostatnio dziwne problemy z samochodem zapalały się nagle wszystkie kontrolki,nie działały zegary,w sumie to nagle wszystko przestawało działać ;-/ i przyczyną tej ustarki okazał się Alternator ;-/ cena za części+ robociznę to ok 3500 ehh...Koledzy powiedzcie jak się zapatrujecie na używane alternatory???Czy nie kombinować i z bólem serca wybecelować te 3500zł...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na uzyane alternatory tez jest gwarancja...poza tym takie cyrki to prawdopodobnie regulator napiecia (jestem elektrykiem) generalnie jezeli lozyska alternatora sa ok to jego reanimacja to koszt okolo 150zl z gwarancja... przeplywki tez zakupisz za 200-300zl nowa tak wiec sam wystaw rachunek....jesli masz checi wydac na usluge w serwisie i miec oryginalne nowki to 3500zl mniej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływke odradzam kupować poza serwisem. Nawet z oryginalna robioną przez producenta ktory je daje do BMW nie masz pewnosci, ze bedzie OK. Znam przypadek, gdzie czlowiek wymienial przeplywke najpierw na tanioche, a potem i tak kupil w ASO oryginal, bo palilo mu 14 / setke srednio.

 

Co do alternatora, tak jak mowi kolega wyżej: to MOZE byc regulator napiecia, samo to mialem w E39 i ostatnio ktoś pisał na forum o tym przy E60. Kupowanie całego to standardowe naciąganie przez ASO - im sie nie chce wchodzic w szczegoly, wieksza pewnosc (i kase) maja jak kupisz caly alternator i wymienisz. A najchętniej to sprzedali by od razu nowe BMW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sporo racji kazda czesc nawet nowa ma prawo nie dzialac ale wkoncu ma gwarancje...rozwiazaniem mozy byc to aby nie zakupowac z allegro tylko poszykac w miejscowym sklepie motoryzacyjnym...ja kiedys mialem taka sytuacje ze padla mi sonda lambda no i zakupilem zamiennik za 100zl ktory padl po okolo 1tys km zareklamowalem i bez problemu uznali reklamacje...nastepny zamiennik smigal jakies 2 lata az do sprzedanai autka i pewnie dalej dziala...gdybym zakupil cos takiego na allegro zapewne nie mial bym checi wysylac reklamowac...a oryginalna przeplywka to koszt nawet wokolicy 800-900zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostawiłem wczorej samochód w ASO , żeby zdiagnozowali co jest powodem w/w problemu i co się okazało :Przepływomierz,niestety to nie jedyny problem miałem ostatnio dziwne problemy z samochodem zapalały się nagle wszystkie kontrolki,nie działały zegary,w sumie to nagle wszystko przestawało działać ;-/ i przyczyną tej ustarki okazał się Alternator ;-/ cena za części+ robociznę to ok 3500 ehh...Koledzy powiedzcie jak się zapatrujecie na używane alternatory???Czy nie kombinować i z bólem serca wybecelować te 3500zł...

Pozdrawiam

 

A ja ostatni kupiłem we Francji cały front z silnikiem 325dM57 e91 z 2008r po 800km przebiegu Wszystko jak nowe ! ! ! aż się chce patrzeć ile tam dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.