Skocz do zawartości

jaka róznica DME czy MOTRONIC co lepsze???


GRACUS7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ma być taki sam < ale to nie takie oczywiste bi jak masz immobla to nie odpali.>

DME to ogólna nazwa kompa do benzyniaka.

A do diesla DDE.

 

Poza tym to chyba ostatnie co bym w tym przypadku robił to zmieniał kompa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi dokładnie o oznaczenie na samym sterowniku... bo kiedyś już zakładałem sterownik z oznaczeniem DME wytłoczonym na obudowie i bez problemu chodziło ale chcę dokładnie się upewnić bo według mnie to DME jest nowszy od MOTRONIC

a problem tkwi w tym że założyłem sobie chipa do komputera ze 2 lata temu i wszystko fajnie działało jednak któregoś razu wymieniałem skrzynię biegów i po tym zabiegu auto strasznie osłabło aż nerwicy dostawałem nie wiedziałem co jest jednak przypomniałem sobie że w trakcie wymiany skrzyni lub bezpośrednio przed był spawany uchwyt od obudowy filtra powietrza gdyż od drgań lekko się mu odpadło. i teraz nie pamiętam czy był odłączony akumulator czy nie!! i prawdopodobnie właśnie wtedy coś się stało jednak szukałem przyczyny gdzie indziej zwłaszcza uwzględniając skrzynię biegów. Tymczasem któregoś razu postanowiłem sprawdzić błędy jakie wyświetli komputer i co się okazało wyświetliło mi błąd 1211 czyli błąd komputera !! odrazu zamieniłem komputery jednak przełożyłem chipa i po włożeniu innego kompa dalej to samo, wkurzyłem się i wczoraj zamieniłem chipa na oryginał i auto odrazu dostało mocy .... dlatego chcę kupić porządny komputer i go założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2:

Koledzy Ci już napisali - DME to ogólna nazwa komputera do sterowania silnikiem (skrót od Digital Motor Elektronik czy coś w tym stylu). BMW nazywa swoje DME nazwą Motronic. W różnych modelach były różne wersje. Powinien być taki sterownik, jak w oryginale. To nie jest jak w domowym PC, że wymienisz procek na lepszy i wszystko będzie lepiej działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.