Skocz do zawartości

Problem z ukl chlodzenia 318tds


syjam23

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak auto na postoju nie grzeje sie wskazowka stoi na srodku.Po ruszeniu w ciagu 2 min gotuje.Wymieniony termostat nic nie pomoglo.Oleju nie przybylo ani nie ma tzw smietany ani na korku wlewu oleju ani na bagnecie.W plynie chlodzacym tez brak oleju.A i jeszcze jedno brak ogrzewania.Z rurynie wydobywaja sie kleby pary co by moglo swiadczyc o uszczelce pod glowica.Moze pompawodna tylko dlaczego nie ma ogrzewania??Prosze o odpowiedzi znawcow tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że silnik ok

w samym układzie chłodzenia za wiele części nie ma - skoro wymieniłeś termostat na nowy, to zostaje sprawdzić czy:

1) włącza się wentylator, jeśli nie bezpiecznik, ewentualnie spiąć na krótko i sprawdzić czy wtedy nie jest spalony

2) do chłodnicy dochodzą 2 węże - jeden powinien być chłodny, drugi gorący - inaczej masz zapchaną chłodnicę

3) czy masz odpowietrzony układ?

4) jak powyżej jest ok, zostaje już tylko pompa. Można posłuchać jej czy głośno pracuje. Zazwyczaj problem z pompą to jej nieszczelność, z innymi uszkodzeniami się nie spotkałem (co nie znaczy że to jedyna możliwość uszkodzenia)

 

Przy okazji...termostat kupowałeś pod konkretny rodzaj silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać..

 

chyba w dolnym rogu chłodnicy siedzi jeszcze takie ustrojstwo jak czujnik temperatury płynu chłodzącego, który ma za zadania włączyć wentylator w odpowiednim czasie. Sprawdziłbym czy:

1) dochodzi do niego kostka z kablami

2) czy nie jest uszkodzony (nie wiem jak go sprawdzić, ja jak kupowałem nowy (nie do Buni) to płaciłęm chyba ~20-30zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno spostrzeżenie ze w tds jest visko a nie elektryczny wentylator i czujnik chyba że ktoś przerobił sobie proponował bym jeszcze całkowicie wyjąć termostat żeby ciągle był na dużym obiegu co do ogrzewania może być zapowietrzony układ ale jak wszystko jest ok powinien sie odpowietrzyć bardzo szybko może być jeszcze niedziałający zawór na przewodzie od nagrzewnicy i jeszcze jedno może używałeś tych specyfików na nieszczelny układ chłodzenia i mogło zatkać jakiś kanał wodny
przedni napęd jest dla dziewczyn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.