Skocz do zawartości

Czujnik temperatury, kabinowy ?


blanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !Może ktoś pomoże , muszę wymienić wewnętrzny czujnik temperatury (podobno znajduje się w kabinie auta) lecz nie wiem gdzie mam tego szukać.Ogólnie na stacji ASO komputer wykrył usterkę -( błąd wentylatora klimatyzacji-czujnik temperatury) .Może ktoś mi coś podpowie.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się , że ten czujnik jest w panelu klimatronika.

Tam jest wiatraczek który ma właśnie podawać powietrze do czujnika.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak. O tym na którym ustawiamy praktycznie wszystko co związane z temperaturą wewnątrz.

Panel pod radiem.

Ale na 100% to nie jestem tego pewny.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydawało że jest w wylocie na szybę tam jest taki wciskany czujnik na samym środku

To jest chyba czujnik nasłonecznienia.

 

Co to takiego czujnik nasłonecznienia i do czego ma służyć?? Nie słyszałem nigdy o czymś takim.

 

Ja zawsze myślałem że jest to jakaś antena (może od navi) ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego czujnik nasłonecznienia i do czego ma służyć?? Nie słyszałem nigdy o czymś takim.

Czujnki, który sprawdza z jakim natężeniem słońce uderza na szybę i nagrzewa kabinę. Ta informacja jest wykorzystywana przez automatyczną klimę - im jest mocniejsze słońce, tym klima będzie mocniej chłodzic, by nie pozwlic się wnętrzu nagrzac. Dodatkowo zbiera informacje z ktorej strony slonce swieci tak by odpowiednio rozdrystrybuowac powietrze w przypadku kilkustrefowych klimatyzacji (inna temperatura dla pasazera, inna dla kierowcy).

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DT53&mospid=47587&btnr=64_1085&hg=64&fg=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiawy! Nie pracuje wentylator klimatyzacji.Zaczeło się od wymiany śmigła z niewiadomych mi przyczyn została tylko połowa łopatek(naszczeście chłodnica cała)Samego śmigła raczej nie da się dokupić a więc nowy (używany) wentylator.Podłączenie na szybko (sprawdzenie pod kostką czy pracuje) uruchamiam silnik wlączam klimę i za chwilę włącza sie wentylator klimy ,czyli wszystko ok.Po paru dniach wizyta w ASO I tu usterka ( błą wentylatora klimatyzacji-czujnik temperatury) ci z ASO odpowiedzieli że to czujnik kabinowy i że może mi wariować klima (może nawet grzać na przemian).Po wyjechaniu ze stacji zauważyłem że nie pracuje wentylator klimy.Znowu zderzak w dół na krótko raz działa i dalej nic.Rozebrałem wentylator a czytałem na forum że padają jakieś rezystory ,lecz wzrokowo wszystko ok!(wiem jak wygląda popalony).No i problem tego typu klima ogólnie działa lecz nie działa wentylator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.